You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PJ TAHUN 5 Kumpulan 1

MINGGU : 22 TARIKH : 26.6.2020 HARI : JUMAAT

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI KELAS 5 SETIA

MASA 7.50 – 8.20 pagi KEHADIRAN

MODUL
KEMAHIRAN
Kemahiran Asas Permainan Kategori Jaring

TAJUK Hantaran Hebat

1.7 Berkebolehan melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring dengan


lakuan yang betul.

STANDARD 2.7 Berkebolehan mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam
KANDUNGAN kemahiran asas permainan kategori jaring.

5.3 Berkebolehan berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti


fizikal.

1.7.2 Melakukan pelbagai jenis hantaran menggunakan alatan dan anggota


badan yang dibenarkan mengikut situasi.
STANDARD
PEMBELAJARAN
2.7.2 Mengenal pasti perkaitan antara kelajuan kontak alatan atau anggota badan
dengan kelajuan objek pascakontak (selepas kontak)

5.3.2 Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan sebaya.

Pada akhir pembelajaran murid dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN - melakukan sekurang-kurangnya 1 daripada 2 jenis hantaran menggunakan
alatan dan anggota badan, mengikut kategori jaring dengan lakuan yang betul.

Murid dianggap berjaya sekiranya :

1. menghantar bola pada aras dada (Stesen A) kepada pasangan / kumpulan


KRITERIA dengan lakuan yang betul.
KEJAYAAN 2. menghantar bola pada atas kepala (Stesen B) kepada pasangan / kumpulan
dengan lakuan yang betul.

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PJ TAHUN 5 Kumpulan 1

5 SET INDUKSI / PEMULA (Bola beracun)


M 1. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.
I
2. Kumpulan 1 membentuk bulatan manakala Kumpulan 2 berada
N
I dalam bulatan dan sebaliknya. (Pengetahuan sedia ada)
T 3. Murid bermain bola beracun dengan iringan muzik @ bluetooth
4. Kumpulan yang berjaya mendapat ganjaran.

8
AKTIVITI 1 (Kemahiran ansur maju @ jarak dekat / jauh)
M 1. Ahli kumpulan mengambil tempat di stesen A dan B.
I
N 2. Ketua kumpulan menerima demonstrasi daripada guru menggunakan
I telefon pintar @ youtube. (Hot Seat)
T
3. Ketua kumpulan mendemonstrasi kepada ahli kumpulan kemahiran
menghantar bola dalam kumpulan. (Guru Muda / Komunikasi)
Traffic Light / PBD : Pemerhatian
AKTIVITI
4. Murid melakukan hantaran dalam kumpulan mengikut stesen.
(Round Robin)
Pembelajaran Terbeza : Murid pasif – hantaran jarak dekat
Murid aktif – hantaran jarak jauh
5. Murid dipantau oleh guru daripada aspek disiplin dan keselamatan.

1 AKTIVITI 2 (Permainan kecil)


5
1. Murid mendengar langkah-langkah permainan “Captain Ball”.
M
I 2. Murid bertanding dalam permainan kecil “Captain Ball”.
N (PBD : Pemerhatian / Aplikasi KBAT- Teori Kecerdasan Pelbagai
I
T - cari ruang kosong ( visual ruang / kinestetik )
- tentukan hantaran dekat atau jauh ( menilai / menganalisis )
- teknik hantaran yang sesuai ( menilai )
3. Kumpulan yang berjaya memperoleh ganjaran.

3 PENUTUP (Gerak kendur)


M 1. Murid menyejukkan badan / kelenturan (Role play)
I
N 2. Murid menyatakan perasaan daripada pembelajaran hari ini.
I 3. Murid menyatakan kemahiran yang dipelajari. (Exit ticket)
T

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PJ TAHUN 5 Kumpulan 1

Gelung rotan , wisel, kon besar, kon kecil, bola , sticker, portable speaker, telefon
BBM
pintar, rod plastik, jam randik.

 Keusahawanan
ELEMEN  Nilai Murni – Kerjasama, Tanggungjawab, Kesanggupan belajar daripada
MERENTAS kesilapan @ berani mencuba
KURIKULUM (EMK)  TMK
 Muzik

PENILAIAN
 Pemerhatian
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN  Lakuan

REFLEKSI

You might also like