Welcome to Scribd. Sign in or start your free trial to enjoy unlimited e-books, audiobooks & documents.Find out more
P. 1
Stilet e Kamasutres Metodat Erotike

Stilet e Kamasutres Metodat Erotike

Ratings:

2.0

(1)
|Views: 12,751|Likes:
Published by Njeriu i Akullt
Metodat me te mundshme apo ndryshe stilet gjate mardhenjeve seksuale, nje manual i permbledh ne tersin me te mire te mundshme, sebashku me disa shpjegime thjeshtesuese, qe do tju sugjeroja qdo te riu, qe ti di dhe ti njoh keto por, nje vrejtje epr ata nen moshen 16 vjeqare qe te mos e hudhin ne praktik, keto njohuri deri ne fazen e pjekuris.
Metodat me te mundshme apo ndryshe stilet gjate mardhenjeve seksuale, nje manual i permbledh ne tersin me te mire te mundshme, sebashku me disa shpjegime thjeshtesuese, qe do tju sugjeroja qdo te riu, qe ti di dhe ti njoh keto por, nje vrejtje epr ata nen moshen 16 vjeqare qe te mos e hudhin ne praktik, keto njohuri deri ne fazen e pjekuris.

More info:

Published by: Njeriu i Akullt on Jun 29, 2009
Copyright:Attribution Non-commercial

Availability:

Read on Scribd mobile: iPhone, iPad and Android.
download as DOC, PDF, TXT or read online from Scribd
See more
See less

05/10/2013

pdf

text

original

 
Pozicioni Ying e Yang
Mbi një sipërfaqe të ngurtë e te qëndrueshme, gruaja ulet mbi gjunjët e partnerit i cili është ipërkulur. Për të përmisuar qëndrueshmërinë burri duhet të mbështesë shpinën mbi një sipërfaqevertikale si p.sh.në këndin e krevatitPro:Ky është një pozicion origjinal dhe shumë i kënaqshëm.Kundra:është një pozicion i vështirë për tu mbajtur,i cili i jep burrit një fuqi muskulare dhe një ekuilibershumë të mirë.
Pozicioni Ying e Yang.jpg(13.37 KB, 194x287 - shikuar 0 here.)
 
Pozicioni Idra
(Një mbret Indù, ka fuqinë në forëm rrufeje) Burri ngrihet mbi gjunjë gruaja e shtrirë në shpinë,Mbështet këmbët mbi trupin e partnerit. Burri përkulet përpara për të shtypur kofshët e gruaspërkundrejt gjokseve.Pro:Penetrim maksimal e shume i thellë.Stimulim shumë i fortë në sajë të shtypjes së vaginës.Kundra:Mund të jetë dhimbës për gruan nëse penetrimi është shumë i thellë.
 
Pozicioni i yllit
Gruaja e mbështetur në shpinë, hap e shtrinë këmbët. Burri mbështet një këmbë një këmbë mbiatë të gruas dhe e pentron anasg duke u mbështetur në krahët e tij. Mund të rrisë kënaqësinë dukefërkuar kofshët e klitorin e gruas.Pro:Penetrimi anash i jep një kënaqësi ndryshe si gruas ashtu edhe burrit.Vulva dhe klitori janë te stimoluara mirë nga fërkimi i kofshëve të burrit.Secili nga partnerët ka një dorë të lirë për t përkëdhelur e për tu puthur.Kundra:lëvizjet e belit janë kufizuara.
Pozicioni i tigrit

Activity (23)

You've already reviewed this. Edit your review.
1 hundred reads
1 thousand reads
BeSs ArTii liked this
477946 liked this
477946 liked this
Durim Dumani liked this
astrit mucaj liked this
Gezim Sejdiu liked this
Benita Kastrati liked this
Morena Kasmi liked this

You're Reading a Free Preview

Download
scribd
/*********** DO NOT ALTER ANYTHING BELOW THIS LINE ! ************/ var s_code=s.t();if(s_code)document.write(s_code)//-->