15min Kaunas 2007-12-21

07 12 21

„15min“ sveikina savo skaitytojus su artėjančiomis Kalėdomis.
Jaukių Jums švenčių!
2007 m. gruodžio 21 d., penktadienis Tiražas 100 000

Kaunas
ŠIANDIEN
Laisvės gūsis izoliatoriuje

ISSN 1822-5322.

Numeris 208 (404).

Kalėdų Senelio dovanų madas diktuoja reklamos
"Laukiu Kalėdų, nes man patinka Kalėdų Senelis. Mačiau jį ne kartą. Jis yra su barzda, raudonais drabužiais ir raudonu maišu. Ir visada atneša dovanų. Šiais metais aš norėčiau, kad atneštų Barbę, kurią galimą šukuoti", su "15min" svajonėmis dalijosi "Giliuko" lopšelio darželio šešiametė auklėtinė Laura.
Išgirdusi dvynės norą, greta stovėjusi sesuo Gabija susizgribo, kad jai taip pat ne pro šalį "šukuojama Barbė". Sesučių noru susiviliojo ir greta stovėjusi draugė, kuriai prieš tai trūks plyš reikėjo riedučių. Netrukus po mergaičių pasisakymo savo nuomonę apie dovanas nutarė išreikšti ir "vyrai". "Aš noriu riedlentės. Man labai reikia žmogaus-voro kostiumo, batų ir šautuvo. Aš noriu didelio džipo", - vienas per kitą norus pylė 5-6 metų berniukai. "Vaikų dovanų norai - reklaminis triukas. Ką pamato per televizorių, to jiems ir prisireikia", - šypsodamasi pasakojo vaikų lopšelio-darželio "Giliukas" direktorės pavaduotoja Jūratė Stakeliūnienė. Išsakę savo kalėdinius norus mažieji kauniečiai tikrai nesiruošia likti skolingi Kalėdų Seneliui. Jie repetuoja eilėraščius ir ruošia lauknešėlius savo artimiesiems. Nukelta į 3 psl.

2 psl.
Tradicinis RyRalio šėliojimas Kaune

4 psl.
"Leo LT" - teisinių kuriozų pinklėse

7 psl.
Slaptos Beyonce vestuvės

16 psl.
Kitas "15min" numeris išeis gruodžio 27 d., ketvirtadienį

Rašyti laišką Kalėdų Seneliui - būtiniausias šventės laukimo atributas.

E.Ovčarenko nuotr.

ORAI
Šiandien Kaune
dieną +6 °C naktį +1 °C

Antrasis titanų mūšis
Rytoj Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniuje „Lietuvos rytas“ priims savo amžiną varžovą Kauno „Žalgirį“. Šį sezoną santykius dvi stipriausios Lietuvos komandos aiškinsis antrą kartą. Pirmą kartą ekipos susitiko lapkričio pabaigoje Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse. Tąkart Kauno sporto halėje vykusias rungtynes 80:72 laimėjo „Žalgiris“.

Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5-10 m/s.

2 psl.

12 psl.

2

Kaunas

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Lietuvos šlovės alėjoje geriausi sportininkai
Nuo 2009 metų žymiausi bei labiausiai nusipelnę šalies sportininkai bus įamžinami Lietuvos sporto šlovės alėjoje.
Sprendimą įkurti tokią alėją vakar priėmė Kauno miesto taryba. "Šalies sporto bendruomenė man ne kartą siūlė šią idėją. Džiugu, kad pagaliau priimtas politinis sprendimas. Tai bus puikus po dvejų metų vyksiančio Kauno sporto halės 70 metų jubiliejaus akcentas", - teigė miesto meras Andrius Kupčinskas. Lietuvos sporto šlovės alėja tęsis nuo S.Dariaus ir S.Girėno paminklo iki Kauno sporto halės. Miesto vadovai žada jau netrukus pradėti diskusijas su sporto bendruomene dėl žymių žmonių, kurie pateks į alėją, sąrašo. "Kaip atrodys pati alėja, kol kas neaišku. Mes galvojame, kad joje turėtų būti išsirikiavę sportinininkų biustai", - pasakojo A.Kupčinskas. Preliminariais skaičiavimais, idėjos įgyvendinimas kainuos apie 700-800 tūkst. litų. Lėšų alėjai įrengti tikimasi gauti iš Kūno kultūros ir sporto departamento. "Kaune išrinkti Seimo nariai žadėjo padėti prašant lėšų", - tikino Kauno vadovas.

Laisvės gūsis izoliatoriuje
Tomas Grigalevičius
t.grigalevicius@15min.lt

Artėjančių švenčių proga du Kauno sporto klubai nepilnamečių tardymo izoliatoriuje pataisos namuose kalintiems jaunuoliams surengė jėgos sporto varžybas "Heraklis".
"Mintis apie šį renginį kilo visai netikėtai ir tikrai neseniai. Pas mus sportuojantis jaunimas vis klausė, kada bus kokios varžybos. O kiek žinau, šioje įstaigoje iki šiol nieko panašaus nebuvo", pasakojo vienas iš sporto klubo "Ekstra tonusas" steigėjų Egidijus Taujanskas. Įvairiose jėgos sporto rungt yse susirungė nuteistieji bei varžybas surengusius sporto klubus lankantys paaugliai. Jiems, pasak organizatorių, šios varžybos bus gera prevencinė priemonė. "Norėjome vaikams, lankantiems mūsų klubą, parodyti, kaip čia gyvena nuteistieji. Daugumai tai padarė įspūdį ir, manau, kad tai bus gera prevencinė priemonė - nusikalsti jie tikrai nebenorės", tikino sporto klubo "Dainralfas" prezidentas Dainius Daukšas. "Nors jie kažkada padarė klaidą, nereikia už tai jų smerkti. Jiems reikia dova-

Bene smagiausia šventės dalis nuteistiesiems buvo šokėjų pasirodymas.

E.Ovčarenko nuotr.

Alėja tęsis nuo S.Dariaus ir S.Girėno paminklo iki sporto halės. E.Ovčarenko nuotr.

Studentai sportuos atnaujintoje salėje
Lietuvos žemės ūkio universitete (LŽŪU) po rekonstrukcijos atidaroma sunkiosios atletikos salė, skirta studentams bei visai universiteto akademinei bendruomenei. Iki rekonstrukcijos ir po jos - čia treniruojasi Lietuvos sunkiosios atletikos ir jėgos trikovės čempionai - Tadas Mauricas, Tomas Pupelis, Arvydas Butrimas, Gedas Adomaitis, Laimis Bušas. Daugiau nei 100 kvadratinių metrų salės renovacijai iš viso skirta 137 tūkst. litų. Pernai LŽŪU atidaryta atnaujinta aerobikos salė, šiuo metu jau pradėtas sporto salės remontas.

noti draugystę ir bendravimą tam, kad išlįstų iš juodų minčių liūno. Tai ir yra pagrindinis šio renginio tikslas", teigė sporto klubo "Dainralfas" viceprezidentas Vytautas Mileris. Sporto klubai pataisos namams padovanojo kelis treniruoklius, o visiems varžybų dalyviams įteikė šventinius prizus. "Tikrai labai smagu, kad kažkas sugalvojo surengti tokias varžybas. Norėtųsi, kad panašūs renginiai vyktų dažniau", - džiaugsmu dalijosi pataisos namuose kalintis 19 metų Aleksas.

žiema
Sinoptikų duomenimis, šiandien bus debesuota su pragiedruliais. Be žymesnių kritulių. Kai kur rūkas. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5-10 m/s. Temperatūra 1-6 °C šilumos. Kaune be žymesnių kritulių. Temperatūra 2-4 °C šilumos.

orai

Lietuvoje
Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys Utena +3 °C +3 °C +4 °C +3°C +3 °C +2 °C

Gruodžio
penktadienis

Šiandien
Varduvininkai: Norgaudė, Girenė, Tomas. Dienos info: saulė teka 08:39, leidžiasi 15:53, dienos ilgumas 07:14. Priešpilnis. Žiemos saulėgrįža, Elnio devyniaragio šventė.

Giedra

21

Mažai debesuota Debesuota

Europoje
Atėnai Berlynas +13 °C +2 °C +3 °C +9 °C +3 °C +15 °C +7 °C +2 °C
Oslas Paryžius Praha Ryga Roma Stokholmas Talinas Varšuva -4 °C +4 °C
Lietus Trumpalaikis lietus

Artimiausiomis dienomis Kaune
Rytoj
Minimali temperatūra Maksimali temperatūra Debesuotumas Krituliai -1 °C +1 °C

Briuselis

+3 °C +5 °C +16 °C +3 °C +7 °C +2 °C
Sniegas Šlapdriba Lietus su perkūnija

Poryt
-2 °C +1 °C

Užporyt
-2 °C 0 °C

Dublinas Helsinkis Lisabona Londonas Maskva

N.Radevič nuotr.

