You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 10


MASA 7.40pagi –9.10 pagi TARIKH/HARI 7 JUN 2023 / RABU
UNIT NOMBOR HINGGA 100 KELAS 1I
TEMA/TAJUK NILAI TEMPAT DAN NILAI BIL. MURID
DIGIT
STANDARD PEMBELAJARAN
1.6.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Murid berjaya menulis sekurang-kurangnya tiga nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang
nombor
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
1. Murid melihat gambar halaman 25 dan bercerita tentang gambar.

Aktiviti
1. Murid dibimbing memahami nilai tempat menggunakan pembilang, blok asas, dekak-dekak dan
carta nilai tempat.
2. Murid ditegaskan nilai tempat ialah kedudukan digit dalam sesuatu nombor.
3.Murid diterangkan nilai digit ialah nilai sesuatu digit mengikut kedudukannya dalam sesuatu
nombor.
4.Murid diingatkan nilai sesuatu nombor ditentukan berdasarkan nilai digit dan nilai tempatnya.
5.Murid melakukan aktiviti soal jawab bersama guru tentang nilai digit dengan pelbagai nombor
untuk menguji kefahaman murid. (KBAT)
6.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. Setiap kumpulan diberikan kad bergambar
berkaitan rangkaian nombor dan gambar rajah. Murid diminta menyatakan nilai tempat dan nilai
digit nombor tersebut. (PAK 21)

Penutup
1. Guru membuat rumusan pelajaran hari ini dengan murid.
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 10
MASA 10.00pagi –11.30 pagi TARIKH/HARI 7 JUN 2023 / RABU
UNIT NOMBOR HINGGA 100 KELAS 1L
TEMA/TAJUK NILAI TEMPAT DAN NILAI BIL. MURID
DIGIT
STANDARD PEMBELAJARAN
1.6.1 Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Murid berjaya menulis sekurang-kurangnya tiga nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang
nombor
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
1. Murid melihat gambar halaman 25 dan bercerita tentang gambar.

Aktiviti
1. Murid dibimbing memahami nilai tempat menggunakan pembilang, blok asas, dekak-dekak dan
carta nilai tempat.
2. Murid ditegaskan nilai tempat ialah kedudukan digit dalam sesuatu nombor.
3.Murid diterangkan nilai digit ialah nilai sesuatu digit mengikut kedudukannya dalam sesuatu
nombor.
4.Murid diingatkan nilai sesuatu nombor ditentukan berdasarkan nilai digit dan nilai tempatnya.
5.Murid melakukan aktiviti soal jawab bersama guru tentang nilai digit dengan pelbagai nombor
untuk menguji kefahaman murid. (KBAT)
6.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. Setiap kumpulan diberikan kad bergambar
berkaitan rangkaian nombor dan gambar rajah. Murid diminta menyatakan nilai tempat dan nilai
digit nombor tersebut. (PAK 21)

Penutup
1. Guru membuat rumusan pelajaran hari ini dengan murid.
REFLEKSI

You might also like