You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS 1


TARIKH/ HARI 18 Mac 2019 Isnin MASA 10.00-11.00

TEMA Cermat dan Selamat TAJUK Jadikan Teladan

STANDARD
KANDUNGAN
5.1 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan

STANDARD 5.1.2 Bertutur untuk menyampaikan pesanan dengan sebutan dan intonasi yang
PEMBELAJARAN betul secara bertatasusila.
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN 1. Murid meluahkan pendapat dalam perbualan telefon

1. Murid ditunjukkan gambar dalam buku teks.


2. Murid menceritakan pengalaman berkomunikasi dalam telefon.
AKTIVITI 3. Murid membaca teks dihadapan kelas.
PENGAJARAN & 4. Murid memberitahu pendapat di hadapan kelas.
PEMBELAJARAN 5. Murid diberi situasi dan murid diminta menghubungi rakannya melalui telefon
(PdP) mainan.
6. Murid diberikan kad I-think dan diminta untuk mengisikan maklumat.
7. Murid membentangkan hasil kerja di hadapan kelas.
8. Murid membuat lembaran kerja.

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : kad perkataan

 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


KECERDASAN PELBAGAI
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

 Kreativiti & Inovasi  Keusahawanan


ELEMEN MERENTASI  Bahasa  Sains & Teknologi
 Pendidikan Alam Sekit  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)  Patriotisme  TMK
 Ar

 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan


KEMAHIRAN BERFIKIR  Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

PENILAIAN  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


 Lembaran Kerja
PENGAJARAN &  Projek
 Hasil Kerja  Kuiz  Drama
PEMBELAJARAN

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

 Mesyuarat / Kursus
 Cuti Rehat / Cuti Sakit
REFLEKSI  Program Sekolah
 Cuti Bencana / Cuti Khas
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana ….  Cuti Peristiwa / Cuti
 Aktiviti Luar
Umum

Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________


பாட நாட்குறிப் பு
பாடம் வடிவமைப் புை் த ொழில் நுட்பமுை் வகுப் பு 6

திகதி /நாள் 18.3.2019 திங் கள் நநரம் 11-12

த ாகுதி 1 அடிப் பமட த ொழில் நுட்பை் லைப் பு த மவயொன மகப் தபொறி கருவிகள்

உள் ளடக்க ் 1.1

ரம்
கற் றை் ரம் 1.1.1

தவற் றிக் கூறு இப் பொட இறுதிக்குள் ைொணவர்கள்


ைொணவர்கள் கருவிகளின் தபயமர பட்டியலிடுவர்

கற் றை் 1. ைொணவர்களுக்க்ப் மகப் தபொரி பற் றி விளக்கு ல் .


கற் பி ் ை் 2. கீழ் ச ் சுதி ைற் றுை் தைல் சுதிமயப் பற் றி விளக்கு ல் .
நடவடிக்லக 3. த மவயொன மகப் தபொறி கருவிகள் பற் றி விளக்கு ல் .
4. த மவயொன மகப் தபொறி கருவிகள் குழுவொக தசய் யப் பணி ் ல் .

உபகரணப்
தபாருட்கள்  பொடநூல்  இமணய  வொதனொலி  ைொதிரி
 பயிற் றி(modu ை்  அறி.கருவி  படை் /கம
l)  ஒ.ஊ.கரு கள்  ைற் றமவ :
 படவில் மல வி ________________
 கம பு ்
கை்

கற் றை்
அணுகுமுலற  கற் றல் வழி  சுயக் கற் றல்  கட்டுவியை்  எதிர்கொலவி
கற் றல்  சூழைலமவு  நொடிக்கற் றல் யல்
 திறை் படக் கற் றல்  கூடிக்
கற் றல்

விவரி வரும்  ஆக்கமுை்


கூறுகள்  தைொழி  அ.த ொ.நுட்ப  த ொழில்
பு ் ொக்கமுை்
 நொட்டுப் ப ை் முமனப் பு
 சுற் றுச் சூழை்
ற் று  .த ொ.நுட்பை்  நன் தனறி
கை் வி
சிந் லை
வரிப் படம்  வட்ட  இர.குமிழி வ.ப  ைர  பல் நிமல நிர.
 இமணப் பு வ.ப வரிப் படை் வ.ப
வரிப் படை்
 நிர.  பொல வ.ப
 குமிழி
வரிப் படம்
வரிப் படை்

மதிப் பீடு  பயிற் சி ் ொள்  உற் ற்றி ல்  பமடப் பு  இடுபணி


 ைொ.  நகள் வி-பதிை்  நொடகை்  Projek
மகவண்ணை்
சிந் லை மீட்சி  _____/____ ைொணவர்கள் பொட தநொக்க ்ம அமடந் னர்; வளப்படு ்துை் தபொ மன
வழங் கப்பட்டது.
 ____/____ ைொணவர்கள் தநொக்க ்ம அமடயவில் மல; குமறநீ க்கல் தபொ மன வழங் கப்பட்டது.

இப்பொடை் குறிப்பிட்ட கொரண ் ொல்  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
நமடதபறவில் மல….  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas

 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum


 Aktiviti Luar

இப்பொடை் ___________________________________ அன் று நட ் ப்படுை் .

You might also like