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Kaunas

3

Dovanų madas diktuoja reklamos

Berniukai kruopščiai karpė snaiges ir kabino jas ant langų.

Auklėtiniai piešė savo norus, o vėliau juos drauge išsiuntė Kalėdų Seneliui.

E.Ovčarenko nuotr.

Gintarė Dailydytė
g.dailydyte@15min.lt

Atkelta iš 1 psl. Auklėtoja vos spėjo raminti įsisvajojusius ir įsitriukšmavusius pyplius. Visi vienbalsiai tikino, kad visus metus buvo neišpasakytai geri, pavyzdingi, todėl Kalėdų Senelis juos turėtų būtinai aplankyt.

"Aš tvarkiau žaislus. Aš ploviau indus. Aš mamai padėjau išvalyti kilimą. Mes su sese šlavėme grindis", - vienas per kitą gerais darbais gyrėsi mažieji. Šiais metais visi vaikų piešti norai buvo sudėti į didelį mėlyną voką ir išsiųsti Kalėdų Seneliui. Jam vaikai ant lango degino žvakeles - kad Senelis nepaklystų. "Vaikai labai laukia siurprizų ir dovanų. Ant palangių

išrikiavo pratybų sąsiuvinius, su stropiai paruoštomis užduotimis tam, kad Kalėdų Senelis pamatytų, kokie jie geri ir neprasuktų pro šalį", - šypsodamasi pasakojo darželio auklėtoja Regina Žvilauskienė. "Ankščiau Kalėdų Senelis vaikus lankydavo darželyje, tačiau dabar tradicijos kiek pasikeitė. Mūsų auklėtiniai per Kalėdas važiuoja į šventinius spektaklius, nes vaikams apsilankymas teatre - didelė pra-

moga", - pasakojo pavaduotoja J.Stakeliūnienė. Kiek kitokia šventinė dvasia dominuoja Valdorfo specia-

liosiose grupėse. Ten mažiesiems Kalėdų Senelis - tik gerasis dėdė, kursi dovanoja gėrį. Šiose specializuotose grupė-

se vaikai mokosi advento susikaupimo, gerų darbų ir labiau džiaugiasi Jėzaus Kristaus gimimu, nei Kalėdų Seneliu.

MANO MIESTAS

Vaizdas nuo Panemunės pėsčiųjų tilto.

Jono Karaliūno nuotr.

Šios nuotraukos autorius laimėjo DVD. Prizą atsiimti per savaitę PPC "Akropolis", Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas. Su savimi turėkite laikraštį ir asmens dokumentą. Turite puikią savo miesto nuotrauką? Siųskite ją el. pašto adresu kaunas@15min.lt
www.videoplanet.lt

4

Kaunas

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Gimtadienio vakarėlyje grupės vokalisto palydos
Raimonda Mikalčiūtė
r.mikalciute@15min.lt

ŠIANDIEN
TEATRAS

Šiandien bare "91" roko grupė "Mountainside" švęs 11 metų gimtadienį.
Šis renginys bus ir simboliškas atsisveikinimas su vokalistu Dariumi, prie grupės mik rofono stovėjusiu penkerius metus. Neseniai antro vaiko sulaukęs dainininkas grupę palieka. 1996 metais susikūrę, tačiau tik nuo 2000-ųjų stabilią grupės sudėtį suformavę "Mountainside" šventinį vakarą keletą kūrinių žada atlikti su kol kas kviestinio muzikanto statusą turinčiu gitaristu Eimantu Norvaišu. Šį pavasarį "Mountainside" įrašė ilgai brandintą albumą "All About Time". Grupės narių džiaugsmui, "All About Time" iš karto sulaukė teigiamų muzikos kritikų ir grupės gerbėjų įvertinimų. Ta i a nt ra si s st ud ijoje

Kauno kamerinis teatras 10.15, 14.15 val. spektaklis "Nepaprasti Batuoto katino nuotykiai".

KLUBAI
"Amerika pirtyje" 21 val. "Dušas". "Los patrankos" 21 val. "Dance club music".

KITOS VIETOS

Gimtadienio vakarėlyje "Mountainside" nariai atsisveikins su ilgamečiu grupės nariu - vokalistu Dariumi, kuris nuo šiol daugiau dėmesio skirs savo šeimai. Grupės "Mountainside" nuotr.

įrašytas "Mountainside" albumas. Debiutinis įrašas "Distorted" buvo išleistas 2003 metais. Kelios dainos iš šio albumo buvo panaudotos jauno norvegų režisieriaus

Fredriko Br yno filmo garso takeliui. Meilę sunk iajai gitarinei muzikai jau 11 metų demonstruojantys kauniečiai gimtadienio šventę pradės 21val.

IEŠKO NAUJO VOKALISTO
Dariaus vietos grupėje kol kas niekas neužėmė, todėl visi įsivaizduojantys save "Mountainside" kolektyve turi šansą tapti nauju nariu. Muzikantai visus norinčius pasiūlyti savo kandidatūrą kviečia atsiųsti informaciją apie save adresu rockandroll@mountainside.lt.

Kauno menininkų namai 18 val. pjesės "Tyli naktis" teatrinė versija. VDU koncertų salė 20 val. "Harlem Gospel Hoir".

KINAS
FORUM CINEMAS
"Kodas lobiai 2" 10:00 12:40 15:20 17:00 18:00 19:40 20:40 22:20 23:20 "Likimo ironija, arba laimingų Naujų!" 10:40 13:10 15:40 18:10 20:40 23:10 "Alvinas ir burundukai" 10:30 12:30 14:30 16:30 18:30 "Džesio Džeimso nužudymas" 22:40 "Bitės filmas" (dubliuota lietuviškai) 10:10 11:10* 12:20 13:20* 14:40 15:30 17:40 20:30 "Hitmanas" 18:40 20:50 23:00 "Auksinis kompasas" 11:00 13:40 16:15 19:00 "Elžbieta: Aukso amžius" 21:40 "Rūkas" 19:50 22:30 * Seansai gruodžio 23 dieną nevyks

Tradicinis RyRalio šėliojimas
Tradiciškai šventinis vakarėlis "RyRalio Kalėdos" vyks pirmąją Kalėdų dieną.
Kalėdiniais kūčiukais bei muzika dalinsis RyRalio DJs: Lauris Lee ir Karalius, bei vakaro svečias Vidis. "RyRalio Kalėdos" bus paskutinis metų akcentas įrašų bei renginių kompanijos "RyRalio" metų kalendoriuje. Pagal ilgametę tradiciją į Kalėdų metu vykstančius vakarėlius renginių prodiuseriai iš RyRalio kviečia labiausiai per metus pasižymėjusius Lietuvos šokių muzikos atlikėjus. Tokiu šiais metais tapo DJ Vidis, visiem gerai žinomas savo muzikos laidomis "11:vienas vienas" radijo stotyje ZIP FM, o taip pat 2007 metais debiutavęs ir muzikos prodiuserio bei kūrėjo amplua. "Kalėdinis vakarėlis - puiki proga prisiminti praėjusius metus, kurie RyRalio DJs buvo nuostabūs. Šokių muzikos mylėtojus sudrebinęs "RyRalio Summer End Festival 2007", naujausias singlas "Dance Out Loud" metams baigiantis įsiveržęs į topus, o house muzikos rinkinys "RyRalio CAFE vol.2" iki šiol šildo visus kalėdine dvasia", - metų laimėjimais dalinosi šaunusis Dj duetas. Renginio pradžia 22 val. Renginio dislokacijos vieta Kauno bare "91", Islandijos pl. 91.

ATPAŽINK SAVE

CINAMON
"Likimo ironija, arba laimingų Naujų!"16:30 19:15 21:45 "Alvinas ir burundukai"12 21, 12 23, 10:45* 12:30* 14:30 16:15 18:15 20:15 "Kodas: lobiai: Paslapčių knyga" 11:30 14:00 16:45 19:30 22:15 "Bitės filmas" (dubliuota lietuviškai) 11:15 13:15 15:15 17:15 19:00 20:45 "Auksinis kompasas" 10:45 13:00 15:15 17:30 "Pražūtingas rūkas" 14:15 22:00 "Hitmanas" 22:30 "Užkerėtoji" 12:00 "Beovulfas" 22:00 "Pasižadėjęs kitai" 19:45 *Seansai gruodžio 22 d. nevyks
Kalėdiniais kūčiukais, bei užvedančia muzika su vakarėlio lankytojais dalinsis RyRalio didžėjai Lauris Lee ir Karalius. Organizatorių nuotr.

Jeigu šioje nuotraukoje JŪS - užsukite į knygyną (Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas, AKROPOLIS) pasiimti "Baltų lankų" knygyno įsteigto prizo A.Camus knygos "Laiminga mirtis". Prizą turite atsiimti per dvi dienas, atsiimdami su savimi turėkite laikraštį.

