You are on page 1of 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU

Minggu : 7

MATA
PENDIDIKAN JASMANI KELAS 1 SUCCESS
PELAJARAN

TARIKH/ HARI KHAMIS MASA 7.30-8.00 KEHADIRAN


___/12

TEMA Misteri Alam Rimba TAJUK Aktiviti Fizikal


STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN Diajar cara untuk menari Chicken /dance mengikut iringan muzik
AKTIVITI 1. Murid-murid diminta menepuk tangan.
PEMBELAJARAN 2. Murid-murid diminta berdiri di tempat masing-masing.
& PENGAJARAN 3. Murid-murid ditunjukkan dengan video lagu menggunakan tv.
(PdPC) 4. Murid-murid diajar menari Chicken Dance mengikut iringan muzik.

/ Buku teks
BAHAN BANTU o Internet o Radio TV o Spesimen
o Modul
BELAJAR (BBB) o Projektor o Radas o Gambar / Cerita
o Powerpoint
o Model o Buku Cerita o Lain-lain : Whatsapp

PETA I-THINK -

KECERDASAN o Muzikal
o Interpersonal o Kinestatik o Naturalis
PELBAGAI o Verbal
/ Intrapersonal o Logik Matematik o Visual Ruang
Linguistik
ELEMEN
MERENTASI o Kreativiti & Inovasi o Sains &
/ Bahasa o Keusahawanan
KURIKULUM o Pendidikan Alam Teknologi
o Patriotisme o Nilai Murni
(EMK) Sekitar o TMK

o Membuat
 Membanding beza
KEMAHIRAN Menghubungkait o Membuat Inferens Keputusan
 Mengkategori / Membuat
BERFIKIR o Menginterpretasi o Membuat Ramalan
o Mencipta Analogi o Mentafsir Rumusan
 Menjana Idea
o Menilai

 Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan / Tugasan


 Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PENILAIAN
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat

 Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit


REFLEKSI
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
ditangguhkan kerana ….  Cuti Peristiwa / Cuti
 Mengiringi Murid
Keluar Umum
 Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke
கணிதம் ஆண்டு 3
நாள் பாடத்திட்டம்
வாரம் ; 7

Tarikh/Date/தேதி Hari/Day/நாள் KHAMIS /

Kelas/Class/வகுப்பு 3 MARVEL Waktu/Time/நேரம் 11.30-12.30

M.Pelajaran/Subject/ Bidang Pembelajaran/


கணிதம் எண்ணும் செய்முறையும்
பாடம் தொகுதி
Tajuk/Topik/தலைப்பு 1. 10 000 வரையிலான முழு எண்கள்

Standard Kandungan/
Content Standards/ 1.3 ஏதாவதொரு எண் தொடரைப் பீர்த்தி செய்வர்
உள்ளடக்கத் தரம்
i) 10 000 க்குட்பட்ட எண்ணை
அ) ஆயிரம் ஆயிரமாக
Standard Pembelajaran/ ஆ) நூறு நூறாக
Learning Standards/
இ) பத்து பத்தாக
கற்றல் தரம்
ஈ) ஒன்று ஒன்றாக, இரண்டு இரண்டாக, மூன்று மூன்றாக, ஒன்பது ஒன்பதாக வரை ஏறு
வரிசையிலும் இறங்கு வரிசையிலும் எண்ணுவர்.
பாடயிறுதியில் மாணவர்கள்;
i)10 000 க்குட்பட்ட எண்ணை
அ) ஆயிரம் ஆயிரமாக
Objektif/Objectives/
ஆ) நூறு நூறாக
நோக்கம்
இ) பத்து பத்தாக
ஈ) ஒன்று ஒன்றாக, இரண்டு இரண்டாக, மூன்று மூன்றாக, ஒன்பது ஒன்பதாக வரை ஏறு
வரிசையிலும் இறங்கு வரிசையிலும் எண்ணுவர்.

1. மாணவர்கள் காணோலியைக் காணுதல்.


Aktiviti/Activities/ 2. மாணவர்கள் பட அட்டை, எண் அட்டை ஆகியவற்றை ஏறு வரிசையிலும் இறங்கு வரிசையிலும்
நடவடிக்கை எண்ணுவதை உறுதிப்படுத்துதல்.
3. மாணவர்கள் கொடுக்கப்படும் பற்சியைச் செய்தல்.

EMK/CCE/ சுய காலில் நிற்றல், சிந்தனையாற்றாள், நன்னெறி மற்றும் தொழில் முனைப்பு, தைரியம், சுறுசுறுப்பு,
விரவி வரும் கூறுகள் கூட்டுறவு

Penilaian/Evaluvation/
திறன் தொடர்பான பயிற்சிகள் செய்தல்
மதிப்படு

BBB/Teaching Aids/
பொருள், படம், காணொலி
பயிற்றுத் துணை பொருள்
PETA I-THINK/
சிந்தனைவரை வரைப்படம்
___ / ___ மாணவர்கள் இன்றைய பாடத்திறனை அடைந்தனர்.
Impak/Impact/ ___ / ___ மாணவர்கள் இன்றைய பாடத்திறனை அடையவில்லை.
சிந்தனை மீட்சி ( ) மாணவர்களுக்கு எளிமையான பயிற்றேடு வழங்குதல்.
( ) மாணவர்களுக்குத் திறனை பட்டிய கூடுதல் பயிற்றேடு வழங்குதல்

