You are on page 1of 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 2
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 11 HARI Ahad KELAS
TEMA HARI YANG CERIA
TAJUK Uji Minda
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap penyalahgunaan
bahan kepada diri, keluarga serta masyarakat. Berkata TIDAK kepada
tembakau, alkohol dan dadah.
STANDARD 2.1.3 Menilai kepentingan kemahiran berkata TIDAK kepada bahan
PEMBELAJARAN
ketagihan iaitu tembakau, alkohol dan dadah.
KEMAHIRAN TMK 1.3 Menghasilkan rekaan digital untuk tujuan tertentu.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menilai kepentingan kemahiran berkata TIDAK
1. Menilai kepentingan kemahiran berkata TIDAK kepada bahan ketagihan iaitu tembakau, alkohol dan
kepada bahan ketagihan iaitu tembakau, alkohol dadah
dan dadah
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang uji minda. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid menganalisis dan memahami gambar dan situasi yang diberikan. ada murid.
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman mereka terhadap situasi yang diberikan.  Guru Menggunakan
3. Murid akan mendengar penerangan guru tentang gambar dan situasi yang strategi pembelajaran
diberikan. kolaboratif dan koperatif
4. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. ( KBAT) dengan menerapkan
5. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang situasi yang PAK21 dan elemen
diberikan. sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
6. Murid menulis jawapan dan mengemukakan alasan mereka. Brain Racking antara murid dan
(Fikirkannya) memotivasikan murid.
7. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan jawapan  Menilai kefahaman
8. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang murid tentang
membacakan jawapan mereka. pembelajaran hari ini
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang uji minda dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 076 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Etika , Empati PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

You might also like