Kalėdų Senį pavaduos didžėjus
Šiemet Kalėdų Senio kepurė Kauno klubo "Exit" scenoje atiteks Vokietijos didžėjui ir prodiuseriui Oliveriui Moldanui.
Pirmą Kalėdų naktį šventine nuotaika su beveik metus klube negirdėtu svečiu dalinsis Kastis Torrau. Klubo šokių aikštelė Kalėdoms tradiciškai pasipuoš balta spalva ir lazerių šviesoje žėrinčiomis eglutėmis. "Džiugiausia metų šventė visuomet verčia pasukti galvą, kuriam svečiui Kalėdų Senio kepurė tiktų geriausiai. Šiemet be jokių dvejonių laimėjo O.Moldanas, jau patikrintas klubo šventiniuose renginiuose. Su juo "Exit" žengė į 2006uosius - svečias žino, kaip sukurti šventinę nuotaiką", - sakė klubo atstovai. Pats O.Moldanas juokauja, kad jam kiekvienas savaitgalis - Kalėdos. "Tiesa, ši naktis svarbi man pačiam, todėl visada atsargiai renkuosi klubą, kuriame teks groti. Pasiūlymas švęsti "Exit" scenoje pranoko visus mano lūkesčius", - atviravo Kalėdų nakties svečias. "Stebuklai savaime nevyksta, juos kuriame patys. Mažą muzikinį stebuklą noriu sukurti klubo scenoje ir padovanoti jį susirinkusiems", - kalėdinės nakties lūkesčiais dalijosi K.Torrau. Oliver Moldan kūryba gerai žinoma Lietuvos šokių muzikos mėgėjams. Prodiuserio remiksas latvių grupės "Brainstorm" kūriniui "Thunder Without Rain" buvo išleistas rinkinyje "Sobieski Uogos: Glam Gallery".

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

miestai

5

Bilietų kaina ant brangimo slenksčio
Vincas Grigas
v.grigas@15min.lt

Troleibusų ir autobusų bilietai, kurį laiką nebrangę ir nekėlę vilniečiams streso, kitąmet greičiausiai brangs.
Paskutinį kartą sostinėje autobusų ir troleibusų bilietų kainos buvo padidintos prieš dvejus su puse metų. Mikroautobusų, kertančių senamiestį ir naujamiestį, bilietai paskutinį kartą brango prieš daugiau nei pusantrų metų. "Skaičiuojam, analizuojam, - teigė Vilniaus miesto savivaldybės Viešojo transporto poskyrio vedėjas Kastytis Lubys. - Buvo teikti troleibusų ir autobusų parkų pasiūlymai, pranešta apie nuostolius. Parodyta reali savikaina ir reali kaina, kiek moka keleivis bei miesto biudžeto galimybės subsidijuoti. Bet dėl bilieto kainos kol kas dar nieko neaišku. Konkretūs įkainiai nėra pateikti." Anot K.Lubio, pasiūlyti bilietų įkainiai būtų patvirtinti tik tokiu atveju, jei būtų argumentuotai pagrįsti. "Mes visada turime parengę ekonominius skaičiavimus. Šiais metais bilietų kainos tikrai nepasikeis, o dėl kitų metų sunku prognozuoti, kaip bus. Kaštai auga dėl brangstančių energetinių resursų, atlyginimai vairuotojams, nori nenori, didėja, be

Brangstančių prekių bei paslaugų sąrašą kitąmet greičiausiai papildys ir sostinės visuomeninio transporto bilietai.

J.Kalinsko nuotr.

to, jaučiamas jų pačių trūkumas, - teigė miesto visuomeninį transportą prižiūrinčios savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorius Vaidotas Antanaitis. - Nežinau, ar kitų metų vasarą ar vėliau, bet bilietai tikrai brangs. Pakankamai seniai jie nebuvo branginti." V.Antanaitis aiškino, kad

bilietų įkainius patvirtina miesto taryba. "Yra du šaltiniai, iš kur galima gauti pinigų. Tai miesto biudžetas ir pajamos iš parduodamų bilietų. Čia ir yra tos svarstyklės. Jei iš biudžeto negali skirti tiek pinigų, kad užtektų išlaikyti sistemą, tada yra peržiūrimos bilietų kainos. Pajamos iš bilietų nieka-

da 100 proc. nedengia sąnaudų", - sakė V.Antanaitis. Miesto politikai kol kas garsiai nekalba apie autobusų ir troleibusų bilietų kainų didinimą. Vicemeras Arūnas Štaras, kuruojantis ekonomiką, paslaugas ir verslą, tik patikino, kad bilietai kol kas nebrangs.

VAŽIAVIMO SAVIKAINA
Vilniuje nuvažiuoto kilometro savikaina autobusu šiuo metu siekia 4,89, o troleibusu - 4,51 lito. Nuo to laiko, kai paskutinį kartą buvo didinta bilieto kaina, kilometro savikaina pabrango beveik litu. Vilniuje 60 procentų visuomeninio transporto išlaidų padengiama iš miesto biudžeto. Pavyzdžiui, Talino ir Helsinkio visuomeninio transporto išlaidos dotuojamos 50 proc., o Varšuvoje - tik 28 proc. Tuo tarpu Maskvoje iš miesto biudžeto padengiama 89 proc. visuomeninio transporto išlaidų.

Gyvūnų gynėjams talkino ir šuo
Gina Kubiliūtė
g.kubiliute@15min.lt

Ginti Klaipėdos gyvūnų teises stojo ne tik jaunuoliai, bet ir šunelis.
Vakar ryte prie savivaldybės pastato piketavo apie dvidešimt mokyklų, universitetų auklėtinių, o jiems kompaniją palaikė baltas šuniukas Pūkė. Jaunimas protestavo dėl, jų ma ny mu, net i n k a mos uostamiesčio savivaldybės v ykdomos beglobių g y v ūnų priežiūros. Paslaugą savivaldybė perka iš bendrovės "Nuaras". "Mes giname gyvūnų teises, norime, kad "Nuaras" jais rūpintųsi. Jei sudaroma sutartis, tai bendrovė privalo užtikrinti, kad gyvūnai gautų visko, ko jiems reikia. Jei nesugeba prižiūrėti, tai tegul parūpina naujus namus, o ne juos žudo", - teigė Vytauto Didžiojo gimnazijos auklėtinė Agnė. Klaipėdos savivaldybės vicemerės Juditos Simonavičiūtės teigimu, viskas priklausys nuo tikrinančių institucijų išvadų. "Jei Valstybinė maisto ir veterinarijos

Vakar prie Klaipėdos savivaldybės piketavo apie 20 jaunuolių ir šuniukas. E.Jankausko nuotr.

tarnyba nustatys, kad "Nuare" gyvūnams sąlygos yra blogos - bendrovė bus uždar y ta, o sav ivaldybė nebegalės iš jos pirkti paslaugų", - dienraščiui "15min" sakė J.Simonavičiūtė. Sutartis pasirašoma 3 metams. Iki jos pabaigos dar likę metai. Tačiau buvo svarstoma ir toliau pirkti iš "Nuaro" paslaugas dar trejiems metams. Anot vicemerės, mieste nėra įmonių, kurios užsiimtų panašia veikla. Nauja trejų metų sutartis kainuotų kur kas brangiau - apie milijoną litų. Dabar metams Klaipėdos beglobių gyvūnų priežiūra kainuoja apie 250 tūkst. litų.

Užsk. Nr. 77156

www.nemokekuzspauda.lt

6

ekonomika

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Spūstys ilgina kelionių laiką

Tarpmiestinių autobusų grafikai sudaromi neatsižvelgiant į tai, kad Vilniuje važiavimą lėtina spūstys. LT nuotr.

