You are on page 1of 1

SEKOLAH KEBANGSAAN PERIK

06300 KUALA NERANG


KEDAH DARUL AMAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN TIGA
MINGGU 3 TARIKH 26/3/2024
HARI Selasa
KELAS Tahun 3 MASA 7:45-8:45
BIDANG Nombor Dan Operasi
TAJUK Nombor Bulat Hingga 10000
STANDARD 1.4 Nilai tempat
KANDUNGAN
STANDARD 1.4.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
PEMBELAJARAN 1.4.2 Mencerakin sebarang nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mencerakinkan
i. 8 daripada 8 nombor yang diberikan mengikut nilai tempat dan digit. (TT)
ii. 5 daripada 8 nombor yang diberikan mengikut nilai tempat dan digit. (TS)
iii. 3 daripada 8 nombor yang diberikan mengikut nilai tempat dan digit. (TR)

KRITERIA Murid dapat:


KEJAYAAN i. Mencerakinkan nombor mengikut nilai tempat dan nilai digit dengan betul

AKTIVITI PdP INDUKSI


 Guru memberikan satu nombor.
 Murid menyebut nombor tersebut

AKTIVITI
1. Murid mengimbas kembali nilai tempat dan nilai digit yang dipelajari tahun 2
2. Murid cuba mengenalpasti nilai tempat bagi setiap nombor.
3. Kemudian murid mencerakinkan nombor mengikut nilai tempat.
4. Seterusnya, murid mencerakinkan mengikut nilai digit
5. Buku aktiviti muka surat 5
6. Aktiviti pemulihan dan pengayaan diterapkan sepanjang aktiviti.

PENUTUP
 Murid cuba menyatakan semula isi pelajaran hari ini.

STRATEGI PdP Kecerdasan Pelbagai EMK : ILMU Nilai Murni


KBAT Menganalisis EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid dan PETA PEMIKIRAN Peta Buih Berganda
pemerhatian
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI

You might also like