You are on page 1of 2

SEKOLAH KEBANGSAAN PEREMPUAN METHODIST

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI

TARIKH / MASA

Khamis - 6/2/2014
10.30pagi - 11.30pagi (60 minit)

KELAS / BIL. MURID

4 Exemplary / 36 orang

TAJUK

3.0 REKA BENTUK

STANDARD KANDUNGAN

3.1 Mereka bentuk projek eksperimental

STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
BAHAN BANTU
MENGAJAR
AKTIVITI PENGAJARAN
DAN PEMBELAJARAN

PENILAIAN PENGAJARAN
DAN PEMBELAJARAN
REFLEKSI

3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Mengenal pasti masalah daripada situasi diberi guru.
2. Mengumpul maklumat daripada masalah yang dinyatakan.
3. Menghasilkan lakaran penjanaan idea.
4. Memilih lakaran bagi projek eksperimental.
1. Keusahawanan(EK5) Boleh menyenarai dan mengumpul
maklumat.
2. Kreativiti dan inovasi Boleh memberi banyak idea.
3. Nilai murni Daya usaha
1. Kertas mahjong
2. Lembaran kerja
1. Murid berbincang dan menyatakan contoh-contoh masalah
yang berlaku dalam kehidupan seharian.
2. Murid menyatakan langkah-langkah penyelesaian dan cara
mengumpul maklumat.
3. Murid melakukan sesi sumbang saran untuk mendapatkan
maklumat penyelesaian masalah.
4. Guru meminta murid melakukan proses penjanaan idea
dengan menghasilkan beberapa lakaran.
5. Murid membuat lakaran projek eksperimental dan
membentangkan hasil kumpoulan mereka.
Semua murid dapat membuat lakaran berdasarkan masalah yang
diberikan.


SEKOLAH KEBANGSAAN PEREMPUAN METHODIST
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI

TARIKH / MASA

Khamis - 6/2/2014
11.30pagi - 12.30pagi (60 minit)

KELAS / BIL. MURID

4 Excellent / 19 orang

TAJUK

3.0 REKA BENTUK

STANDARD KANDUNGAN

3.1 Mereka bentuk projek eksperimental

STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
BAHAN BANTU
MENGAJAR
AKTIVITI PENGAJARAN
DAN PEMBELAJARAN

PENILAIAN PENGAJARAN
DAN PEMBELAJARAN
REFLEKSI

3.1.1, 3.1.2, 3.1.3, 3.1.4


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Mengenal pasti masalah daripada situasi diberi guru.
2. Mengumpul maklumat daripada masalah yang dinyatakan.
3. Menghasilkan lakaran penjanaan idea.
4. Memilih lakaran bagi projek eksperimental.
1. Keusahawanan(EK5) Boleh menyenarai dan mengumpul
maklumat.
2. Kreativiti dan inovasi Boleh memberi banyak idea.
3. Nilai murni Daya usaha
1. Kertas mahjong
2. Lembaran kerja
1. Murid berbincang dan menyatakan contoh-contoh masalah
yang berlaku dalam kehidupan seharian.
2. Murid menyatakan langkah-langkah penyelesaian dan cara
mengumpul maklumat.
3. Murid melakukan sesi sumbang saran untuk mendapatkan
maklumat penyelesaian masalah.
4. Guru meminta murid melakukan proses penjanaan idea
dengan menghasilkan beberapa lakaran.
5. Murid membuat lakaran projek eksperimental dan
membentangkan hasil kumpoulan mereka.
Semua murid dapat membuat lakaran berdasarkan masalah yang
diberikan.

You might also like