Vincas Grigas
v.grigas@15min.lt

Tarpmiestiniu autobusu vykdamas į Vilnių negali būti tikras, kad šis atvažiuos tiksliai pagal nustatytą grafiką.
Dažnas sostinės spūstyse įstrigusių autobusų keleivis dėl vėlavimo patenka į nemalonią padėtį. Tuo tarpu autobusų parkų vadovai griebiasi už galvos dėl patiriamų nuostolių. Autobusų maršrutų trukmė vis dar apskaičiuojama neatsižvelgiant į spūstis, kurios itin dažnai paralyžiuoja Vilnių. Biržietis studentas Paulius į egzaminą Vilniaus universitete turėjo atvykti 17 valandą. Vaikinas Biržuose įsėdo į autobusą, kuris sostinės autobusų stotyje turėjo būti 15.20 val. Įvažiavęs į Vilniaus teritoriją ir įstrigęs didžiulėje spūstyje, autobusas stotį pasiekė 16.50 val. Paulius į egzaminą pavėlavo. "Tikrai žinome, kad tokia problema yra. Autobusai į Vilnių dažnai važiuoja valanda ilgiau nei turėtų. Bet išspręsti šią problemą nėra taip paprasta. Tarpmiestinių autobusų reisai yra suderinti ir patvirtinti Lietuvos automobilių ke-

lių direkcijos. Negali bet kas ir bet kada imti ir pakeisti maršruto trukmę ar laiką. Tai reikia derinti su visais vežėjais", - aiškino "Klaipėdos autobusų parko" generalinė direktorė Jelizaveta Daugininkienė. "Įstringa autobusai Vilniuje. Be to, pasitaiko nesklandumų dėl autostrados remontų. Grafikai sudaromi normaliam važiavimui. Bet juk visko pasitaiko. Pavyzdžiui, avarija kelyje", - sakė bendrovės "Kautra" Eismo tarnybos viršininkas Alvydas Periokas. "Tikiuosi, kad ilgainiui ši problema išsispręs suremontavus gatves ir viadukus. Gal reikėtų daryti apvažiavimą aplink Vilnių, kad nepatektume į spūstis mieste. Dabartinė situacija yra absurdiška", - teigė J.Daugininkienė. Anot jos, tikimasi, kad situacija pagerės arba reikės pailginti maršrutų laiką. "Dar kol kas nesame suskaičiavę kokius nuostolius patiriame. Bet jau dabar vairuotojai skundžiasi, kad jiems nebeužtenka maršrutui numatytos degalų normos", sakė J.Daugininkienė. "Aišku, tai didelis nepatogumas ir mums, planuojantiems darbo režimą, ir vairuotojui. Juk vietoj keturių valandų žmogui tenka dirbti penkias", - sunkumus vardijo A.Periokas.

"Tez Tour" privalo sumokėti "Aurelai" 1 milijoną litų
Kelionių organizatorius "Tez Tour" privalo sumokėti Lietuvos oro bendrovei "Aurela" beveik 1 mln. litų skolą už užsakomuosius skrydžius. Taip nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas. "Sprendimus priimsime tik kai gausime teismo nutartį bei ją išanalizuosime. Tai ketiname padaryti kitą savaitę", - sakė "Tez Tour" vadovas Lietuvoje Martynas Laivys. "Aurelos" generalinis direktorius Valdas Barakauskas išplatino pranešimą, kad įmonei svarbu, jog Apeliacinis teismas pripažino "Aurelos" reikalavimo pagrįstumą ir teisėtumą. Susiginčijusios dėl skolų, bendrovės teismuose viena kitą kaltino įsiskolinimais. "Aurelos" argumentus anksčiau palaikė ir Vilniaus apygardos teismas. Pernai spalį "Aurela" iš "Tez Tour" už 2006 metais jos užsakytus vasaros skrydžius į užsienio kurortus prašė priteisti beveik 1 mln. litų. "Tez Tour" su ieškiniu nesutiko ir gindamasi pareiškė priešpriešinį reikalavimą - iš "Aurelos" atgauti tariamai permokėtus beveik 380 tūkst. litų.
Tomas Bindokas Rinkodaros vadovas t.bindokas@15min.lt Simona Surdokaitė Pardavimų vadovė s.surdokaite@15min.lt Buhalterija Tel. (8-5) 210 5894

Tomas Balžekas Generalinis direktorius t.balzekas@15min.lt Vytautė Šmaižytė Vyriausioji redaktorė v.smaizyte@15min.lt Asta Bliūdžiutė Vyr.redaktorės pavaduotoja a.bliudziute@15min.lt

„15min” – pirmasis nemokamas dienraštis Lietuvoje, turintis 431,000 nuolatinių skaitytojų kiekvieną darbo dieną Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„TNS Galup“, Nacionalinis skaitytojų tyrimas, 2007 m. pavasaris
Redakcija Vilniuje Tel. (8-5) 210 5896 Faks. (8-5) 210 58 97 redakcija@15min.lt A.Goštauto 40 B, 01112, Vilnius Kauno biuras Tel. (8-37) 243 000 Faks. (8-37) 207 887 kaunas@15min.lt Kęstučio g. 58, 44305, Kaunas Klaipėdos biuras Tel. (8-46) 257 900 Faks. (8-46) 257 800 klaipeda@15min.lt H.Manto g. 31, Klaipėda Reklama Tel. Vilniuje (8-5) 210 5895 Tel. Kaune (8-37) 207 886 Tel. Klaipėdoje (8-46) 257 800 reklama@15min.lt skelbimai@15min.lt Leidėjas: UAB "15 minučių", A.Goštauto 40 B, 01112 Vilnius. Tel. 210 58 94. Faks. 210 58 97. info@15min.lt www.15min.lt

Tiražas - 100 000. ISSN 1822-5322. Dienraštis platinamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Redakcija neatsako už reklamos turinį ir klaidas.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

aktualijos

7

"Leo LT" - teisinių kuriozų pinklėse
Gediminas Gasiulis
g.gasiulis@15min.lt

A.Paleckis dienraščiui grasina nacionalizavimu
Drastiškais pareiškimais garsėjantis socialdemokratas Algirdas Paleckis (nuotr.) vakar sumušė visus savo rekordus pareikšdamas, jog nepriklausomas dienraštis "Lietuvos rytas" bus nacionalizuotas.
Spaudos konferencijoje sostinės vicemeras pusiau eiliuotais žodžiais kritikavo dainininkę Jurgą Šeduikytę, kuri trečiadienį atsisakė priimti Vilniaus valdžios apdovanojimą už nuopelnus miestui. Taip ji pasielgė dėl to, jog už kultūrą sostinėje atsakingas vicemeras A.Paleckis "Fluxus" judėjimą išvadino šarlatanizmu. Vakar dainininkę jis prilygino poetei Salomėjai Nėriai ir pareikalavo jos atsiprašymo. Politiko kalbą užbaigė žo-

Vyriausybės sprendimas pranešti, jog nacionalinį investuotoją ketinama pavadinti "Leo LT", tapo galimybe lengvai pasipelnyti.
Registrų centras jau patenkino prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones pavadinimui UAB "Leo LT". Prašymą pateikė teisinių paslaugų bendrovė "Eo Ipso". Bendrovės atstovai tvirtino, kad prašymą pateikė klientas, tačiau atsisakė jį įvardyti. Šis prašymas pateiktas tik vakar. Tuo tarpu Ūkio ministerija dar pirmadienį Registrų centrui nusiuntė prašymą rezervuoti akcinės bendrovės vardą "Leo LT". Vakar ministerija aiškinosi, kur nuklydo jų prašymas ir kaip elgtis toliau. Ūkio ministro patarėjas ryšiams su visuomene Ričardas Slapšys sakė, jog panikos neverta kelti. "Tiesiog nusivylėme, jog yra gudrių žmonių, kurie pasinaudoja galimybe pigiai užsidirbti. Juk aišku, su kokia intencija adresas bu-

vo užsakytas. Tai yra kiekvieno verslininko asmeninis reikalas, yra įvairių būdų tokias problemas spręsti", - "15min" sakė R.Slapšys. Pagal galiojančius įstatymus, Lietuvoje negali būti registruojamas tapatus įmonės pavadinimas. Tačiau prašymą pateikę asmenys gali jį atsiimti ir perleisti teises į pavadinimą kitiems. "Kol kas "Leo LT" - tik teorinė galimybė. Vyriausybės ir "NDX energijos" derybose buvo sutarta kurti atskirą įmonę, kaip kad siūlė "NDX energija". Vyriausybė tam jau pritarė, dabar turės balsuoti Seimas. Be abejo, visa tai nusikels jau į kitus metus. Jei Seimas pritars, tada žiūrėsime, ką daryti su pavadinimu. Įmonė galės turėti ir kitą vardą", - sakė R.Slapšys. Nacionalinį investuotoją ketinama kurti sujungus Vyriausybei priklausančius "Rytų skirstomuosius tinklus", "Lietuvos energiją" bei privataus kapitalo VST. Pastarąją valdo "NDX energija". Pagal dabartinį planą, VST gautų beveik 39 procentus naujos įmonės akcijų, Vyriausybei priklausytų likę kiek daugiau nei 61 proc.

džiai: "Jeigu tai nepatinka savo garbę oligarchams ir pinigams pardavusiam "Lietuvos rytui" - tai G.Vainauskas tegul ruošiasi pensijai todėl, kad labai greitai "Lietuvos rytas" bus nacionalizuotas, perimtas į valstybės rankas. Laikrodis tiksi."

Anksčiau vadintas "Trigalviu slibinu", dabar nacionalinis investuotojas pravardžiuojamas "liūtuku".

