You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN TIGA
MINGGU 15 TARIKH 4/7/2022
HARI Isnin
KELAS 3 IBNU SINA MASA 11.00 – 12.30 tgh
TEMA 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 10 000
TAJUK Tolak
STANDARD 2.2 Tolak Dalam Lingkungan 1000
KANDUNGAN
STANDARD
2.2.1 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor dalam lingkungan
PEMBELAJARAN
10 000.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menolak melibatkan dua nombor dalam lingkungan 10 000dengan betul.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menambah tiga nombor dengan betul mengikut nilai tempatnya.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kenali nombor.
Aktiviti
1. Murid bercerita tentang gambar.
2. Murid menyebut nombor yang terdapat pada fakta yang diberikan secara individu.
3. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan.
4. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang tolak nombor mengikut simbol.
5. Murid menjalankan aktiviti menolak nombor dengan tepat mengikut nilai tempat.
6. Murid menyusun atau meletakkan nombor pada tempatnya.
7. Murid menolak dua nombor mengikut cara yang betul.
8. Murid melengkapkan latihan.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tambah tiga nombor.dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 15 Buku Aktiviti hlmn 21
ABM/BBM Kad nombor
PAK-21 Shout Out (Laungan)
PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Kegigihan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN TIGA
MINGGU 16 TARIKH 11/7/2022
HARI Isnin
KELAS 3 IBNU SINA MASA 11.00- 12.30 tghr
TEMA 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 10 000
TAJUK Tolak Lagi
STANDARD 2.2 Tolak Dalam Lingkungan 1000
KANDUNGAN
STANDARD
2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor dari satu nombor
PEMBELAJARAN
dalam lingkungan 10 000.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menolak melibatkan dua nombor dari satu nombor dalam lingkungan 10 000
dengan betul.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menolak tiga nombor dengan betul mengikut nilai tempatnya.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kenali nombor.
Aktiviti
1. Murid bercerita tentang gambar.
2. Murid menyebut nombor yang terdapat pada fakta yang diberikan secara individu.
3. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan.
4. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang tolak nombor mengikut simbol.
5. Murid menjalankan aktiviti menolak nombor dengan tepat mengikut nilai tempat.
6. Murid menyusun atau meletakkan nombor pada tempatnya.
7. Murid menyebut nombor yang betul.
8. Murid melengkapkan latihan.
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kenali nombor.dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 15 Buku Aktiviti hlmn 21
ABM/BBM Kad nombor
PAK-21 Shout Out (Laungan)
PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Kegigihan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN DUA
MINGGU 1 TARIKH 1/1/2021
HARI Ahad
KELAS MASA
TEMA NOMBOR HINGGA 1000
TAJUK Tulis Nombor
STANDARD 1.2 Menulis Nombor
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.2(i-iv) Menentukan nilai nombor hingga 1000
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menentukan dua nilai nombor hingga 1000
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menentukan ___ daripada dua nilai nombor hingga 1000
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tulis nombor
Aktiviti
1. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang menulis nombor. Café (Warung
Kopi)
3. Murid menjalankan aktiviti menulis nombor dalma angka dan perkataan.
4. Murid menjawab soalan yang diberikan.
5. Murid melengkapkan aktiviti tulis nombor dan menulis nombor dalam perkataan.
BA halaman 3-4. Write It Out (Tuliskanlah)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang nombor hingga 1000 dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 6-7 Buku Aktiviti hlmn 3-4
ABM/BBM
PAK-21 Café (Warung Kopi)
PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124

You might also like