You are on page 1of 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


2
9 Isnin 16/5/2022 Matematik
60 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN
1.0 NOMBOR HINGGA 1 000
OPERASI

STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai Nombor

STANDARD 1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1000


PEMBELAJARAN iv) Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


PEMBELAJARAN 1. Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun.

KRITERIA
1. Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun.
KEJAYAAN
Susun Nombor (Buku teks – Muka surat 22 – 23)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
AKTIVITI 2. Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun.
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 14–
15)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
2
10 Selasa 17/5/2022 Matematik
60 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN
1.0 NOMBOR HINGGA 1 000
OPERASI

STANDARD KANDUNGAN 1.3 Bilang Nombor

STANDARD 1.3.1 Membilang nombor.


PEMBELAJARAN 1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


1. Membilang nombor.
PEMBELAJARAN 2. Melengkapkan sebarang rangkaian nombor.

KRITERIA 1. Membilang nombor.


KEJAYAAN 2. Melengkapkan sebarang rangkaian nombor.
Bilang Nombor (Buku teks – Muka surat 24 – 28)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
AKTIVITI 2. Murid membilang nombor secara menaik dan menurun.
3. Murid melengkapkan sebarang rangkaian nombor. (PAK21)
PDPC 4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 16–
18)
(KBAT)
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat
AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/ Buku
4 Buku teks Buku aktiviti
(PBS) PENILAIAN latihan
KEHADIRAN : /

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
2
9 Khamis 19/5/2022 Matematik
60 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN
1.0 NOMBOR HINGGA 1 000
OPERASI

STANDARD KANDUNGAN 1.5 Anggar Nombor

STANDARD
1.5.1 Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


PEMBELAJARAN 1. Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.

KRITERIA
1. Memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
KEJAYAAN
Anggar Nombor (Buku teks – Muka surat 29 – 31)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid memberi anggaran bilangan objek yang munasabah.
AKTIVITI 3. Murid memberi anggaran bilangan objek yang munasabah dengan menggunakan
PDPC perkataan “lebih kurang”, “kurang daripada” atau “lebih daripada”. (PAK21)
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 39 –
40)
(KBAT)
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat
AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

KEHADIRAN : /

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL
TARIKH
KELAS
NILAI UNIT 2: BAIK HATI
TAJUK TOLONG MENOLONG AMALAN MULIA
MASA
STANDARD 2.2, 2.3, 2.5
PEMBELAJARAN
PENAKULAN MORAL 2.2, 2.3
PERASAAN MORAL 2.4
PERLAKUAN MORAL 2.5
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
SET INDUKSI 1. Guru memperlihatkan gambar- gambar binatang.
2. Guru mengaitkan dengan pelajaran hari ini iaitu nilai Baik
Hati pada binatang.

AKTIVITI 1. Guru membimbing murid melihat dan memahami gambar


di buku teks m/s 9 dan membaca teks.
2. Guru membuat aktiviti simulasi dengan menjadikan semua
murid berperanan sebagai gajah. Murid diberi masa untuk
berfikir.
3. Guru meminta murid menyatakan jawapan masing –
masing berhubung dengan situasi setiap binatang.
4. Guru mengulas dan memantapkan jawapan murid.
5. Murid diminta menyatakan kenapa perlu bersikap baik hati.
6. Guru mencatat di papan tulis dan murid dibimbing
membaca semula.
7. Lembaran kerja.

PENUTUP Guru dan murid merumus pelajaran hari ini


- sikap baik hati gajah

EMK Kreatif/ inovatif – menjana idea


BAHAN BANTU Buku teks, gambar binatang
MENGAJAR
PENILAIAN PnP Lisan (aktiviti 3 dan 5), lembaran kerja
REFLEKSI
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL
TARIKH
KELAS
NILAI UNIT 2: BAIK HATI
TAJUK MUHASABAH DIRI
MASA
STANDARD 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5
PEMBELAJARAN
PENAKULAN MORAL 2.1, 2.2, 2.3
PERASAAN MORAL 2.4
PERLAKUAN MORAL 2.5
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
SET INDUKSI 1. Guru memperdengarkan lagu berkaitan dengan nilai baik
hati.
2. Guru mengaitkan dengan pelajaran hari ini iaitu nilai baik
hati.

AKTIVITI 1. Guru membimbing murid membaca nilai baik hati dan


memahami maksudnya.
2. Murid diminta menyatakan sikap – sikap baik hati yang ada
dalam diri mereka.
3. Guru mengedarkan senarai semak dari buku teks m/s 10
dan murid menanda dengan bimbingan guru.
4. Lembaran kerja.

PENUTUP Guru dan murid merumus pelajaran hari ini


- sikap baik hati saya

EMK Kreatif/ inovatif – menjana idea


BAHAN BANTU Buku teks, lagu
MENGAJAR
PENILAIAN PnP Lisan (aktiviti 2), senarai semak, lembaran kerja
REFLEKSI

You might also like