INTERNETE VARDĄ UŽĖMĖ
Nors nespėjo įregistruoti vardo Registrų centre, internetinį adresą LeoLT.lt Ūkio ministerija įregistravo. Tai padaryta antradienį anksti ryte, visuomenei vardas atskleistas trečiadienį. Kitas panašus adresas Leo.lt buvo įregistruotas dar 2000-aisiais, per Valentino dieną. Jis priklauso prieš metus bankrutavusiai UAB "Transalfa". Ši bendrovė užsiėmė turto nuoma.

KOMIKSAS

Ar patinka šiandienos komiksas? Turite naujų idėjų? Labai laukiame jūsų nuomonės: komiksas@15min.lt Piešė J.Račinskas.

Priimtas kremavimą įteisinantis įstatymas
Seimo nariai priėmė žmonių palaikų laidojimą, kremavimą ir balzamavimą reglamentuojantį įstatymą.
Pa rla ment u i buvo pateikti keli įstatymo variantai. Galiausiai nuspręsta juos sujungti. Konservatorių Vidos Marijos Čigriejienės ir Antano Matulo įstatymo projektas buvo prijungtas prie Aplinkos ministerijos sukurpto teisės akto. "Sulydytas" projektas vakar buvo patvirtintas. Dar vieną įstatymo variantą ruošia Vyriausybės sudaryta darbo grupė. Ne kartą buvo kilę ginčų, ar laukti šio projekto, ar priimti parlamentarų siūlomą variantą. Kalbama, jog buvo kovojama daugiau dėl autorystės, o ne dėl paties įstatymo. Vakar priimtas įstatymas numato galimybę sudeginti mirusiojo palaikus, jei jis ar

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Lietuviai šiuo metu kremavimui palaikus veža į Rygą. AFP/Scanpix nuotr.

jo artimieji yra išreiškę tokią valią. Tuo tarpu jei mirusiojo giminaičiai nesutaria dėl palaikų likimo arba jeigu dėl žmogaus mirties atliekamas ikiteisminis tyrimas, kremuo-

ti neleidžiama. Lietuvoje palaikų k remav imas kol kas nevykdomas. Lietuviai dažniausiai mirusiųjų artimųjų kūnus kremuoti veža į kaimyninę Latviją.

8

pasaulis

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Atsivėrė sienos
Nuo šiandien dar devynioms šalims, tarp kurių – ir Lietuva, reikės mažiau pasieniečių nei ligi šiol. Jos prisijungė prie Šengeno erdvės.
Jau vakar kai kurios šalys pradėjo iškilmingas ceremonijas, kuriose paminėtas Šengeno erdvės narių pagausėjimas. Oficialios Šengeno erd-vės plėtros iškilmės numatomos šiandien Taline. Jose dalyvaus Europos Sąjungos šalių lyderiai bei Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso. Iškilmėse pasirodys ir premjeras Gediminas Kirkilas. Tuo tarpu prezidentas Valdas Adamkus dalyvaus renginiuose prie Lenkijos ir Latvijos sienų. Nuo šiandien Šengeno erdvei priklauso jau 24 šalys, daugiausia – ES narės. Tarp jų - Lietuva, Latvija ir Estija. Nuo šiandien Lietuvos pasieniečiai nebevykdys pasienio tikrinimų prie sausumos sienų su Lenkija ir Latvija kaip iki šiol. Per minėtas sienas vykstantiems asmenims nebereikės sustoti pasienio kontrolės punktuose ir pasieniečiams pateikti privalomų kelionės dokumentų. Keliaujančiųjų į kitą Šengeno erdvei priklausančią valstybę jūros keliu dokumentai taip pat nebus tikrinami. Lietuvai tapus Šengeno grupės nare, pasienio kontrolė kol kas išliks visuose oro uostuose. Jos numatoma atsisakyti nuo kitų metų kovo pabaigos.

Nuo šiol sienos tarp beveik visų ES valstybių išnyko. Pasieniečiai dirba tik prie išorinių Sąjungos sienų.

AFP/Scanpix nuotr.

Kosovo laisvė – neišvengiama Latvija turi naują vyriausybę
Jungtinėms Tautoms (JT) nepavykus susitarti dėl Kosovo regiono ateities, šią Serbijos provinciją nepriklausomybės link turi būti pasirengusi vesti Europos Sąjunga (ES).
Kaip vakar teigė Slovėnijos užsienio reikalų ministras Dimitrijus Rupelis, šis kelias yra neišvengiamas. "ES ir Kosovas turi susitarti, ką daryti toliau. Aišku, kad tam tikrų procesų negalima sulaikyti", - sakė D.Rupelis. Sausio 1-ąją Slovėnija perims vadovavimą ES. JT Saugumo Tarybai nepavyko sutarti dėl Kosovo ateities. To reikalaujančius albanus, kurie Kosove sudaro daugumą, palaiko ir Vakarai. Tuo tarpu Serbija priešinasi šiems planams ir grasina ieškiniais toms valstybėms, kurios pripažins Kosovo

Latvijos Seimas vakar neeiliniame posėdyje patvirtino Ivaro Guodmanio sudarytą ministrų kabinetą, į kurį įeina keturių dešiniųjų partijų atstovai.
Už naująją vyriausybę balsavo 54 parlamentarai, prieš 43, susilaikiusiųjų nebuvo. Prieš balsavimą I.Guodmanis pabrėžė nematąs naujojoje vyriausybėje nė vieno mi-

nistro, kurio patirtis ir kvalifikacija leistų suabejoti jų profesionalumu. I.Guodmanį į premjero postą prieš savaitę pasiūlė prezidentas Valdžis Zalteris. I.Guodmanis per kelias dienas surengė derybas su Seime atstovaujamų partijų frakcijomis. Jis ketino įtraukti į valdančiąją koaliciją visas penkias dešiniąsias partijas, tačiau susitarti su "Nau-

jojo laiko" partija jam taip ir nepavyko. Naujojoje vyriausybėje pasikeitė tik keturi ministrai. Kai kurie kandidatai į ministrus buvo pasiūlyti likus tik kelioms valandoms iki balsavimo Seime. Valdančioji koalicija išlieka tokia pati kaip ir anksčiau, kai premjeru buvo Aigaras Kalvytis.

Serbai griežtai priešinasi Kosovo nepriklausomybei ir grasina teismais toms šalims, kurios pripažins tokią valstybę. AFP/Scanpix nuotr.

nepriklausomybę. „Negalima pamiršti, kad taika ir saugumas pasaulyje įmanomas tik pripažįstant JT chartijos principus, apibrėžiančius valstybių suverenumą ir teritorinį integralumą“, - vakar sakė Serbijos premjeras Vojislavas Koštunica.

Serbams Kosovas svarbus kaip jų istorijos ir kultūros ištakų kraštas. Serbus remia Rusija. Dauguma ES narių pritaria Kosovo nepriklausomybei, kurią etniniai albanai tikisi skelbti jau ateinančių metų pradžioje.

Rusijos valdžia nebeveš į Londoną didžiausios savo parodos, į kurią įeina garsiausių pasaulio dailininkų meno kūriniai. Rusijos atstovai pareiškė, jog Didžioji Britanija nesugebės užtikrinti parodos eksponatų saugumo. Didžiosios Britanijos kultūros sek retorius Jamesas Purnellis sakė, jog išsiuntė laišką į Rusiją, kuriuo užtikrino, jog kūrinių saugumu bus pasirūpinta. Tačiau Rusijos kultūros ir

kinematografijos federalinė agentūra tikina negavusi jokių garantijų. „Mes turime tik garantiją iš kultūros ministerijos, bet jos neužtenka tokio lygio parodai“, - sakė agentūros atstovė Natalija Uvarova. Paroda ketinta pažymėti Karališkosios dailės akademijos atidarymą sausį. Dalis piešinių yra paimti iš privačių kolekcijų. Tarp 120 kūrinių – ir H.Matisse bei V.Van Gogho meno šedevrai.

Šiuo metu paroda yra Vokietijoje. Santykiai tarp Rusijos ir Didžiosios Britanijos jau kurį laiką yra įtempti. Pernai Londone buvo nunuodytas buvęs KGB agentas Aleksandras Litvinenka. Liepą Didžioji Britanija išsiuntė keturis rusų diplomatus, kadangi Rusija atsisakė britams išduoti pagrindinį įtariamąjį šioje byloje Andrejų Lugovojų. Rusija atsakė keturių britų diplomatų išsiuntimu iš Maskvos.

Puslapis parengtas pagal BNS, BBC, "Reuters" ir "15min" inf.

