You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 4
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 11 HARI KELAS
Ahad
TEMA PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS
TAJUK Pecahan daripada Suatu Kuantiti
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pecahan
STANDARD 2.1.5 Menentukan nilai bagi pecahan wajar dan nombor bercampur
PEMBELAJARAN
daripada sesuatu kuantiti
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 1. Mengenal pasti __ daripada dua nilai bagi
1. Menentukan dua nilai bagi pecahan wajar pecahan wajar dan nombor bercampur
dan nombor bercampur daripada sesuatu dengan betul
kuantiti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang pecahan daripada suatu kuantiti.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid menyelesaikan dan menyemak soalan 5. Murid diberi lembaran kerja.


di buku teks. 6. Murid akan bertanya kepada guru jika tidak
2. Murid diberikan simulasi menggunakan memahami lembaran kerja yang diberi
objek dan gambar rajah untuk memahami 7. Murid melengkapkan lembaran kerja secara
dan mengukuhkan konsep pecahan individu atau kumpulan dengan bimbingan
daripada satu kuantiti. Simulation guru. Blank Blank (Isi Tempat Kosong)
(Simulasi) 8. Murid akan menunjukkan lembaran kerja
3. Murid lain di minta untuk memberikan mereka kepada guru.
perhatian kepada simulasi di hadapan kelas
4. Murid akan dibantu oleh guru untuk
perkembangkan lagi idea Ketika melakukan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang pecahan daripada suatu kuantiti dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 83 Buku Aktivit hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Simulation (Simulasi) PAK-21 Blank Blank (Isi
Tempat Kosong)
KBAT Mengaplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK: ILMU Nilai Murni EMK: NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKS ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 4
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 11 HARI KELAS
Ahad
TEMA PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS
TAJUK Pecahan daripada Suatu Kuantiti
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pecahan
STANDARD 2.1.5 Menentukan nilai bagi pecahan wajar dan nombor bercampur
PEMBELAJARAN
daripada sesuatu kuantiti
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 1. Mengenal pasti __ daripada enam nilai bagi
1. Menentukan enam nilai bagi pecahan wajar pecahan wajar dan nombor bercampur
dan nombor bercampur daripada sesuatu dengan betul
kuantiti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang pecahan daripada suatu kuantiti.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid menyelesaikan dan menyemak soalan 4. Murid akan bertanya kepada guru jika tidak
di buku teks. memahami lembaran kerja yang diberi
2. Murid menjawab soalan di Kahoot dalam 5. Murid melengkapkan lembaran kerja secara
kumpulan. individu atau kumpulan dengan bimbingan
(https://create.kahoot.it/share/pecahan/11cc guru
3a79-c039-4d55-adc6-7b0cac8af46a) Quick 6. Murid memuat turun latihan tambahan untuk
Quiz (Kuiz Cepat) mengukuhkan pemahaman. Pelayaran ICT
3. Murid diberi lembaran kerja. 7. Murid diberi lembaran kerja.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang pecahan daripada suatu kuantiti dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 84-85 Buku Aktivit hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Quick Quiz (Kuiz Cepat) PAK-21 Internet Surfing
(Pelayaran ICT)
KBAT Mengaplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK: ILMU Nilai Murni EMK: NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKS ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 4
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 11 HARI KELAS
Ahad
TEMA PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS
TAJUK Tambah Perpuluhan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Perpuluhan
STANDARD 2.2.1 Menambah hingga tiga perpuluhan hingga tiga tempat
PEMBELAJARAN
perpuluhan.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 1. Menambah __ daripada empat operasi
1. Menambah empat operasi hingga tiga dengan betul
perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang penambahan perpuluhan.


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid menyelesaikan dan menyemak soalan 4. Murid melayari laman web untuk aktiviti
di buku teks. penggayaan Examples (Contoh)
2. Murid perlu menyusun nombor perpuluhan 5. Murid diberi lembaran kerja.
mengikut nilai tempat yang betul dan 6. Murid melengkapkan lembaran kerja secara
memastikan titik perpuluhan selajur. Puzzle individu atau kumpulan dengan bimbingan
it Out (Selesaikan) guru
3. Murid membincangkan nilai tempat 7. Murid akan menunjukkan lembaran kerja
perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. mereka kepada guru.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang penambahan perpuluhan dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 86-87 Buku Aktivit hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan) PAK-21 Examples (Contoh)

KBAT Mengaplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK: ILMU Keusahawanan EMK: NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKS ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM

You might also like