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU


Minggu : 7

MATA
BAHASA MALAYSIA KELAS 5 ADMIRER
PELAJARAN
TARIKH/ HARI KHAMIS MASA 12.30-1.30 KEHADIRAN
___/12

TEMA Perpaduan Tunjang Keharmonian TAJUK Minggu Perpaduan Sekolah


STANDARD
1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan.
KANDUNGAN
STANDARD 1.2.1 Bertutur untuk menyatakan pertimbangan dan keputusan tentang bahan multimedia secara
PEMBELAJARAN bertatasusila mengikut konteks.
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN bertutur untuk menyatakan pertimbangan dan keputusan berdasarkan situasi yang diberikan.
1. Murid-murid diminta menonton video yang ditayangkan.
AKTIVITI
PEMBELAJARAN 2. Murid-murid diminta menceritakan berkaitan situasi tersebut.
& PENGAJARAN 3. Murid-murid diminta memberi pendapat mereka berkaitan situasi tersebut.
4. Murid-murid diminta membaca petikan yang diberikan dan menjawab soalan berdasarkan
(PdPC)
petikan tersebut.

/ Buku teks
BAHAN BANTU o Internet o Radio TV o Spesimen
o Modul
BELAJAR (BBB) o Projektor o Radas o Gambar / Cerita
o Powerpoint
o Model o Buku Cerita o Lain-lain : Whatsapp

PETA I-THINK -

KECERDASAN o Muzikal
o Interpersonal o Kinestatik o Naturalis
PELBAGAI o Verbal
/ Intrapersonal o Logik Matematik o Visual Ruang
Linguistik
ELEMEN
MERENTASI o Kreativiti & Inovasi o Sains &
/ Bahasa o Keusahawanan
KURIKULUM o Pendidikan Alam Teknologi
o Patriotisme o Nilai Murni
(EMK) Sekitar o TMK

o Membuat
 Membanding beza
KEMAHIRAN Menghubungkait o Membuat Inferens Keputusan
 Mengkategori / Membuat
BERFIKIR o Menginterpretasi o Membuat Ramalan
o Mencipta Analogi o Mentafsir Rumusan
 Menjana Idea
o Menilai

 Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan / Tugasan


PENILAIAN  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
REFLEKSI
 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat

 Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit

Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
ditangguhkan kerana ….  Cuti Peristiwa / Cuti
 Mengiringi Murid
Keluar Umum
 Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU
Minggu : 7

MATA
BAHASA MALAYSIA KELAS 6 ROYAL
PELAJARAN

TARIKH/ HARI KHAMIS MASA 9.00-10.00 KEHADIRAN


___/15

Kesihatan Mental Dan


TEMA TAJUK Ceramah Pengurusan Minda
Emosi
STANDARD 1.3 Mendengar, memahami dan memberikan respon terhadap sesuatu arahan, soalan, dan pesanan yang
KANDUNGAN didengar dengan betul.
STANDARD 1.3.3 Mendengar, memahami, memberikan respons terhadap pesanan dan menyampaikan pesanan dengan
PEMBELAJARAN menggunakan bahasa yang santun dalam pelbagai situasi.
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat
PEMBELAJARAN Bertutur menggunakan 3 penjodoh bilangan yang betul dalam menyampaikan pesanan mereka
AKTIVITI 1. Murid-murid diminta menonton video yang ditayangkan.
PEMBELAJARAN 2. Murid-murid diajar dengan cara memberi respons dan menyampikan pesanan.
& PENGAJARAN 3. Murid-murid diminta merakamkan satu situasi dengan menggunakan penjodoh bilangan.
(PdPC) 4. Murid-murid diminta menyiapkan latihan yang diberikan.

/ Buku teks
BAHAN BANTU o Internet o Radio TV o Spesimen
o Modul
BELAJAR (BBB) o Projektor o Radas o Gambar / Cerita
o Powerpoint
o Model o Buku Cerita o Lain-lain : Whatsapp

PETA I-THINK -

KECERDASAN o Muzikal
o Interpersonal o Kinestatik o Naturalis
PELBAGAI o Verbal
/ Intrapersonal o Logik Matematik o Visual Ruang
Linguistik
ELEMEN
MERENTASI o Sains &
o Kreativiti & Inovasi / Bahasa o Keusahawanan
KURIKULUM Teknologi
o Pendidikan Alam Sekitar o Patriotisme o Nilai Murni
(EMK) o TMK

o Membuat
 Membanding beza
KEMAHIRAN Menghubungkait o Membuat Inferens Keputusan
 Mengkategori / Membuat
BERFIKIR o Menginterpretasi o Membuat Ramalan
o Mencipta Analogi o Mentafsir Rumusan
 Menjana Idea
o Menilai

 Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan / Tugasan


PENILAIAN  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
REFLEKSI
 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat

 Kursus
 Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Program Sekolah
 Cuti Bencana / Cuti Khas
ditangguhkan kerana ….
 Mengiringi Murid
 Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Keluar
 Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke

You might also like