You are on page 1of 2

RPH KELAS PEMULIHAN

Minggu 2 Tarikh 1/9/2018


Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Selasa
Kelas 3 IRIZ
Masa 2.15 PM – 3.35 PM
Bilangan Murid /
Tema/ Tajuk Ujian Diagnostik / Ujian Pengamatan
Konstruk Konstruk 6 – 12 Konstruk 6 – 12
Kemahiran

Pada akhir P&P murid berupaya:-


I. Mengenalpsti murid yang layak ke I. Mengenalpsti murid yang layak ke
progam pemulihan progam pemulihan
II. Mengenal pasti daerah kelemahan II. Mengenal pasti daerah kelemahan
murid dalam kemahiran 22 murid dalam kemahiran 22 matematik
Objektif
matematik III. Mengenalpasti tahap kemahiran murid
III. Mengenalpasti tahap kemahiran IV. Menaikkan semangat murid untuk
murid memulakan pembelajaran dengan
IV. Menaikkan semangat murid untuk ceria.
memulakan pembelajaran dengan
ceria.
Kumpulan Kumpulan 1 Kumpulan 2

Set Induksi :Cerita pendek

1. Mengedarkan kertas ujian saringan 1. Mengedarkan kertas ujian saringan ikamr


ikamr pada kump1 dan terangkan pada kump1 dan terangkan prosedur ujian.
prosedur ujian. 2. Murid menjalankan ujjian dengan di pantau
2. Murid menjalankan ujjian dengan di oleh guru sebagai pemudahcara.
Aktiviti PdPc pantau oleh guru sebagai
pemudahcara.

Penutup - bbm pengamatan seperti congkak, pasr kinestatik dan sebagainya


BBB KBAT Kaedah PNP EMK
Buku teks Peta I-Think Perbincangan Kreativiti & Inovasi
Buku Aktiviti I-THINK Bulatan Projek TMK
Lembaran Kerja I-THINK Buih Sumbangsaran Keusahawanan
Gambar/Carta I-THINKBuih Berganda Penyelesaian Masalah Bekerjasama
Modul I-THINK Pokok Simulasi PENILAIAN PNP
LCD Projektor I-THINK Dakap Eksperimen Pemerhatian
Internet/Komputer I-THINK Alir Lawatan & Penggunaan Lisan
Model I-THINK Pelbagai Alir Sumber Luar Bilik Darjah Tugasan
Spesimen/Bahan I-THINK Titi Hasil kerja
Radas Peta Minda Kuiz
Lain-Lain Projek

______ orang murid telah mencapai objektif ______ orang murid telah mencapai objektif

______ orang murid tidak mencapai objektif ______ orang murid tidak mencapai objektif
Refleksi

P&P ditangguhkan kerana ________________________________________________________________

Catatan /
Tindakan susulan
RPH KELAS PEMULIHAN
Minggu 2 Tarikh 1/9/2018
Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Selasa
Kelas 2 IRIZ
Masa 4.35 PM – 5.35 PM
Bilangan Murid /
Tema/ Tajuk Ujian Diagnostik / Ujian Pengamatan
Konstruk Konstruk 6 - 12 Konstruk 6 - 12
Kemahiran - -

Pada akhir P&P murid berupaya:-


I. Mengenalpsti murid yang layak ke I. Mengenalpsti murid yang layak ke
progam pemulihan progam pemulihan
V. Mengenal pasti daerah kelemahan II. Mengenal pasti daerah kelemahan
murid dalam kemahiran 22 murid dalam kemahiran 22 matematik
Objektif
matematik III. Mengenalpasti tahap kemahiran murid
VI. Mengenalpasti tahap kemahiran IV. Menaikkan semangat murid untuk
murid memulakan pembelajaran dengan
VII. Menaikkan semangat murid untuk ceria.
memulakan pembelajaran dengan
ceria.
Kumpulan Kumpulan 1 Kumpulan 2

Set Induksi : Cerita pendek

1. Mengedarkan kertas ujian saringan 1. Mengedarkan kertas ujian saringan ikamr


ikamr pada kump1 dan terangkan pada kump1 dan terangkan prosedur ujian.
prosedur ujian. 2. Murid menjalankan ujjian dengan di pantau
2. Murid menjalankan ujjian dengan di oleh guru sebagai pemudahcara.
Aktiviti PdPc pantau oleh guru sebagai
pemudahcara.

Penutup - bbm pengamatan seperti congkak, pasr kinestatik dan sebagainya


BBB KBAT Kaedah PNP EMK
Buku teks Peta I-Think Perbincangan Kreativiti & Inovasi
Buku Aktiviti I-THINK Bulatan Projek TMK
Lembaran Kerja I-THINK Buih Sumbangsaran Keusahawanan
Gambar/Carta I-THINKBuih Berganda Penyelesaian Masalah Bekerjasama
Modul I-THINK Pokok Simulasi PENILAIAN PNP
LCD Projektor I-THINK Dakap Eksperimen Pemerhatian
Internet/Komputer I-THINK Alir Lawatan & Penggunaan Lisan
Model I-THINK Pelbagai Alir Sumber Luar Bilik Darjah Tugasan
Spesimen/Bahan I-THINK Titi Hasil kerja
Radas Peta Minda Kuiz
Lain-Lain Projek

______ orang murid telah mencapai objektif ______ orang murid telah mencapai objektif

______ orang murid tidak mencapai objektif ______ orang murid tidak mencapai objektif
Refleksi

P&P ditangguhkan kerana ________________________________________________________________

Catatan /
Tindakan
susulan

You might also like