Professional Documents
Culture Documents
Week 48
Week 48
php
学习目标:
在本堂结束后,学生能够:
08:30
学生愿景:
1 依据所给予的资料,写出关于“泰姬陵”的段落。
科目:
知识水平, 思
成果标准:
学生能够:
华文 考创新
1 依据所给予的资料,写出关于“泰姬陵”的段落,并做到语句通顺,没有语病。
学生人数:
思维技能:
21世纪学习法:
道德价值观, 分组活动, 沟通, 以学生为中心
17 创造, 评价
21世纪课堂活动:
Brainstorming (Sumbangsaran), Gallery Walk
6种'K'元素:
沟通, 合作, 创意与创新
教学步骤:
辅导 巩固 增广
1. 学生仔细阅读关于”泰姬陵“的特 -
点。
2. 学生分组讨论,并将其特点写成
一个有意义的段落。
3. 学生呈堂,其他组别评鉴。
4. 在”作品走廊“范例佳作。
5. 学生完成练习。
跨课程元素:
道德价值, 创造与革新元素, 信息通讯技术
教学评估:
Impak/反思:
3 位学生能够掌握技能,1 位学生课后跟进,13 位学生缺席。
班级:
单元:
88-KPMPerkasaKU 课题:
88-KPMPerkasaKU 思维图:
3M
内容标准 :
5.3-通过阅读,认识各类词语,辨析及理解词义,并能准确地应用词语。 1.树形图
时间:
学习标准 :
5.3.1-通过朗读,认识各类词语,辨析及理解词义,并能正确地应用词语。(基本内
10:00
容)
-
学习目标:
在本堂结束后,学生能够:
11:00
1 找出文中的多音多义字,并写在树形图里,之后再构词。 教具:
科目:
成果标准:
学生能够:
1.加强版和辅
华文
1 找出文中至少5个的多音多义字,并正确地写在树形图里,之后再构词。 导版练习
学生人数:
2.演示文稿
21世纪学习法:
道德价值观, 分组活动, 沟通, 以学生为中心
29
21世纪课堂活动:
Brainstorming (Sumbangsaran), Gallery Walk 学生愿景:
6种'K'元素:
沟通, 合作, 创意与创新 知识水平, 思
教学步骤: 考创新
辅导 巩固 增广
1. 找出文中的多音多义字。 1. 找出文中的多音多义字。 思维技能:
Impak/反思:
7 位学生能够掌握技能,2 位学生课后跟进,20位学生缺席。
https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 1/2
2/25/22, 5:44 PM https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php
2M
S.Kandungan.:
2.1-Asas membaca dan memahami.
1.Peta Buih
Masa:
3.2-Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna.
11:30
S.Pembelajaran :
2.1.1-Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai; (i) perkataan; (ii) ayat;
-
(iii) perenggan; (iv) petikan (Kandungan Asas)
01:00
3.2.1-Membina dan menulis; (i) perkataan; (ii) frasa; (iii) ayat; (iv) perenggan (Kandungan
Subjek:
Asas) BBM:
B. MELAYU
Tema PKJR :
23-Tempat Duduk Selamat 1.slaid
Fokus PKJR :
6.2-Penggunaan alat penahan powerpoint
Aspirasi
Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Murid:
Pengetahuan,
2. Menjawab soalan pemahaman yang diberi berdasarkan petikan teks .
Kemahiran
berfikir
PKJR:
1. Mengisikan tempat kosong berdasarkan alat penahan yang telah dikenal. Aras
Kriteria
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Pemikiran:
Kejayaan: 1. Membaca petikan teks dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
Mencipta,
2. Menjawab 4 daripada 5 soalan pemahaman yang diberi berdasarkan petikan teks dengan Menilai
betulnya.
PKJR:
1. Mengisikan tempat kosong berdasarkan alat penahan yang telah dikenal dengan betulnya.
PAK-21:
Berkumpulan , Komunikasi
Aktiviti PAK-21:
Brainstorming (Sumbangsaran), Gallery Walk
Kemahiran 6K: Komunikasi, Kolaboratif, Kreativiti dan inovatif
Aktiviti PdP:
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
1. Murid membaca petikan yang 1. Murid membaca maklumat pada
diedarkan dengan sebutan yang betul carta pai yang diedarkan dengan
dan intonasi yang sesuai.
sebutan yang betul dan intonasi yang
2. Murid menggariskan kosa kata sesuai.
tersebut.
3. Murid yang dipanggil nama
4. Murid berbincang tentang soalan mencuba memberikan penerangan
pemahaman yang diberi secara tentang carta pai tersebut.
berkumpulan.
4. Murid berbincang tentang soalan
5. Wakil kumpulan membentangkan pemahaman yang diberi secara
hasil kerja kumpulan masing-masing.
berkumpulan.
yang lain.
6. Guru mempamerkan hasil kerja
7. Guru memperkenalkan alat kumpulan yang paling kepada murid
penahan dan fungsinya kepada yang lain.
murid-murid.
7. Guru memperkenalkan alat
8. Murid mengisikan tempat kosong penahan dan fungsinya kepada
berdasarkan alat penahan yang telah murid-murid.
https://espps.net/mypdp/print_rph_mark.php 2/2