You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 15
HARI/TARIKH Ahad/5 Mei 2019
KELAS/MASA 1 Bestari/1:10 – 2.10/1 hingga 2
SUBJEK/TAJUK Matematik/Nombor dan Operasi
STANDARD
2.1 Tambah dan Tolak
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Melaksanakan pengiraan asas tambah dan tolak
1. Murid mengenalpasti symbol bagi membezakan tambah dan tolak.
2. Murid memahami konsep asa tambah dan tolak.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Murid melakukan pengiraan asas bagi operasi tambah dan tolak.
DAN PEMBELAJARAN
4. Latihan dalam buku.
5. Pentaksiran.
ELEMEN MERENTAS
Kreatif dan Inovasi
KURIKULUM
BAHAN BANTU BELAJAR LCD dan Komputer
_____ orang murid menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
_____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 15
HARI/TARIKH Ahad/5 Mei 2019
KELAS/MASA 2 Bestari/2:10 – 3.10/3 hingga 4
SUBJEK/TAJUK Matematik/Nombor bulat dalam lingkungan 1000
STANDARD
3.1 Mendarab dalam Lingkungan 1000
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Mendarab dua nombor menurut fakta asas dalam lingkungan 1000
1. Murid memahami konsep mendarab dengan kaedah tambah berulang.
2. Murid membentukkan konsep darab dalam bentuk lazim.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Murid menyelesaikan soalan darab mengikut proses yang diajar.
DAN PEMBELAJARAN
4. Latihan dalam buku.
5. Pentaksiran
ELEMEN MERENTAS
Kreatif dan Inovasi
KURIKULUM
BAHAN BANTU BELAJAR LCD dan Komputer
_____ orang murid menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
_____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 15
HARI/TARIKH Ahad/5 Mei 2019
KELAS/MASA 3 Cemerlang/4:40 – 5.10/8
SUBJEK/TAJUK Matematik/Nombor bulat dalam lingkungan 10000
STANDARD
3.1 Mendarab dalam Lingkungan 10000
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Mendarab dua nombor menurut fakta asas dalam lingkungan 10000
1. Murid memahami konsep mendarab dengan kaedah tambah berulang.
2. Murid membentukkan konsep darab dalam bentuk lazim.
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Murid menyelesaikan soalan darab mengikut proses yang diajar.
DAN PEMBELAJARAN
4. Latihan dalam buku.
5. Pentaksiran
ELEMEN MERENTAS
Kreatif dan Inovasi
KURIKULUM
BAHAN BANTU BELAJAR LCD dan Komputer
_____ orang murid menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
_____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 15
HARI/TARIKH Ahad/5 Mei 2019
KELAS/MASA 3 Bestari/5:40 – 6.10/10
SUBJEK/TAJUK Pendidikan Jasmani/Imbangan Statik
STANDARD
1.3 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Melakukan imbangan secara berpasangan
1. Murid melakukan sesi memanaskan badan
2. Murid melakukan imbangan static secara individu
AKTIVITI PENGAJARAN
3. Murid melakukan imbangan static bersama pasangan.
DAN PEMBELAJARAN
4. Permainan Kecil
5. Pentaksiran.
ELEMEN MERENTAS
Kreatif dan Inovasi
KURIKULUM
BAHAN BANTU BELAJAR Kon
_____ orang murid menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
_____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI

You might also like