You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI PENDIDIKAN KESIHATAN SM TINGKATAN 3
TARIKH 24/1/2023 MASA 10:30 – 11:00
MINGGU 45 HARI Selasa KELAS 3 Inovatif
TEMA LATIHAN
TAJUK KEKELUARGAAN
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Menjelaskan maksud sumbang mahram.
-
-

STANDARD ULANGKAJI
PEMBELAJARAN -
-

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Mencadangkan jawapan yang betul 1. Mencadangkan sekurang-kurangnya
daripada 5 jawapan yang betul

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid diberi penerangan berkenaan dengan tajuk hari ini

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )


Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran

1. Murid mengedarkan kertas soalan kepada 4. Murid membahaskan jawapan yang betul sambil
murid yang lain. dipantau oleh guru
2. Murid diarahkan menjawab soalan pada 5. Murid mendengar contoh dari guru untuk
lembaran kerja lebih memahami jawapan yang betul
3. Murid bebas menyumbang jawapan yang (Examples)
betul bagi setiap soalan. (Conference)

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kemahiran asas hoki dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU
ABM/BBM Lembaran kerja STRATEGI PdP Konstruktivisme -
Mengembangkan
idea
PAK-21 Conference (Mesyuarat) PAK-21 Examples (Contoh)
KBAT Menganalisis KB Menjelaskan
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Lembaran Kerja
EMK : ILMU Bahasa EMK : NILAI Saling membantu
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐
/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan

/ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.CO
RANCANGAN PENGAJARAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI PENDIDIKAN KESIHATAN SM TINGKATAN 3
TARIKH 25/1/2023 MASA 6:40 – 7:10
MINGGU 45 HARI Rabu KELAS 3 Inovatif
TEMA LATIHAN
TAJUK DAYA TAHAN OTOT
STANDARD KANDUNGAN 1.5 Menjelaskan konsep, prinsip, dan strategi dalam pentaksiran kecergasan fizikal.
-
-

STANDARD ULANGKAJI
PEMBELAJARAN -
-

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Mencadangkan jawapan yang betul 1. Mencadangkan sekurang-kurangnya
daripada 5 jawapan yang betul

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid diberi penerangan berkenaan dengan tajuk hari ini

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )


Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran

1. Murid mengedarkan kertas soalan kepada 4. Murid membahaskan jawapan yang betul sambil
murid yang lain. dipantau oleh guru
2. Murid diarahkan menjawab soalan pada 5. Murid mendengar contoh dari guru untuk
lembaran kerja lebih memahami jawapan yang betul
3. Murid bebas menyumbang jawapan yang (Examples)
betul bagi setiap soalan. (Conference)

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas pingpong dengan bimbingan guru

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU
ABM/BBM Lembaran kerja STRATEGI PdP Konstruktivisme -
Mengembangkan
idea
PAK-21 Conference (Mesyuarat) PAK-21 Examples (Contoh)
KBAT Menganalisis KB Menjelaskan
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Lembaran Kerja
EMK : ILMU Bahasa EMK : NILAI Tolong-menolong
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐
/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan

/ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.CO
RANCANGAN PENGAJARAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI PENDIDIKAN KESIHATAN SM TINGKATAN 3
TARIKH 27/1/2023 MASA 6:40 – 7:40
MINGGU 45 HARI Jumaat KELAS 3 Inovatif
TEMA PJ REKREASI DAN KESENGGANGAN (PERMAINAN TRADISIONAL)
TAJUK Aci Sep
STANDARD KANDUNGAN 1.9 Melakukan aktiviti rekreasi dan kesenggangan
2.9 Mengaplikasikan strategi dan idea kreatif dalam aktiviti rekreasi dan
kesenggangan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti
fizikal.

STANDARD 1.9.3 Melakukan kemahiran dalam permainan tradisional Gelap Cerah dan Aci Sep.
PEMBELAJARAN 2.9.3 Menerangkan strategi untuk melepasi halangan dan mematikan pihak lawan
dalam permainan tradisional Gelap Cerah dan Aci Sep.
5.2.2 Membuat keputusan untuk diri sendiri dan orang lain semasa melakukan aktiviti
fizikal.

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan kemahiran dalam permainan Aci Sep 1. Melakukan kemahiran ketangkasan dan
2. Merancang strategi untuk melepasi halangan dan kecekapan pengejar dalam permainan Aci Sep
mematikan pihak lawan dlam permainan Aci Sep
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid diberi penerangan tentang tajuk hari ini


2. Murid mengadakan sesi soal jawab berkenaan dengan tajuk pembelajaran pada hari ini
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran

1. Murid diberi penerangan berkenaan dengan permainan 7. Pemain yang ‘cup’ boleh hidup apabila disentuh oleh
Aci Sep oleh guru pemain lain
2. Murid memerhatikan dan mendengar dengan teliti 8. Tukar peranan sebagai pengejar jika murid disentuh
mengenai isi pembelajaran yang diberikan guru. oleh pengejar
(Watch And Listen) 9. Permainan boleh ditamatkan dengan persetujuan
3. Seorang murid dipilih sebagai pemain pengejar daripada semua pemain
4. Pengejar perlu mengejar dan cuba menyentuh seorang 10. Murid melakukan demonstrasi berkenaan
pemain untuk menggantikannya sebagai pengejar permainan Aci Sep. (Demo Memo)
5. Pemain lain cuba mengelakkan diri daripada sentuhan
pengejar
6. Pemain yang dikejar boleh berehat dengan
mencangkung dan menyebut ‘cup’

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang permainan Aci Sep dengan bimbingan guru
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks Halaman 114-115
ABM/BBM Kon STRATEGI PdP Pembelajaran Luar
Bilik Darjah
PAK-21 Watch & Listen (Lihat & PAK-21 Demo Memo
Dengar) (Tunjukkan Saya)
KBAT Memahami KB Mengapplikasikan
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Tugasan
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Menghargai Tradisi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐
/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

/ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.CO
RANCANGAN PENGAJARAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.CO

You might also like