You are on page 1of 2

MINGGU 37 : 3 JANUARI 2024 (RABU)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


UNIT - KELAS 4 Bestari (7.30-8.30)
4 Bijak (10.00-11.00)

TEMA - BIL. MURID 4 Bijak : 30/31


4 Bestari : 25/32
TAJUK Teknik Menjawab UASA

DSKP
Tajuk : Mengenal pasti pembolehubah (UASA Bah.c)
SK : -
SP : -
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

a) Menyatakan pembolehubah dimanipulasi, pembolehubah bergerak balas dan


pembolehubah dimalarkan berdasarkan soalan yang diberi

b) Kriteria Kejayaan : Murid berjaya menyatakan pembolehubah dimanipulasi,


pembolehubah bergerak balas dan pembolehubah dimalarkan berdasarkan
soalan yang diberi dengan betul

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1. Guru bertanyakan maksud mengawal pembolehubah kepada murid.
2. Jawapan murid akan guru kaitkan dengan tajuk pelajaran hari ini.
3. Guru akan membimbing murid mengenalpasti tiga pemboleh ubah berdasarkan
soalan bertulis dan soalan bergambar kepada murid.
4. Setiap murid akan diberikan papan mini untuk menulis jawapan selepas soalan
ditayangkan di TVLCD. Selepas itu, secara serentak setiap murid akan mengangkat
papan mini tersebut.
5. Murid melengkapkan latihan bertulis.
MAKLUMAT TAMBAHAN
KPS : Memerhati, Berkomunikasi, mengawal pembolehubah
KBAT: Mengaplikasi
PBD : Latihan
PAK21 : Presentations (Persembahan)- individu.
REFLEKSI

4 Bijak & 4 Bestari

~ UASA adalah perkara baru bagi murid-murid Tahun 4.


~ ambil masa untuk bagi mereka faham.
~ soalan yang 5 baru murid dapat memahami cara mengenal pasti PM, PB dan PDM dalam
soalan.

You might also like