You are on page 1of 2

ПРИПРЕМА ЗА ИЗВОЂЕЊЕ НАСТАВЕ

Наставник: Жарко Станковић


Предмет: Техника и технологија
Разред и одељење: 5/7 Датум:
12.04.2019.
Наставна тема: Ресурси и производња
Наставна јединица: Поступци ручне обраде материјала (папира) 53-54
Тип часа: Практичан рад
Циљ часа: Ученици уче како да правилно користе алате за ручну
обраду. Направити предмет од картона.
Облик рада: Индивидуални
Метод рада: Практичан рад
Наставна средства: Уџбеник, конструкторски комплет, потребан алат
Место рада: Кабинет за техничко образовање
Кључни појмови: Ручна обрада
Активност ученика: – слуша и прати упутства наставника;
– врши избор одговарајућег материјала и алата за рад;
– израђује практичан рад
Корелација: Ликовно
Задаци: - Упознати ученике са поступцима ручне обраде.
-Образовни - Упознати ученике са значајем ручне обраде.
-Васпитни - Оспособити ученике да ураде задате предмете.
-Функционални
Исходи Научиће да користе потребан алат, да направе разне предмете од задатог
матерјала.
Литература:

Организација часа

Део и Садржај рада


трајање

Активност наставника: Активност


ученика:

Поставити питања у смислу: -Ученици одговарају


Преконтролисати да ли су ученици донели потребан на питања
прибор за рад (троуглове, лењир,), конструкторски комплет.
-Укључују се у
Разговарати са ученицима шта би волели да направе дијалог са
Уводни део од катрона. наставником
часа
(10') -Износе своје
предлоге
Активност наставника:
Активност
На табли написати назив наставне јединице: ученика:

-Записују назив
Поступци ручне обраде материјала (папира) наставне јединице
РАМ ЗА СЛИКУ
-Ученици прате
излагање наставника
Објаснити ученицима како да направе рам за слику.
Увесити их у редослед прављења. -Ученици одговарају
Из књиге конструкторског комплета нацртати у својим свескама технички на питања
цртеж рама за слику.
- цртају оно што им
Затим из конструктора издвојити потребан материјал, направити простор за наставник каже
рад.
Главни део На задатом картону по упуствима из комплета урадити задатак. - израђују задати рад
часа Завршене делове изрезати и залепити. од папира
(70')
Помоћи ученицима којима треба помоћ. -оцењују радове
Украсити рам за слике, бојицама украсним тракама... својих другова

-гласају за најбољи
При крају часа направити малу изложбу са радовима и дати ученицима рад.
прилику да оцене и гласају за најбољи рад.

Активност наставника:
Активност
Завршни ученика:
део часа Поновити са ученицима поступке које су радили приликом израде рада.
Похвалити најбоље урађен задатак.
(10')

Ученици прате и активно учествују у рад, кроз разговор и кроз групни рад.
Запажања
наставника

You might also like