You are on page 1of 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3

Mata Pelajaran: Tema : GIMNAS GEMILANG Kelas : 3N Tarikh : 11/4/2023


Pendidikan Topik : SI KANGGARU DAN SI ARNAB Masa : 4:30-5:00 Hari : SELASA
Jasmani Minggu : 4
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran:
1.2 Kemahiran Hambur dan Pendaratan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras
Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan rendah.
dengan lakuan yang betul 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep tinggi.
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
pendaratan hambur kaki dari pelbagai aras
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat digunakan.
pengurusan dan keselamatan.
Nilai Murni : Hubungan Rentas Alat /Bahan Bantu Mengajar:
Kerjasama Kurikulum/EMK: Skitel, wisel, blok
Kreativiti & Inovasi
KBAT: Strategi Utama: Penilaian & Pentaksiran:
Mengaplikasi Berpusatkan Murid Pemerhatian /
Pentaksiran
ASPIRASI MURID
Pengetahua Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
√ √ √ √ √
n Berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
1. Melakukan hambur kaki dari aras rendah kearas hambur kaki dari pelbagai aras
tinggi. 2. Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke rendah
dan rendah ke tinggi.
AKTIVITI
Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pembelajaran hari ini.
Aktiviti
1. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil.
2. Murid melakukan pergerakan menghambur kaki dari aras tinggi ke rendah kemudian dari aras rendah ke
aras tinggi dengan 3 kali percubaan.
3. Murid melakukan aktiviti permainan kecil ‘ Si Kanggaru dan Si Arnab’ rujuk buku teks m/s 4
Penutup
1. Murid membuat kesimpulan dan berinteraksi bersama guru
Refleksi :

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Murid melakukan aktiviti Murid melakukan aktiviti tersebut Murid melakukan aktiviti secara
dengan bimbingan guru. secara berkumpulan dengan baik. berulang sehingga mahir.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3

Mata Pelajaran: Tema : GIMNAS GEMILANG Kelas : 3UR 3MT Tarikh : 12/4/2023
Pendidikan Topik : SI KANGGARU DAN SI ARNAB Masa : 5:00-5:30 5:30- Hari : RABU
Jasmani Minggu : 4 6:00
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran:
1.2 Kemahiran Hambur dan Pendaratan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras
Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan rendah.
dengan lakuan yang betul 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep tinggi.
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
pendaratan hambur kaki dari pelbagai aras
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat digunakan.
pengurusan dan keselamatan.
Nilai Murni : Hubungan Rentas Alat /Bahan Bantu Mengajar:
Kerjasama Kurikulum/EMK: Skitel, wisel, blok
Kreativiti & Inovasi
KBAT: Strategi Utama: Penilaian & Pentaksiran:
Mengaplikasi Berpusatkan Murid Pemerhatian /
Pentaksiran
ASPIRASI MURID
Pengetahua Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
√ √ √ √ √
n Berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
2. Melakukan hambur kaki dari aras rendah kearas hambur kaki dari pelbagai aras
tinggi. 2. Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke rendah
dan rendah ke tinggi.
AKTIVITI
Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pembelajaran hari ini.
Aktiviti
1. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil.
2. Murid melakukan pergerakan menghambur kaki dari aras tinggi ke rendah kemudian dari aras rendah ke
aras tinggi dengan 3 kali percubaan.
3. Murid melakukan aktiviti permainan kecil ‘ Si Kanggaru dan Si Arnab’ rujuk buku teks m/s 4
Penutup
2. Murid membuat kesimpulan dan berinteraksi bersama guru
Refleksi :

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Murid melakukan aktiviti Murid melakukan aktiviti tersebut Murid melakukan aktiviti secara
dengan bimbingan guru. secara berkumpulan dengan baik. berulang sehingga mahir.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3

Mata Pelajaran: Tema : GIMNAS GEMILANG Kelas : 3MR,3N, Tarikh : 13/4/2023


Pendidikan Topik : SI KANGGARU DAN SI ARNAB 3MT, 3UR Hari : KHAMIS
Jasmani Minggu : 4 Masa : 4:00-4:30, 4:30-
5:00 5:00-5:30 5:30-
6:00
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran:
1.2 Kemahiran Hambur dan Pendaratan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras
Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan rendah.
dengan lakuan yang betul 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep tinggi.
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
pendaratan hambur kaki dari pelbagai aras
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat digunakan.
pengurusan dan keselamatan.
Nilai Murni : Hubungan Rentas Alat /Bahan Bantu Mengajar:
Kerjasama Kurikulum/EMK: Skitel, wisel, blok
Kreativiti & Inovasi
KBAT: Strategi Utama: Penilaian & Pentaksiran:
Mengaplikasi Berpusatkan Murid Pemerhatian /
Pentaksiran
ASPIRASI MURID
Pengetahua Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
√ √ √ √ √
n Berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
3. Melakukan hambur kaki dari aras rendah kearas hambur kaki dari pelbagai aras
tinggi. 2. Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke rendah
dan rendah ke tinggi.
AKTIVITI
Set Induksi
3. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pembelajaran hari ini.
Aktiviti
1. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil.
2. Murid melakukan pergerakan menghambur kaki dari aras tinggi ke rendah kemudian dari aras rendah ke
aras tinggi dengan 3 kali percubaan.
3. Murid melakukan aktiviti permainan kecil ‘ Si Kanggaru dan Si Arnab’ rujuk buku teks m/s 4
Penutup
3. Murid membuat kesimpulan dan berinteraksi bersama guru
Refleksi :

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Murid melakukan aktiviti Murid melakukan aktiviti tersebut Murid melakukan aktiviti secara
dengan bimbingan guru. secara berkumpulan dengan baik. berulang sehingga mahir.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3

Mata Pelajaran: Tema : GIMNAS GEMILANG Kelas : 3MR Tarikh : 14/4/2023


Pendidikan Topik : SI KANGGARU DAN SI ARNAB Masa : 5:30-6:000 Hari : JUMAAT
Jasmani Minggu : 4
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran:
1.2 Kemahiran Hambur dan Pendaratan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke aras
Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan rendah.
dengan lakuan yang betul 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke aras
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep tinggi.
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
pendaratan hambur kaki dari pelbagai aras
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat digunakan.
pengurusan dan keselamatan.
Nilai Murni : Hubungan Rentas Alat /Bahan Bantu Mengajar:
Kerjasama Kurikulum/EMK: Skitel, wisel, blok
Kreativiti & Inovasi
KBAT: Strategi Utama: Penilaian & Pentaksiran:
Mengaplikasi Berpusatkan Murid Pemerhatian /
Pentaksiran
ASPIRASI MURID
Pengetahua Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
√ √ √ √ √
n Berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: 1. Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan
4. Melakukan hambur kaki dari aras rendah kearas hambur kaki dari pelbagai aras
tinggi. 2. Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke rendah
dan rendah ke tinggi.
AKTIVITI
Set Induksi
4. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pembelajaran hari ini.
Aktiviti
1. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil.
2. Murid melakukan pergerakan menghambur kaki dari aras tinggi ke rendah kemudian dari aras rendah ke
aras tinggi dengan 3 kali percubaan.
3. Murid melakukan aktiviti permainan kecil ‘ Si Kanggaru dan Si Arnab’ rujuk buku teks m/s 4
Penutup
4. Murid membuat kesimpulan dan berinteraksi bersama guru
Refleksi :

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Murid melakukan aktiviti Murid melakukan aktiviti tersebut Murid melakukan aktiviti secara
dengan bimbingan guru. secara berkumpulan dengan baik. berulang sehingga mahir.

You might also like