Politinei kovai Rusija pasitelkė ir meną

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

ekranas

9

TV šiandien
21.20 22.50 21.00 22.40

gruodžio 21 dienai

21.00

„Patriotas“
1775 m. Prasideda revoliucinis karas. Amerikiečiai stoja į kovą su britų pulkais. Karo didvyris Benjaminas Martinas pasirenka ramų gyvenimą, tačiau neilgam. 15.30 Televizijos serialas „Niekada tavęs nepamiršiu“. Venesuela, 2006. Vaidina Sonya Smith, Gabrielis Porras (94). 16.30 Televizijos serialas „Undinė“ (48). 17.30 Televizijos serialas „Mano puikioji auklė“ (95, 96). 18.45 Žinios. 19.05 Sportas. 19.08 Orai. 19.10 Šok su žvaigžde! Šokių turnyras. 21.20 „Patriotas“. Veiksmo. Režisierius Rolandas Emmerichas. Vaidina Melas Gibsonas, Heathas Ledgeris, Joely Richardson, Jasonas Isaacsas. Vokietija, JAV, 2000 m. (N-7). 00.55 „Šikšnosparniai“. Trileris. Režisierius Louis Morneau. Vaidina Lou Diamondas Phillipsas, Dina Meyer, Bobas Guntonas. JAV, 1999 m. (N-14). 02.35 Televizijos serialas „Džerikas“ (16).

„Graži moteris“
Edvardas Liuisas – niujorkietis, tad pasiklydo Los Andžele. Jis paklausė kelio prostitutės, o mergina pažadėjo jį palydėti iki viešbučio už… penkis dolerius. 15.35 Televizijos serialas „Spąstuose“ (17). 16.40 Televizijos serialas „Marina“JAV, Meksika. 2006. Drama. Režisierius Davidas Posada. Vaidina Sandra Echeverria, Manolo Cardona, Aylin Mujica, Humberto Zurita. (29). 17.40 Televizijos serialas „Rožių karas“ (42). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 19.00 TV3 sportas. 19.03 TV3 orai. 19.05 „Išsipildymo akcija 2007“. 19.10 „Išsipildymo akcijos 2007“ labdaros koncertas. Tiesioginė transliacija. 22.50 „Graži moteris“. Romantinė komedija. Režisierius Garry Marshallas. Vaidina Richardas Gere'as, Julia Roberts, Hectoras Elizondo. JAV, 1990 m. 01.20 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 03.20 Pabaiga.

„Drakonų tiltas“
Šalyje, kurioje praeitis ir dabartis susipynusios atsiranda teisingumą ginantis karys, kurio gyvenimo tikslas - suvienyti sukilusius šalies gyventojus. 15.50 Animacinis serialas „Pokemonai IV“ (46). 16.15 Animacinis serialas „Rožinės panteros nuotykiai“ (2/20). 16.45 Televizijos serialas „Bjaurusis ančiukas“ (40). 17.45 Televizijos serialas „Kol mirtis mus išskirs“ (12). 18.55 Kvieskite auklę! Realybės šou. 20.00 Žinios. 20.13 Kriminalai. 20.16 Sportas. 20.19 Orai. 20.20 Smagiausios akimirkos. Humoro laida. 21.00 „Drakonų tiltas“. Veiksmo. Režisierius Isaacas Florentine'as. Vaidina Dolphas Lundgrenas, Cary Hiroyuki Tagawa, Valerie Chow. JAV, Honkongas, 1999 m. (N-7). 22.45 Uogos. Žinios ir orai (N-7). 23.15 Amerikietiškos imtynės (N-14). 00.25 -5.00 Bamba. (S).

„Samurajus-kaubojus“
Japonų verslininkas prisižiūrėjo amerikiečių vesternų ir pats nutaria vykti į Laukinius Vakarus. Nusipirkęs rančą Montanoje netrukus pradeda nuotykius. 15.40 „Fliperis“ (13). 16.10 „Daktarė Kvin“ (77). 17.05 „Namelis prerijose“ (72). 18.00 Labas vakaras. Informacinė-pramoginė laida. 18.30 Žinios. 18.45 „Bjanka. Kelias į laimę“ (186) (N-7). 19.35 Misija. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 21.10 Gero ūpo! Vedėjai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas. Pertraukoje - 22.04 Loterija „Perlas“. 22.40 „Samurajus-kaubojus“. Vesternas. Rež. Michaelas Keuschas. Vaid. Hiromi Go, Catherine Mary Stewart, Robertas Conradas, Mattas McCoy, Conchata Ferrelli, Ianas Tysonas. Kanada, 1993 m. (N-7). 00.30 „Improvizacijų alėja“ pristato. Festivalis „Roko naktys 2007“ (2). 02.00 Programos pabaiga.

„CSI kriminalistai“
C.S.I. kriminalistai tiria nužudymus, nelaimingus atsitikimus, plėšimus ir vagystes, tačiau jie – ne įprastiniai policininkai, o smulkmeniški mokslininkai. 15.30 „Dosono įlanka“. JAV. 1998. Drama. 16.30 Ištikimybės testas. Realybės šou. 17.00 Animacinis serialas „Simpsonai“. 17.30 „Vilas ir Greisė“. JAV. 2000. Komedija. Režisierius Davidas Kohanas, Max‘as Mutchnickas. Vaidina Ericas McCormackas, Debra Messing, Megan Mullally, Seanas Hayesas. 18.00 Žinios. Verslo pulsas. Orai. 18.20 Kauniečių akimis. 18.35 Muzika. 20.00 Žinios. Verslo pulsas. Orai (kart.). 20.20 Kauniečių akimis. 20.35 Muzika. 21.00 TV serialas „CSI kriminalistai“. 22.00 Ištikimybės testas. Realybės šou. 23.00 „8 milijonai būdų mirti“. Veiksmo. 01.20 Dokumentinis f. „Kaip pavogti tapatybę“. 02.30 „Telejazz“. 03.20 -7.55 Muzika.

TV šeštadieniui
06.25 Dienos programa. 06.30 „Galaktikos futbolas“ (4). 06.55 „Dvikovų meistrai“ (56). 07.20 „Rožinė pantera“ (44). 07.45 „Džumandži“ (34). 08.10 W.Disney'aus klubas. „Mikė Pūkuotukas ir Tigras“ (13). 08.35 W.Disney'aus klubas. „Čipas ir Deilas skuba į pagalbą“ (13). 09.00 „Šnipų vaikučiai III. Žaidimo pabaiga“. Nuotykių. JAV, 2003 m. 10.35 „Slaptas gelbėtojas“. Veiksmo komedija. Rež. Rogeris Christianas. Vaid. Patrickas Stewartas, Vincentas Kartheiseris, Brenda Fricker. JAV, 1997 m. (N-7). 12.50 Lalaila. Humoro laida (kart.). 13.45 Dok. serialas „Uragano“ kapitonas“. Autorė Gražina Sviderskytė. 14.50 „Našlė“ (132, 133). 16.50 „San Francisko raganos“ (130). 17.45 Istorijos. Vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė. 18.45 Žinios. 19.00 Sportas. 19.03 Orai. 19.05 Kelias į žvaigždes III. Savaitės finalas. Muzikinis realybės šou. 21.30 „Garbės kuopa“ (11). 22.30 „Dvigubas smūgis“. Veiksmo. Rež. Sheldonas Lettichas. Vaid. Jeanas Claude'as Van Damme'as, Goeffrey Lewisas, Alicia Stevenson. JAV, 1991 m. (N-7). 00.50 „O man patinka žaisti...“. Erotikos (S). 06.45 Programa. 06.50 Teleparduotuvė. 07.05 „Yu Gi Oh!“ (10). 07.30 „Yu Gi Oh!“ (3/2). 08.00 „Žaliukas ir tikrieji vaiduoklių medžiotojai“ (23). 08.30 „8 paprastos taisyklės“ (3/1). 09.00 Apie ūkį ir bites. Laida apie kaimą. 09.30 Seimas - tiesiogiai. 10.00 Filmas vaikams. „Nepaprasta kelionė namo“. JAV, 1993 m. 11.30 „Kazamas“. JAV, 1996 m. 13.30 Juokingiausi Amerikos namų vaizdeliai. 14.10 „Meilės sūkuryje“ (67). 15.15 Šeštadienio vakarą. Rusija. 17.10 „42“ (17) (N-7). 17.40 Sudaužytų širdžių klubas. TV laida. (N-7). 18.45 TV3 žinios, kriminalai. 18.50 TV3 sportas. 18.55 TV3 orai. 19.05 Animacinis f. „Šrekas“. Rež. Andrew Adamsonas. JAV, 2001 m. 20.45 „Smokingas“. Veiksmo komedija. Rež. Kevinas Donovanas. Vaid. Jackie Chanas, Jennifer Love Hewitt, Jasonas Isaacsas, Debi Mazar. JAV, 2002 m. (N-7). 22.45 „Evoliucija“. Fantastinė komedija. Vaid. Davidas Duchovny, Julianne Moore. JAV, 2001 m. (N-7). 01.00 „CSI kriminalistai“ (19) (N-14). 02.00 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 04.00 Pabaiga. 04.59 Programa. 05.00 „Nuomininkai“. 06.00 „Superagentės“ (kart.). 06.50 Televitrina. 07.05 „Pirmyn, Anita!“ (117). 07.55 Dok. serialas „Dideli mažųjų pavojai“. 08.25 Tarp miesto ir kaimo (kart.). 09.00 „Aš neturėjau likti gyvas“. Sensacijų dokumentika (kart.). 10.00 Šeštadienio rytas. 11.45 Namų darbai. 12.15 Baimės faktorius. Realybės šou (N-7) (kart.). 13.15 Nepaaiškinami faktai. Sensacijų dokumentika (N-7) (kart.). 14.15 „Bla bla šou“ (N-7) (kart.). 15.30 Smagiausios akimirkos. Humoro laida (kart.). 16.00 „Už viską tau dėkoju II“ (N-7) (kart.). 18.00 „Instruktorius“ (N-7) (kart.). 19.00 Nepaaiškinami faktai. Sensacijų dokumentika (N-7). 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.15 Smagiausios akimirkos. Humoro laida. 21.15 Amerikietiškos imtynės (N-14). 22.15 Komikų klubas. Humoro šou (N-7). 23.15 Bokso planeta. 23.45 „Uždeganti žvilgsniu“. Siaubo. Rež. Markas L.Lesteris. Vaid. Davidas Keithas, Drew Barrymore, Freddie Jonesas. JAV, 1984 m. (N-14). 01.55 -5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S). 08.00 Gimtoji žemė. 08.30 Mėta Meškinija. 08.45 „Ponas Bynas“ (25). 09.10„Kalnietis“ (27). 09.40 „Kornelis ir Bernis“ (12). 10.00 Tele bim bam. 10.30 Vilniaus albumas. Laida lenkų kalba. 10.45 Vilniaus sąsiuvinis. Laida baltarusių kalba. 11.00 Rusų gatvė. Laida rusų kalba. 11.15 Krikščionio žodis. Laida rusų kalba. 11.30 Trembita. Laida ukrainiečių kalba. 11.40 Labas. 11.50 Menora. Laida apie Lietuvos žydus. 12.00 Amžininkai. 13.00 Kultūra. 14.30 Negali būti. 15.00 Požiūris. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.07 Orai. 16.10 „Stadiono vaikis“. Komedija. JAV, 1998 m. (N-7). 17.55 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 18.45 LKL rungtynės. Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus. Pertraukoje - „Aerodromas“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. 20.40 Sportas. 20.43 Orai. 20.45 Loterija „Tuzinas auksinių“. 21.00 Lietuvos šokių dešimtukas. 00.00 „Kai artinasi blogis“. Siaubo. Rež. Jackas Claytonas. Vaid. Jasonas Robardsas, Jonathanas Pryce'as, Diane Ladd. JAV, 1983 m. (N-14). 01.50 Programos pabaiga.

