You are on page 1of 3

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder

Student(e) Ingrid Daamen Mentor Laila van Lierop


Klas PEH16VB Datum 13-03-2017
Stageschool Ojbs de Duizendpoot Groep 6/7/8
Plaats Stramproy Aantal lln 21
Vak- vormingsgebied: BVO
Speelwerkthema / onderwerp: Textuur

Persoonlijk leerdoel: Ik ben in staat om luid en duidelijk te spreken en een juiste houding aan te nemen zodat ik goed voorbereid en zelfverzekerd voor de klas sta.
Lesdoel(en): Aan het einde van de les kunnen de leerlingen: Evaluatie van lesdoelen:

- in eigen woorden omschrijven wat het woord textuur inhoudt. - Ik vraag de leerlingen of ze mij kunnen vertellen wat textuur betekent.
- met behulp van verschillende texturen en vormen een eigen vorm creren. - Ik bekijk de werkjes van de leerlingen samen met de klas. We kijken naar wat er
allemaal gemaakt is en de leerlingen vertellen hoe ze te werk gingen.
Kerndoel 54: De leerlingen leren beelden, muziek, taal, spel en beweging te
gebruiken, om er gevoelens en ervaringen mee uit te drukken en om er
mee te communiceren.
Beginsituatie: De klas bestaat uit 9 jongens en 12 meisjes. Ze hebben al vaker opdrachten gehad waarbij ze moesten tekenen en knutselen. Het nodige materiaal is
papier, wasco, scharen en lijm.
Lesverloop
Tijd Leerinhoud Didactische handelingen Leeractiviteit Materialen / Organisatie
Leraar leergedrag leerling(en)
Inleiding Doel 1 Ik leg uit wat de bedoeling is en wat we gaan De leerlingen luisteren naar mijn uitleg en stellen eventuele Powerpoint.
10 min doen. Ik laat hierbij een aantal kunstwerken vragen naar aanleiding van de opdracht.
zien van rubbings zodat ze een idee hebben
van hoe het eruit kan zien. De opdracht houdt in
dat de leerlingen met wasco rubbings gaan
maken op een vel papier. Dit doen ze door het
papier op een oppervlakte te houden met een
ruwe textuur, dit drukt dan door als je er met
wasco overheen gaat. Hierna knippen ze er
bepaalde vormen uit en plakken ze die op een
gekleurd vel papier in een vorm naar eigen
keuze. De bedoeling is wel dat ze verschillende
texturen gebruiken.
Kern Doel 2 Ik loop rond en help de leerlingen waar nodig is. De leerlingen gaan aan de slag met wasco en papier. Ze Wasco, wit papier,
30 min maken rubbings en gebruiken die dan om er vormen uit te gekleurd papier, scharen,
knippen. Ze plakken dit op een gekleurd vel papier. lijm
Slot Beide Ik evalueer de les met de leerlingen en bekijk De leerlingen ruimen op. Hierna geven ze aan wat ze van
10 min doelen een aantal kunstwerken die zijn gemaakt. de les vonden en vertellen over hun werkjes.
Persoonlijke reflectie
Deze les is anders verlopen dan ik had gepland. De leerlingen snapten niet helemaal de bedoeling van de opdracht. Ik ben er naderhand
achter gekomen dat ik ipv wasco beter potloden had kunnen gebruiken. De leerlingen deden wel goed mee en ze kwamen zelf met het
idee om dus potloden te gebruiken. Ik had eigenlijk zelf van tevoren een voorbeeld moeten maken en die aan de kinderen laten zien zodat
ze een idee hadden van wat ik eigenlijk bedoelde. Uiteindelijk leek het meer op tekenen dan handvaardigheid. Al met al vonden de
leerlingen het toch leuk. Ik heb zelf wel geleerd dat ik de opdracht van tevoren zelf eerst eens moet uitproberen voordat ik het de kinderen
laat doen.

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum: 13-03-2017

You might also like