Professional Documents
Culture Documents
LAGER ONDERWIJS
LESONTWERP
Naam: Breugelmans Marijse
Katholieke Hogeschool Leuven
Departement Lerarenopleiding
Professioneel gerichte bachelor in het
onderwijs: lager onderwijs
Campus Heverlee
Hertogstraat 178 - 3001 Heverlee
Tel. 016 37 56 00 Fax 016 37 56 99
Campus Diest
Weerstandsplein 2 3290 Diest
Tel. 013 35 06 90 Fax 013 33 54 01
school
: VBS Wezel
leergebied
: Taal
klas en leerjaar
: 1A
vakonderdeel
: Lezen
aantal leerlingen
: 20
lesonderwerp
: Tak-dag 2
datum (data)
: 25/11/2015
lestijden
van 8u45
tot
9u35
uur
van
tot
uur
van
tot
uur
SITUERING IN EINDTERMEN/LEERPLAN:
Leerplan Nederlands:
Le 2.2 Talige boodschappen decoderen, begrijpen en interpreteren
Le 2.2.1 Elementen van de taalsystemaiek decoderen en begrijpen
Le 2.2.1.1 Het associren van klanken met lettertekens (foneem-grafeem)
Le2.2.1.4 Het analyseren, synthetiseren en hardop lezen van
- geschreven en gedrukte grafemen
- letters in een woord
- nlettergrepige woorden met verschillende structuren
Le 2.2.1.7 Correct en nauwkeurig lezen
Le 2.2.2 Talige boodschappen begrijpen
LESDOELEN:
De
De
De
De
De
De
leerlingen
leerlingen
leerlingen
leerlingen
leerlingen
leerlingen
BRONNEN: handboeken, naslagwerken, documentatie van oefenschool of medestudenten (in te vullen volgens APA-systeem)
Mommers C., Van der Linden S., e.a. (2005). Velig leren lezen handleiding kern 4 pag. 55-58. Tilburg: Zwijsen
Mommers C., Van der Linden S., e.a. (2005). Velig leren lezen werkboekje 4 pag. 19-20. Tilburg: Zwijsen
Mommers C., Van der Linden S., e.a. (2005). Velig leren lezen leesboekje 4 pag. 12. Tilburg: Zwijsen
AANVRAAG MATERIAAL STAGESCHOOL
- voor de lesgever:
ONDERWIJSLEERMIDDELEN
- voor de lesgever:
- voor de leerlingen:
- voor de leerlingen:
Leesboekje 4 pag. 12
Werkboekje 4 pag. 19-20
Letterdoosje
VOORTAAK: door leerlingen tegen de lesdatum mee te brengen materiaal of uit te voeren opdracht
1
Inleiding
10
Kern
10
Ik toon de letters die jullie al kennen op het bord. 1 ll leest luidop. Daarna drukt hij op de dobbelsteen en leest een andere
leerling.
We lezen 1 keer samen luidop.
3.
Verwerking
3.1 Auditief discrimineren van de letters van een woord (klassikale opdracht)
10
Neem je werkboekje pag. 19. Daar zie je prentjes staan met letters naast.
Wat zie je op het eerste prentje?
Welke letter is het kopje/buikje/staartje. Omcirkel het.
3.2 Aanduiden van de zin die past bij de prent (Individuele opdracht en klassikale opdracht)
10
Op de volgende pagina staat telkens een prent en 3 zinnen. We lezen de zinnen en duiden aan welke zin bij de prent past.
We doen de eerste samen.
4.
Slot
BORDSCHEMA: een werkelijkheidsgetrouwe weergave met kleuren, ... rekening houdend met de beschikbare ruimte