gruodžio 22 dienai

07.55 Programa. 08.00 Žinios. Verslo pulsas. Orai (kart.). 08.20 Kauniečių akimis. 08.35 Vaikų muzikinis rytmetys. 09.00 Sveikata (kart.). Laida apie sveikatą. 10.00 Animacinis serialas „Simpsonai“. 10.30 „Kibernetas“. Laida apie informacines technologijas. 11.00 Amerikos dainų „topai“. Muzikos žurnalas. 12.00 Tapk žavinga. Realybės šou. 12.30 Ištikimybės testas. Realybės šou. 14.30 Ekstremalūs namų pokyčiai. Realybės šou (kart.). 15.30 Oliverio šou. Kulinarijos laida (kart.). 16.00 Aukščiausia pavara. Laida apie automobilius (kart.). 17.00 „Žvaigždžių vartai SG-1“. JAV, Kanada. 1997. Nuotykių serialas. Režisierius Rolandas Emmerichas. Vaidina Christopheris Judge, Amanda Tapping, Michaelis Shanksas, Richardas Deanas Andersonas. 19.00 Kontaktas. 20.00 V.I.P. gimnazija. Laida jaunimui. 20.30 Muzikinė vaivorykštė. 21.30 Muzika. 22.00 Topmodeliai. Realybės šou. 23.00 Holivudo užkulisiai. Pramoginė laida. 23.30 „Playboy“ filmas. „Išdykėliški malonumai“. 01.10 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos. 02.10 -7.55 Muzika.

TV sekmadieniui
06.25 Dienos programa. 06.30 „Galaktikos futbolas“ (5). 06.55 „Dvikovų meistrai“ (57). 07.20 „Rožinė pantera“ (45). 07.45„Džumandži“ (35). 08.10 W.Disney'as klubas. „Mikė Pūkuotukas ir Tigras“ (14). 08.35 W.Disney'aus klubas. „Čipas ir Deilas skuba į pagalbą“ (14). 08.58 Žodis - ne žvirblis. 09.00 Sveikatos ABC. 10.10 Baltojo katino svetainė. 11.00 BBC pristato. Dok. serialas „Mirtini priešai“. 12.05 „Džeris Makgvairas“. Drama. Rež. Cameronas Crowe. JAV, 1996 m. (N-7). 14.55 „Našlė“ (134). 15.55 Naujas ūkis. 16.00 Sveikinimų koncertas. 17.45 Teleloto. TV žaidimas. 18.45 Žinios. 18.55 Sportas. 18.58 Orai. 19.00 Savaitės panorama. 19.30 Lalaila. Humoro laida. 20.00 Solo su orkestru. Muzikinis žaidimas. 21.00 „Sniego šunys“. Nuotykių. Rež. Brianas Levantas. Vaid. Cuba Goodingas jaun., Jamesas Coburnas. Kanada, JAV, 2002 m. 23.05 „Pražydusios viltys“. Romantinė komedija. Rež. Markas Hermanas. Vaid. Colinas Firthas, Heather Graham, Minnie Driver, Mary Steenburgen. Didžioji Britanija, JAV, 2003 m. (N-7). 00.55 „Garbės kuopa“ (11) (N-7). 06.45 Programa. 06.50 Teleparduotuvė. 07.05 „Yu Gi Oh!“ (11). 07.30 „Yu Gi Oh!“ (3/3). 08.00 „Žaliukas ir tikrieji vaiduoklių medžiotojai“ (24). 08.30 „8 paprastos taisyklės“ (3/2). 09.00 Sveikas žmogus. 10.00 Filmas vaikams. „Dėdė Bakas“. Komedija. JAV, 1989 m. 12.00 „Makheilio jūreiviai“. Komedija. JAV, 1997 m. 14.10 „Meilės sūkuryje“ (68). 15.15 Šeštadienio vakarą. Humoro šou. Rusija. 17.10 „H2O“ (17). 17.40 Penktokų iššūkis. TV žaidimas. 18.45 TV3 žinios. 18.50 TV3 sportas. 18.53 TV3 orai. 19.00 Savaitės komentarai. Politinių įvykių apžvalga. 19.30 Puikusis šou. Pramoginė laida. Vedėjai Vytautas Šapranauskas ir Arūnas Sakalauskas. 21.30 „Pakaks“. Trileris. Rež. Michaelas Aptedas. Vaid. Jennifer Lopez, Billas Campbellas, Tessa Allen, Juliette Lewis. JAV, 2002 m. (N-14). 00.00 „Dideli nemalonumai Mažojoje Kinijoje“. Nuotykių. Rež. Johnas Carpenteris. Vaid. Kurtas Russellas, Victoras Wong'as, Kim Cattrall, Dennis Dunas. JAV, 1986 m. (N-7). 02.00 „Telejazz“. Interaktyviosios nakties pramogos (N-14). 04.00 Pabaiga. 04.59 Programa. 05.00 „Nuomininkai“. 06.00 „Superagentės“ (kart.). 06.50 Televitrina. 07.05 „Pirmyn, Anita!“ (118). 08.00 Holivudo augintiniai. (kart.). 08.30 Statau namą. TV žurnalas. 09.00 Tauro ragas. 09.30 Autopilotas. 10.00 Vienam gale kablys. 10.40 Sveikatai ir laimei. 11.40 Roberto pusryčiai. 12.10 Nepatvirtinta diagnozė. Sensacijų dokumentika (N-7) (kart.). 13.10 Nepaaiškinami faktai. (N-7) (kart.). 14.10 Sveikinimų koncertas. 16.00 Tarp miesto ir kaimo. Vedėja Vilma Čereškienė. 16.30 Mados vartai. 17.00 „Holivudo augintiniai“ (2). 17.30 Dok. serialas „Dideli mažųjų pavojai“ (12). 18.00 „Mentai. Sudužusių žibintų gatvės“ (N-7) (kart.). 19.00 Nepaaiškinami faktai. (N-7). 20.00 Žinios. 20.11 Sportas. 20.14 Orai. 20.15 Su Palmira. 21.20 Meilės istorijos. „Gydytoja iš Provanso“. Vokietija, 2005 m. (N-7). 23.05 „Benis ir Džunė“. Komedija. Rež. Jeremiah S.Chechikas. Vaid. Johnny Deppas, Mary Stuart Masterson, Aidanas Quinnas, Julianne Moore. JAV, 1993 m. (N-7). 00.55 5.00 Bamba. Interaktyvusis šou suaugusiesiems (S). 08.00 Šventadienio mintys. 08.30 Mėta Meškinija. 08.45 Animacinis serialas „Ponas Bynas“ (26). 09.10 Animacinis serialas „Kalnietis“ (28). 09.40 Animacinis serialas „Kornelis ir Bernis“ (13). 10.00 Gustavo enciklopedija. 10.30 „Fliperis“ (14). 11.00 Mažųjų žvaigždžių ringas III. Vedėjas Juozas Liesis. 12.00 „Sudaužytų širdžių tarpeklis“. Vesternas. JAV, 1976 m. (N-14). 14.00 Dok. serialas „Gyvūnai filmavimo aikštelėje“. 14.30 „Surikatų namai“ (7). 15.00 Girių horizontai. 15.30 Gamtos patruliai. 16.00 Žinios (su vertimu į gestų kalbą). 16.07 Orai. 16.10 (K)laidelė. 16.15 Klausimėlis. 16.30 Popietė su Algimantu Čekuoliu. 17.00 Keliaukim! 17.30 Keliai. Mašinos. Žmonės. 18.00 Henrikas Vaitiekūnas. Būna ir geriau... 18.45 Bėdų turgus. 19.45 Savaitė. 20.30 Panorama. 20.50 Sportas. 20.56 Orai. 21.00 „Pakilęs iš pelenų“. Drama. Rež. Ronas Howardas. Vaid. Russellas Crowe, Renee Zellweger, Connoras Price'as. JAV, 2005 m. (N-7). 23.40 Kultūra. Informacinė laida (kart.). 01.05 Programos pabaiga.

