You are on page 1of 2

ÓRAVÁZLAT – Természet és társadalom

3. (összevont tagozat) ÓRASZÁM:


OSZTÁLY ÉS TAGOZAT
28.
TÉMAKÖR: Életközösségek
TANÍTÁSI TARTALOM
TANÍTÁSI EGYSÉG: Szárazföldi élethelyek
A vidékünkön előforduló életközösségek (ökoszisztémák) megismerése,
CÉLOK ÉS FELADATOK feldolgozása.
A természetvédelem fontosságának tudatosítása.
A tudományos világnézet fejlesztése.
- megkülönbözteti az élőhelyeket az ott uralkodó életfeltételek és az ott
élő élőlények alapján.
- megérti a kapcsolatot az egy élőhelyen élő élőlények és életfeltételeik
KÖVETELMÉNYSZINTEK között
- megérti a kapcsolatot, összefüggést az egyes élőlények és az
életközösségek között
TANÍTÁSI MÓDSZEREK ÓRATÍPUS : gyakorló óra
MUNKAFORMA: front, egy, csop
MUNKAMÓDSZER: szóbeli, írásbeli, bemutatás, szemléltetés
SEGÉDESZKÖZÖK Tk.74-75
KORRELÁCIÓ magyar nyelv,
HELYSZÍN tanterem

AZ ÓRA MENETE

BEVEZETŐ RÉSZ (5-1OPERC)


Házi feladat ellenőrzése

- Az életközösségekről tanultak átismétlése – kérdések segítségével

Célkitűzés: A mai órán a szárazföldi élővilágról fogunk beszélgetni.

FŐ RÉSZ (35'-25'):

- beszélgetés – a tananyaggal kapcsolatban a már meglévő tudás felelevenítése

Lexikonból: tk.74.o. lévő ismeretterjesztő szöveg elolvasása, feladatok megoldása

Természettudományi lexikon lapozgatása

BEFEJEZŐ RÉSZ (5'-10'):

Házi feladat: Szorgalmi 75.o.

Önértékelés:
ÓRAVÁZLAT – Természet és társadalom
3. (összevont tagozat) ÓRASZÁM:
OSZTÁLY ÉS TAGOZAT
29.
TÉMAKÖR: Életközösségek
TANÍTÁSI TARTALOM
TANÍTÁSI EGYSÉG Mesterséges élethelyek.
A vidékünkön előforduló életközösségek (ökoszisztémák) megismerése,
CÉLOK ÉS FELADATOK feldolgozása.
A természetvédelem fontosságának tudatosítása.
A tudományos világnézet fejlesztése.
- megkülönbözteti az élőhelyeket az ott uralkodó életfeltételek és az ott
élő élőlények alapján.
- megérti a kapcsolatot az egy élőhelyen élő élőlények és életfeltételeik
KÖVETELMÉNYSZINTEK között
- megérti a kapcsolatot, összefüggést az egyes élőlények és az
életközösségek között

TANÍTÁSI MÓDSZEREK ÓRATÍPUS : új anyag


MUNKAFORMA: front, egy,
MUNKAMÓDSZER: szóbeli, írásbeli, bemutatás, szemléltetés
SEGÉDESZKÖZÖK Tk. 76.o. füzet
KORRELÁCIÓ magyar nyelv, képzőművészeti kultúra
HELYSZÍN tanterem

AZ ÓRA MENETE

BEVEZETŐ RÉSZ (5-1OPERC)

Házi feladat ellenőrzése

- Az élethellyel kapcsolatos tananyag átismétlése – kérdések segítségével

Célkitűzés: A mesterséges élethelyekről fogunk tanulni.

FŐ RÉSZ (35'-25'):

- beszélgetés – a tananyaggal kapcsolatban a már meglévő tudás felelevenítése

A mesretséges élőhelyek és életközössegek – a tk-ben lévő tananyag megbeszélése, magyarázása,


elolvasása

- Közös vázlatkészítés aláhúzással

BEFEJEZŐ RÉSZ (5'-10'):


Házi feladat: Ismételni az élő és élettelen természet közötti kapcsolat – tól 46.o.-tól

Önértékelés:

You might also like