You are on page 1of 6

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e)
Jasper Smits
Klas
H2B
Stageschool De Bloktempel
Plaats
Son
Vak- vormingsgebied: Gymles 1
Speelwerkthema / onderwerp: Tikspellen

Mentor
Datum
Groep
Aantal lln

Wendy Straatman
14-12-2015
3a
20

Persoonlijk leerdoel:
Ik kan aan het einde van de periode een gymles ontwerpen, waarbij alle leerlingen aan het bewegen zijn.
Lesdoel(en):
Evaluatie van lesdoelen:
De leerlingen kunnen aan het einde van de les kunnen het spel
overlooptikspel spelen, door weg te rennen van de tikker.

Bekijken van spel twee. Kijken hoe ze het spel uitvoeren.

De leerlingen kunnen wegloop tikspellen spelen naar een vrij gebied, zoals
'vos kom uit je hol'.

Bekijken van spel drie. Kijken hoe ze het spel uitvoeren.

De leerlingen kunnen aan het einde van de les handelen volgens


afgesproken regels (attitudedoel)

Bekijken en reflecteren met de leerlingen hoe ze de regels hebben opgevolgd. De


leerlingen ogen dit zelf benoemen.

Beginsituatie:
De klas bestaat uit +/- 25 kinderen
De kinderen zijn allen in staat om aan de bewegingsactiviteiten deel te nemen.
Het is vooral belangrijk dat alle kinderen blijven bewegen en de kinderen dus niet stil komen te zitten of te staan.
De kinderen in deze leeftijdsgroep zijn erg vatbaar voor verhaaltjes, hier moeten wij op inspelen door dit te verwerken in onze activiteiten.
Tevens is het makkelijker om het verhaal uit te breiden i.p.v. een extra regel te bedenken,
Lesverloop
Tijd

Leerinhoud Didactische handelingen


Leraar

Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)

Materialen / Organisatie

10 minuten Gezamenlijk Kunnen jullie voor mij de regels noemen van een gymles?
spel
We gaan dadelijk beginnen met een tikspel:
Er zijn twee tikkers (krijgen een lintje). De twee tikkers proberen jullie
te tikken. Ben je getikt, dan ga je op de grond liggen met je
armen/benen omhoog. Twee andere leerlingen mogen de armen
pakken en de benen. Je moet de leerling verplaatsen naar de mat. Is
dat gelukt dan mag de getikte speler weer meedoen. Als je iemand
aan het helpen bent, dan mag je niet getikt worden.
Heb ik het duidelijk uitgelegd?
We wisselen van tikkers

De leerlingen benoemen de regels bij


een gymles.
De leerlingen luisteren naar de uitleg
van het spel.
De leerlingen gaan het spel spelen.

Materialen:
Lintje
Mat
De leerlingen zitten op de
bank en luisteren naar de
leerkracht.
De leerlingen gaan het
spel spelen en lopen door
de aangegeven ruimte.

15 minuten Hoepeldans
Tikken

Ik ga de groep verdelen in twee groepen.


Bij het eerste spel is er n tikker. De andere leerlingen moeten
proberen naar de overkant te komen zonder getikt te worden. Dit
doe je door te lopen tussen de pionnen.
Ben je niet getikt loop je rechtsom terug naar het beginpunt. Je mag
beginnen met lopen wanneer je wilt. Ben je wel getikt dan loop je
linksom terug naar het beginpunt. Je loopt dan langs een aantal
pionnen. Ben je getikt dan laat je een pion omvallen. Zijn alle drie de
pionnen omgevallen dan komt er een andere tikker.

De leerlingen luisteren naar de uitleg


van het spel.
De leerlingen gaan het spel oefenen
om het spel te visualiseren. De
leerlingen zijn bij deze spellen continu
in beweging. De leerlingen mogen
bewegen in de aangegeven ruimte. De
leerlingen houden zich aan de regels
die we hebben afgesproken aan het
begin van de les.

Heb ik het duidelijk uitgelegd?


De leerlingen gaan het spel spelen.
Het tweede spel is hoepeldans. Er is n tikker. Iedereen krijgt een
hoepel. Je gaat proberen te wisselen van hoepel met iemand anders
zonder getikt te worden. Ben je getikt, dan ben jij de tikker. Kijken of
het iemand gaat lukken om zonder getikt te worden het spel af te
sluiten.
Heb ik het duidelijk uitgelegd?
Ik laat de leerlingen de spellen uitvoeren om het te visualiseren voor
de leerlingen.

De leerlingen gaan het spel oefenen


om het spel te visualiseren. De
leerlingen zijn bij deze spellen continu
in beweging. De leerlingen mogen
bewegen in de aangegeven ruimte. De
leerlingen houden zich aan de regels
die we hebben afgesproken aan het
begin van de les.
De leerlingen luisteren naar de uitleg
van het spel.
De leerlingen gaan het spel spelen.

Materialen:
Drie pionnen
Hoepels
Kleine pionnen
De leerlingen zitten op de
bank en luisteren naar de
leerkracht.
De leerlingen gaan het
spel spelen en lopen door
de aangegeven ruimte.

5 minuten

Vos kom uit


je hol

De leerlingen spelen het spel vos kom uit je hol. Er is een tikker (de
vos). de leerlingen lopen langzaam naar de bos toe en roepen 'vos
kom uit je hol'. Wanneer de vos opstaat mag hij gaan tikken.
Wanneer de leerlingen op tijd terug zijn, dan zijn ze vrij. De getikte
leerlingen wordt de tikker. Zijn er twee mensen getikt worden ze
beide de tikker.

De leerlingen luisteren naar de uitleg


van het spel.
De leerlingen gaan het spel spelen.
De leerlingen moeten proberen niet
getikt te worden

Materialen:
Mat (voor de vos)
Pionnen
De leerlingen zitten op de
bank en luisteren naar de
leerkracht.
De leerlingen gaan het
spel spelen en lopen door
de aangegeven ruimte.

2 minuten

Reflecteren

''Wat vonden jullie van de gymles?''

De leerlinge geven antwoord op de


vragen:

''Hebben we de regels opgevolgd?''


''Wat vonden jullie van de gymles?''
''Hebben we de regels opgevolgd?''

De leerlingen zitten op de
bank en luisteren naar de
leerkracht.

Persoonlijke reflectie

Feedback mentor
Datum:

You might also like