You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN TIGA
MINGGU 5 TARIKH 18/4/2021
HARI Isnin
KELAS 3 IBNU SINA MASA 11.00-12.30 tghr
TEMA 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 10 000
TAJUK Kenali Nombor
STANDARD 1.4 Nilai Tempat
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.1.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
1.1.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menunjukkan dua kuantiti bagi nombor yang diberi.
2. Memadankan dua kumpulan objek dengan nombor
3. Membandingkan nilai dua nombor.
4. Menyusun dua kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menunjukkan dua kuantiti bagi nombor yang diberi dengan betul.
2. Memadankan dua kumpulan objek dengan nombor dengan tepat.
3. Membandingkan nilai dua nombor yang diberikan.
4. Menyusun dua kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun
dengan betul.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kenali nombor.
Aktiviti
1. Murid bercerita tentang gambar.
2. Murid menyebut nombor yang terdapat pada fakta yang diberikan secara individu.
3. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan.
4. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang kenali nombor.
5. Murid menjalankan aktiviti memadankan kumpulan objek dengan nombor.
6. Murid membandingkan nilai dua nombor mengikut kumpulan.
7. Murid menyebut nombor yang betul.
8. Murid Menyusun kumpulan objek mengikut tertib.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kenali nombor.dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-3 Buku Aktiviti hlmn 4-6
ABM/BBM Kad nombor
PAK-21 Shout Out (Laungan)
PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Kegigihan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN TIGA
MINGGU 3 TARIKH 7/4/2021
HARI Khamis
KELAS 3 IBNU SINA MASA 8.30-9.30 pagi
TEMA 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 10 000
TAJUK Susun Nombor
STANDARD 1.3 Rangkaian Nombor
KANDUNGAN
STANDARD 1.3 Rangkaian nombor:
PEMBELAJARAN 1.3.1 Membilang satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-
seribu secara tertib menaik dan menurun.
1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor secara tertib menaik dan menurun.

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


1. Membilang satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu
secara tertib menaik dan menurun.
2. Melengkapkan sebarang rangkaian nombor secara tertib menaik dan menurun.

KRITERIA Murid dapat:


KEJAYAAN 1. Membilang satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu
secara tertib menaik dan menurun.
2. Melengkapkan sebarang rangkaian nombor secara tertib menaik dan menurun.

AKTIVITI PdP Set Induksi


1. Murid mendengar penerangan guru tentang kenali nombor.
Aktiviti
1. Murid bercerita tentang gambar.
2. Murid menyebut nombor yang terdapat pada fakta yang diberikan secara individu.
3. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan.
4. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang kenali nombor.
5. Murid menjalankan aktiviti memadankan kumpulan objek dengan nombor.
6. Murid membandingkan nilai dua nombor mengikut kumpulan.
7. Murid menyebut nombor yang betul.
8. Murid Menyusun kumpulan objek mengikut tertib.
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kenali nombor.dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-3 Buku Aktiviti hlmn 7-9
ABM/BBM Buku Aktiviti
PAK-21 Shout Out (Laungan)
PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Mematuhi peraturan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN DUA
MINGGU 1 TARIKH 1/1/2021
HARI Ahad
KELAS MASA
TEMA NOMBOR HINGGA 1000
TAJUK Tulis Nombor
STANDARD 1.2 Menulis Nombor
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.2(i-iv) Menentukan nilai nombor hingga 1000
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menentukan dua nilai nombor hingga 1000
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menentukan ___ daripada dua nilai nombor hingga 1000
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tulis nombor
Aktiviti
1. Murid meneliti gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid berbincang dan bersoal jawab tentang menulis nombor. Café (Warung
Kopi)
3. Murid menjalankan aktiviti menulis nombor dalma angka dan perkataan.
4. Murid menjawab soalan yang diberikan.
5. Murid melengkapkan aktiviti tulis nombor dan menulis nombor dalam perkataan.
BA halaman 3-4. Write It Out (Tuliskanlah)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang nombor hingga 1000 dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 6-7 Buku Aktiviti hlmn 3-4
ABM/BBM
PAK-21 Café (Warung Kopi)
PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124

You might also like