You are on page 1of 2

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e)
Klas
Stagescho
ol
Plaats

Else Roovers
1C
De Reigerlaan
Eindhoven

Mentor
Datum
Groep
Aantal
lln

Jojanneke
17-03-2016
5A
25

Vak- vormingsgebied: Levensbeschouwing


Speelwerkthema / onderwerp: Levensbeschouwelijk gesprek
Persoonlijk leerdoel:
Deze les wil ik bereiken dat de kinderen stil zijn wanneer iemand aan het woord is. Ook wil ik dat de kinderen niet bezig zijn met andere dingen tijdens
mijn les (met elkaar, friemelen met spulletjes in hun la of tekenen).
Lesdoel(en):
Aan het eind van de les hebben we een openlijk gesprek gevoerd
over behulpzaamheid. Kinderen weten wat behulpzaamheid is en
kunnen hier voorbeelden bij noem. De kinderen hebben zich ook
open durven stellen voor het vertellen van dingen die ze een keer
hebben verpest voor iemand anders.

Evaluatie van lesdoelen:


Ik controleer dit door de kinderen vragen te stellen, ik doe dit klassikaal.

Beginsituatie:
Groep 5A bestaat uit 25 leerlingen. Hiervan zijn er 14 jongen en 11 mesjes. De kinderen hebben vandaag een groot dictee en een aardrijkskunde toets
en de kangaroe-wedstrijd gehad. Ze zullen dus wel moe zijn na vandaag. De les is op het eind van de dag dus de concentratie zal ver weg zijn. Ik denk
dat de kinderen het wel lekker vinden om lekker rustig naar een verhaaltje te luisteren.
Lesverloop
Tijd

Leerinhou
d

Didactische handelingen
Leraar !

Leeractiviteit
" leergedrag leerling(en)

Materialen /
Organisatie

10
minuten

Voorlezen

Ik lees het verhaal De eenhoorn gaat zijn


eigen weg voor.

De kinderen luisteren naar mijn verhaal zonder bezig


te zijn met iets anders.

het verhaal

10
minuten

5 minuten

gesprek

Ik stel de kinderen vragen.


Eerst over het verhaal:
Wie komen er in het verhaal voor?
Wat gebeurde er met het water?
Wat deden de dieren toen ze erachter
kwamen dat het water vergiftigd was?
Wie loste het op en hoe deed diegene dat?
Wat is het onderwerp van het verhaal?
Naar aanleiding van het verhaal:
Wanneer heb je voor het laatst iemand
geholpen zoals de eenhoorn?
Heb je wel eens iets voor iemand verpest
zoals de slang heeft gedaan?
Terug naar het verhaal:
Hoe zou de eenhoorn zich hebben
gevoeld?
Hoe zouden de dieren uit het bos zich
hebben gevoeld?
Hoe zou de slang zich hebben gevoeld?

uitleg

Kinderen steken hun vinger op als ze antwoord willen


geven op de vraag. Ze geven hierbij alleen
antwoorden die relevant zijn bij deze vragen.

DE KINDEREN PRATEN NIET DOOR ELKAAR


HEEN.

Ik koppel nu de KO les aan de


levensbeschouwing les. Ik kies kinderen
die witte A4 blaadjes mogen uitdelen. Ik leg
de kinderen uit dat ze nu alvast een schets
mogen maken van hoe ze de eenhoorn op
de melkpakken willen maken. Ik laat nog
wat plaatjes zien als inspiratie voor de
kinderen.

Kinderen delen papier uit. Ze beginnen niet gelijk te


tekenen maar luisteren eerst naar de opdracht. Ze
kijken naar de plaatjes die ik laat zien en krijgen een
idee voor de tekening.

A4
DigiBord
Plaatjes

Ik loop rond door de klas om te kijken hoe


het lukt

De kinderen maken een tekening van een eenhoorn.


Ze denken hierbij vooral aan de kleuren die ze kiezen
en welke figuren er op de huid van de eenhoorn zitten.

A4
Kleurpotloden
Potlood.

You might also like