You are on page 1of 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

3.1.2020(JUMAAT)

体育 Topik : Program Orientasi Transisi (Minggu 1)


0700-0730 Tema/ Tajuk : Lawatan Sekolah
T1 Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran, murid dapat:
1. Mengenal bilik guru dan tempat guru mata pelajaran.
Aktiviti: 1. Guru membawa murid-murid melawat persekitanan sekolah sambal menerangkan bilik guru.
2. Murid mengenal tempat guru mata pelajaran masing-masing.
Refleksi:

华文 单元一 :通往未来的路(一、上学的路)
0730-0830 内容标准 :2.1 认识汉字,做到认清字形,读准字音,理解字义,并能应用所认识的汉字构成词语。在阅
T2 读中积累词语和优美句子。
3.1 应用铅笔在田字格书写正楷汉字。。
学习标准 :2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理解句子、段落、篇章的内容。
3.1.1 应用铅笔在田字格书写正楷,感受汉字的形体优美,要求握笔和执笔正确,坐姿端正,
做到笔画和笔顺正确,字的间架结构匀称,字体端正整洁。
学习目标 :在本课结束前,学生能:
1. 学生以正确的语音、声调来朗读课文、正确地回答问题。
2. 正确地书写汉字。
教学活动: 1.引起动机:教师让学生闭目回想自己从家里出发到学校,一路上看到的人事物和情景,然
后口头讲述,分享个人经历。
2.教师引导学生仔细观察图片,默读课文,说出自己的体会。
3.识字教学:以字谜“鸟儿开口叫”识记“鸣”、“十个兄弟”识记“克”;以口诀“丰富
的颜
色最鲜艳”识记“艳”、“一刀解下牛角”识记“解”;以奇特联想“金色的

亮”识记“钥”。跨课程元素:创造与革新
反思:

国文 Tema: 1- Harmoni Sentiasa


1020-1050 Unit: 1 – Tiga Sahabat
T4 Standard Kandungan : 1.1 Mendengar dan memberikan respons semasa berkomunikasi dalam situasi
formal dan tidak formal.
Standard Pembelajaran : 1.1.1 Mendengar, mengecam sebutan, dan menyebut sesuatu yang diujarkan
semula dalam situasi tidak formal.
Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran, murid dapat:
1. berkomunikasi dalam situasi formal dan tak formal.
EMK : Nilai murni - Keberanian
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
3.1.2020(JUMAAT)

Aktiviti:
1. Set induksi- menyatakan sahabat masing-masing.
2. Guru membimbing murid mendengar dan memberikan respons semasa berkomunikasi dalam
situasi formal dan tak formal.
3. Guru membuat rumusan pelajaran hari ini.
Refleksi:

英文 Topic : Feel Good About Yourself


1120-1220 C.S : 1.1,1.2
T5 L.S : 1.14, 1.2.4
Objective : Able to talk about oneself and participate in conversation
Activities : 1. Talk about how they feel about themselves
2. Talk about the picture
3. Practise the dailogue in pairs
CCE: Interpersonal
Ref:

You might also like