You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN

MATEMATI
27 Selasa 1/1/2019 4
K

BIDANG : NombordanOperasi UNIT: 13 : Jisim


TAJUK Darab dan bahagi jisim
STANDARD
13.1 Operasi bergabung melibatkan jisim
KANDUNGAN
STANDARD 13.1 (ii) Mendarab dan membahagi jisim melibatkan kilogram dan gram tanpa dan dengan
PEMBELAJARAN penukaran unit.
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
1. Mendarab dan membahagi menolak jisim melibatkan kilogram dan gram tanpa dan dengan
PEMBELAJARAN
penukaran unit.
KRITERIA Murid Berjaya mendarab dan membahagi jisim melibatkan kilogram dan gram tanpa dan
KEJAYAAN dengan penukaran unit.
1. Murid membaca sifir genap dan ganjil. (Pak21)
2. Murid mengimbas kembali hubungan melibatkan kilogram dan gram.
3. Murid membuat aktiviti Susun dan menang secara kumpulan (4-6 orang). (PAK21)
AKTIVITI PDPC
4. Murid menyediakan peralatan yang diperlukan.
5. Murid mengikut langkah-langkah seperti dalam buku teks. (PAK21)
6. Murid membuat kesimpulan topic hari ini. (KBAT)
Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
AKTIVITI PAK-21
Games (Permainan)
BAHAN BANTU
Bukutekshalaman192.
BELAJAR
KBAT Menganalisis
EMK Nilai murni
NILAI Amanah
TP (PBS) 3 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ___________________________________________________

NOTA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
MATEMATI
26 Selasa 1/1/2019 4
K

BIDANG : NombordanOperasi UNIT: 13 : Jisim


TAJUK Selesaikanmasalah
STANDARD
13.2 Penyelesaianmasalahmelibatkanjisim
KANDUNGAN
STANDARD
13.2(i) Menyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanjisim.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PadaakhirPdpcmuridakandapat,
PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanjisim.
KRITERIA
Muridberjayamenyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanjisim.
KEJAYAAN
1. Muridmembacasifirgenapdanganjil.
2. Muridmemerhatidanmemahamisituasidalambukuteks.
3. Muriddibimbingmenyelesaikanmasalahdenganmembinajadual.
4. Muridmenjawabsoalanlembarankerjasecaraberpasangan.(PAK21)

AKTIVITI PDPC 5. Muridmembuatlatihanpenyelesaianmasalahdenganpelbagaikaedah.


6. Muriddipilihsecararawakuntukmenerangkancaramenyelsaikanmasalah di hadapankelas.
(PAK21)
7. MuridmenyiapkansoalanAsuhMindadalambukulatihan. (KBAT)
8. Muridmembuatkesimpulantopikhariini.
Think– Pair– Share (Fikir- Pasang– Kongsi)
AKTIVITI PAK-21
Presentations (Persembahan)- berpasangan
BAHAN BANTU
Bukutekshalaman193-196
BELAJAR
KBAT Menganalisis
EMK Nilaimurni
NILAI Amanah
TP (PBS) 3 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ muriddapatmencapaiobjektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidakmencapaiobjektifdiberibimbingan.
PdPditundakerana___________________________________________________

NOTA

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
MATEMATI
26 Selasa 1/1/2019 4
K

BIDANG : NombordanOperasi UNIT: 13 : Jisim


TAJUK Selesaikanmasalah
STANDARD
13.2 Penyelesaianmasalahmelibatkanjisim
KANDUNGAN
STANDARD
13.2(i) Menyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanjisim.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PadaakhirPdpcmuridakandapat,
PEMBELAJARAN 1.Menyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanjisim.
KRITERIA
Muridberjayamenyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanjisim.
KEJAYAAN
1. Muridmembacasifirgenapdanganjil.
2. Muriddibahagikepadabeberapakumpulan.
3. Setiapkumpulandiberisoalanpenyelesaianmasalahuntukdiselesaikan.
4. Muriddiberikansatusoalan yang berbezadanmenyelesaikansoalantersebut.
AKTIVITI PDPC
5. Muridbergerakkekumpulan yang lain denganmenjawabdanmenyemakjawapankumpulan
lain.
6. MuridmenyiapkansoalanAsahMindadalambukulatihan. (KBAT)
7. Muridmembuatkesimpulantopikhariini.
Think– Pair– Share (Fikir- Pasang– Kongsi)
AKTIVITI PAK-21
Presentations (Persembahan)- berpasangan
BAHAN BANTU
Bukutekshalaman 193-196
BELAJAR
KBAT Menganalisis
EMK Nilaimurni
NILAI Amanah
TP (PBS) 3 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ muriddapatmencapaiobjektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidakmencapaiobjektifdiberibimbingan.
PdPditundakerana___________________________________________________

NOTA

You might also like