You are on page 1of 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN

-
Matemati
6 Isnin 22/2/2021 6
60 minit k

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK 2.0 PECAHAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Bahagi pecahan
STANDARD Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
PEMBELAJARAN wajar dan nombor bulat
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat

Bahagi pecahan wajar dengan pecahan wajar (Buku Teks – MS 28)


SET INDUKSI
1. Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2. Guru mengingatkan murid kembali cara tolak berturut-turut untuk membahagi.
Guru memberikan 1 contoh kepada murid dan membimbing murid tolak
berturut-turut.
AKTIVITI
3. Berdasarkan contoh di ms 28, murid ditegaskan lagi bahawa songsangan hanya
AKTIVITI PDPC melibatkan pecahan pembahagi dan operasi.
4. Murid berbincang dengan guru contoh di ms 28
5. Murid dilatih untuk mengenal pasti nombor yang boleh dimansuhkan.
6. Murid membuat lembaran kerja dalam kumpulan.
7. Murid-murid membuat Latih Diri di ms 31 No. 1a-c, 2.
PENUTUP
8. Guru menyemak jawapan bersama murid.
9. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.

BBB Buku teks Buku latihan Lembaran kerja


KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan Bebas NILAI MURNI Tolong menolong

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN / Lembaran kerja


3
(PBS) PENILAIAN Lisan
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif
PdPC ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN

-
Matemati
6 Selasa 23/2/2021 6
60 minit k

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK 2.0 PECAHAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Bahagi pecahan
STANDARD Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
PEMBELAJARAN wajar dan nombor bulat
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat

Bahagi nombor bercampur dengan nombor bulat (Buku Teks – MS 28)


SET INDUKSI
1. Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2. Guru menggunakan kaedah melipat kertas dan melorek rajah untuk membahagi
dua pecahan.
AKTIVITI
3. Berdasarkan contoh di ms 29, murid dijelaskan pertukaran songsangan bahagi
AKTIVITI PDPC kepada darab.
4. Guru menekankan kepada cara untuk mendapatkan jawapan yang betul
5. Murid berbincang dengan guru Cabar Minda di ms29.
6. Murid membuat lembaran kerja dalam kumpulan.
7. Murid-murid membuat Latih Diri di ms 31 No. 1f.
PENUTUP
8. Guru menyemak jawapan bersama murid.
9. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.

BBB Buku teks Buku latihan Lembaran kerja


KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan Bebas NILAI MURNI Tolong menolong

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN / Lembaran kerja


3
(PBS) PENILAIAN Buku latihan
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif
PdPC ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN

-
Matemati
6 Rabu 24/2/2021 6
60 minit k

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK 2.0 PECAHAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Bahagi pecahan
STANDARD Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
PEMBELAJARAN wajar dan nombor bulat
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat

Bahagi nombor bercampur dengan pecahan wajar (Buku Teks – MS 30)


SET INDUKSI
1. Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2. Guru menjalankan aktiviti pengayaan seperti permainan silang nombor.
AKTIVITI
3. Berdasarkan contoh di ms 30, murid dijelaskan pertukaran songsangan bahagi
kepada darab.
AKTIVITI PDPC 4. Murid digalakkan menyemak semula jawapan dengan memasukkan jawapan
yang didapati ke dalam persamaan yang melibatkan anu.
5. Murid berbincang dengan guru soalan di ms 30.
6. Murid membuat lembaran kerja dalam kumpulan.
7. Murid-murid membuat Latih Diri di ms 31 No. 1g-i, 3, 4
PENUTUP
8. Guru menyemak jawapan bersama murid.
9. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.

BBB Buku teks Buku latihan Lembaran kerja


KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan Bebas NILAI MURNI Tolong menolong

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN / Lembaran kerja


3
(PBS) PENILAIAN Buku latihan
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif
PdPC ditunda kerana _________.

You might also like