You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN

MATEMATI
28 Selasa 1/1/2019 4
K

BIDANG : Nombor dan Operasi UNIT: 14 : Isipadu Cecair


TAJUK Tambah dan tolak isipadu cecair.
STANDARD
14.1 Operasi bergabung melibatkan isipadu cecair
KANDUNGAN
STANDARD 14.1(i) Menambah dan menolak isipadu cecair melibatkan liter dan milliliter tanpa dan dengan
PEMBELAJARAN penukaran unit.
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
1. Menambah dan menolak isipadu cecairmelibatkan liter dan milliliter tanpa dan dengan
PEMBELAJARAN
penukaran unit.
KRITERIA Murid Berjaya menambah dan menolak isipadu cecair melibatkan liter dan milliliter tanpa dan
KEJAYAAN dengan penukaran unit.
1. Murid membaca sifir genap dan ganjil. (PAK21)
2. Murid diterangkan cara menyelesaikan soalan berdasarkan situasi dalam buku teks.
3. Murid menyatakan hubungan antara liter dan milliliter.
4. Murid jalankan simulasi menggunakan cecair dan silider penyukat dengan pasangan.
(PAK21)
AKTIVITI PDPC
5. Murid dibimbing dengan soalan mekanikal dalam bentuk ayat ringkas yang menggunakan
perbendaharaan kata yang bermaksud tambah dan tolak.
6. Murid dipanggil secara rawak untuk menjawab soalan di papan tulis.
7. Murid menjawab soalan Asuh Minda dalam buku latihan.
8. Murid membuat kesimpulan topic hari ini. (KBAT)
Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
AKTIVITI PAK-21
Think– Pair– Share (Fikir- Pasang– Kongsi)
BAHAN BANTU
Buku teks halaman 197-199.
BELAJAR
KBAT Menganalisis
EMK Nilai murni
NILAI Amanah
TP (PBS) 3 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ___________________________________________________

NOTA
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN

MATEMATI
28 Selasa 1/1/2019 4
K

BIDANG : Nombor dan Operasi UNIT: 14 : Isipadu Cecair


TAJUK Darab dan bahagi isipadu cecair.
STANDARD
4.1 Pendaraban dua nombor
KANDUNGAN
STANDARD 14.1(ii) Mendarab dan membahagi isipadu cecair melibatkan liter dan milliliter tanpa dan
PEMBELAJARAN dengan penukaran unit.
Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
OBJEKTIF
1. Mendarab dan membahagi isipadu cecair melibatkan liter dan milliliter tanpa dan dengan
PEMBELAJARAN
penukaran unit.
KRITERIA Murid Berjaya mendarab dan membahagi isipadu cecair melibatkan liter dan milliliter tanpa
KEJAYAAN dan dengan penukaran unit.
9. Murid membaca sifir genap dan ganjil. (PAK21)
10. Murid diterangkan cara menyelesaikan soalan berdasarkan situasi dalam buku teks.
11. Murid menyatakan hubungan antara liter dan milliliter.

AKTIVITI PDPC 12. Murid membuat latih tubi soalan yang melibatkan pemansuhan. (PAK21)
13. Murid berbincang jawapan dalam kumpulan masing-masing.
14. Murid menjawab soalan Asuh Minda dalam buku latihan.
15. Murid membuat kesimpulan topic hari ini. (KBAT)
Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
AKTIVITI PAK-21
Think– Pair– Share (Fikir- Pasang– Kongsi)
BAHAN BANTU
Buku teks halaman 200-202
BELAJAR
KBAT Menganalisis
EMK Nilai murni
NILAI Amanah
TP (PBS) 3 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ___________________________________________________

NOTA
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

28 Selasa 1/1/2019 4 MATEMATIK

BIDANG : NombordanOperasi UNIT: 14 : IsipaduCecair


TAJUK Selesaikan masalah
STANDARD
14.2 Penyelesaianmasalahmelibatkanisipaducecair
KANDUNGAN
STANDARD
14.2(i) Menyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanisipaducecair.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PadaakhirPdpcmuridakandapat,
PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanisipaducecair.
KRITERIA
Muridberjayamenyelesaikanmasalahharianmelibatkanoperasibergabungberkaitanisipaducecair.
KEJAYAAN
1. Muridmembacasifirgenapdanganjil.
2. Muridditerangkancaramenyelesaikanmasalahdalambukuteks.
3. Muriddiberilembarankerja yang melibatkandarabdanbahagiuntukdiselesaikan.
4. Muridmembacasoalandanmenandamaklumatpenting. (PAK21)

AKTIVITI PDPC 5. Muridmembinajadualuntukmenyelesaikanmasalah.


6. Muridmenganggarjawapanakhir yang munasabah.
7. Muridberbincangjawapandalamkumpulanmasing-masing.(PAK21)
8. MuridmenjawabsoalanAsuhMindadalambukulatihan.
9. Muridmembuatkesimpulantopikhariini. (KBAT)
Read and highlight (baca dan tanda)
AKTIVITI PAK-21
Free Discussion (Perbincangan Bebas)
BAHAN BANTU
Bukutekshalaman203-205
BELAJAR
KBAT Menganalisis
EMK Nilaimurni
NILAI Amanah
TP (PBS) 3 Penilaian / Pentaksiran Penglibatan dalam kelas.
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ muriddapatmencapaiobjektif yang ditetapkan.
REFLEKSI ___ /___ murid yang tidakmencapaiobjektifdiberibimbingan.
PdPditundakerana___________________________________________________

NOTA

You might also like