You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

-
23 Selasa 1/1/2020 4 Reka Bentuk dan Teknologi
60 minit
MODUL/TAJUK

5.0 Reka Bentuk Makanan

STANDARD KANDUNGAN 5.1 Reka Bentuk Makanan


5.1.4 Menghasilkan lakaran bermaklumat reka bentuk makanan yang akan dibuat.
STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.5 Menghuraikan lakaran bermaklumat reka bentuk makanan yang akan
dihasilkan.
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
1. Menjana idea dan membuat lakaran bermaklumat reka bentuk makanan yang akan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
dibuat dengan betul.
2. Menghuraikan lakaran bermaklumat reka bentuk makanan yang akan dihasilkan.

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menghuraikan hasil lakaran reka bentuk makanan yang akan dihasilkan

Set Induksi:-
Guru menunjukkan gambar berkaitan reka bentuk makanan (Lampiran 1). Murid dan guru
bersoal jawab tentang gambar dan kaitkan dengan pelajaran hari ini.
Aktiviti:-
1. Murid duduk mengikut kumpulan.
2. Setiap kumpulan mengenal pasti reka bentuk yang sesuai pada bahan makanan yang
AKTIVITI akan dihasilkan. (KBAT)
3. Murid diminta menghasilkan lakaran bermaklumat reka bentuk makanan yang akan
PDPC dihasilkan.
4. Murid berbincang tentang maklumat bersesuaian yang akan diletakkan pada lakaran.
5. Setiap kumpulan membuat lakaran reka bentuk makanan berdasarkan sajian yang
dipilih. (PAK21)
6. Murid menghuraikan hasil lakaran reka bentuk makanan yang akan dihasilkan. (PBD)
Penutup:-
1. Murid membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Stretch to Sketch (Lukis mengikut kreativiti)
BBB BT halaman 70, Gambar atau bahan maujud

KBAT Mencipta
NILAI Bertanggungjawab
EMK Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Projek Mudah
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
Lampiran 1

You might also like