gruodžio 23 dienai

07.55 Programa. 08.00 Muzika. 08.30 Vaikų muzikinis rytmetys. 9.30 Muzika. 10.00 Geriausi albumai. Pramoginė laida. 11.00 Oliverio šou. Kulinarijos laida. 11.30 Mados reidas. 12.30 Ištikimybės testas. Realybės šou. 14.30 „Nissan“. Ekstremalaus sporto nuotykiai. 15.00 Lietuvos vyrų rinktinės čempionato rungtynės. Šiaulių „Universitetas“ - Klaipėdos „Žemaitijos dragūnas“. Tiesioginė transliacija. 16.30 Animacinis serialas „Simpsonai“. 17.00 „Žvaigždžių vartai SG-1“. JAV, Kanada. 1997. Nuotykių serialas. Režisierius Rolandas Emmerichas. Vaidina Christopheris Judge, Amanda Tapping. 18.00 Kontaktas. 18.45 Krepšinio pasaulyje. 19.15 Permainų laikai. 20.00 „Biuras“. 20.30 „Tokia ta Rusija“. 21.00 Animacinis serialas „Šeimos bičas“. Vaidina Seth MacFarlane, Alexas Borsteinas, Seth Green, Mila Kunis, Danny Smith, Patrickas Warburtonas, Lori Alanas, Adamas Westas. 21.30 Aukščiausia pavara. 22.40 „Azijos Čarlio angelai“. 00.00 „Playboy“ filmas. „Meisės tyrimas. Boksininkė šešėlyje“. 01.40 „Telejazz“. 02.40 -6.55 Muzika.

10
Parduoda

skelbimai

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Ekonomiški, ekologiški „BERIL“ elektrodiniai - joniniai šildymo katilai. "www.beril.lt. Tel. 8 659 98787.

Skelbimai dienraštyje “15min”
kiekvieną darbo dieną
Žodiniai skelbimai priimami:
Telefonu 8 900 84001
Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos.

Paprasto, iki 20 žodžių skelbimo kaina 20 Lt, papildomas žodis 2 Lt, paryškinimas 5 Lt.
(Kainos su PVM).

SMS žinutėmis:
1. Žinutės tekste rašykite: KNS (tarpelis) skelbimo tekstas (ne daugiau 160 ženklų) ir siųskite telefonu 1395. 2. Sulaukę atsakymo žinutės, siųskite dar vieną žinutę, tekste įrašydami: KNS (tarpelis) Patvirtinu. 3. Mokestis už skelbimą (20 Lt) bus priskaičiuotas prie Jūsų telefono sąskaitos. 4. Neišsiuntus patvirtinimo, skelbimas nebus išspausdintas.

kaina +3 Lt už kv.cm (be PVM).
Sumaketuoti skelbimai priimami elektroniniu paštu skelbimaikaunas@15min.lt

www.15min.lt

Daugiau informacijos: tel. (8 37) 207887,8 655 34257; el. paštu skelbimaikaunas@15min.lt

Elektroniniu paštu skelbimaikaunas@15min.lt arba faksu (8 37) 207887
1. Prašome apmokėti 20 Lt bet kuriame banko skyriuje:
Gavėjas UAB„15 minučių“, AB„Snoras“ Banko kodas 00758, A.s. LT650075800066467197

Biure
Adresas: Kęstučio g. 58-6, Kaunas Pirmadieniais-penktadieniais 8-17 val.

2. Kvito kopiją atsiųskite drauge su skelbimo tekstu el. paštu arba faksu.

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

skelbimai
UAB "Saugesta" ieško patalpų apsaugos sistemų instaliuotojų. Reikalavimai: techninis išsilavinimas, panašaus darbo patirtis (privalumas), vairuotojo pažymėjimas. Atlyginimas nuo 2000 Lt.Tel. 8 611 37500, el.p. cv@saugesta.lt. UAB “Falck Security” reikalingi apsaugos darbuotojai. Atlyginimas nuo 800 Lt iki 1300 Lt. (atskaičius mokesčius). Partizanų g.17, Kaunas, tel. 8 37 400080, el.p.: kaunas@lt.g4s. com. UAB „Dovaina“ ieško tekintojų, frezuotojų bei šaltkalvių. Tel. 8 682 67845. UAB“Maxilė“ skubiai reikalingas (-a): gydytojas (-ja) odontologas (-ė) – protezistas (-ė), gydytojo (-jos) odontologo (-ės) padėjėjas (-a). Galimybė dirbti lanksčiu darbo grafiku. Tel.: 8 686 30803, 8 37 370625. UAB "Emira" siūlo darbą Kaune KORPUSINIŲ BALDŲ MONTUOTOJUI, reikalavimai: spintų montavimo patirtis. Tel. 8 612 76176. Statybos bendrovė UAB "Bustuva" siūlo perspektyvų, gerai apmokamą darbą ir visas socialines garantijas: mūrininkams, betonuotojams, suvirintojams. Tel. 8 698 75990. Verkių 48, Kaunas. info@bustuva.lt. UAB “Ekskomisarų biuras“ kviečia dirbti apsaugos darbuotojais Kaune. Lankstus darbo grafikas, nemokami kursai, papildomas draudimas. Atlyginimas nuo 1000 Lt atskaičius mokesčius. Trakų g. 11, Kaunas. Tel. 8 37 220476.

11

Siūlo darbą
UAB "Arijus" siūlo darbą Europoje patyrusiems tarptautinių reisų vairuotojams, turintiems E kategoriją. Užtikriname aukštą darbo užmokestį, socialines garantijas. Kreiptis tel. 8 616 90977. SAUGOS TARNYBA EUROCASH1, UAB, Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlo darbą apsaugos darbuotojams(-joms). Įmonė siūlo konkurencingą atlyginimą. Gyvenimo aprašymus siųsti el.p. info@eurocash1. lt. Informacija tel. Vilniuje: 8 5 2744297, 8 5 2744686, 8 659 64395, adresas Justiniškių g. 64, Vilnius; informacija Kaune: 8 659 38353, 8 37 214463, adresas Karaliaus Mindaugo pr. 49, informacija Klaipėdoje: 8 659 88763, 8 462 40360. AB "Vilniaus kranai" siūlo įgyti BOKŠTINIO KRANO OPERATORĖS(IAUS) kvalifikaciją (kursai trunka 3,5 mėnesio) ir baigus mokslus dirbti įmonėje. Mes siūlome geras darbo sąlygas ir visas socialines garantijas, laiku mokamą atlyginimą, patrauklų darbo užmokestį, apmokėjimą už mokslus. Dėl kursų ir darbo prašome kreiptis adresu Metalo g. 9, Vilnius, tel.: 8 687 93206, 8 687 59677, 8 5 2398810, 8 5 2395656. Mažai maisto prekių parduotuvei, Žaliakalnyje, reikalinga pardavėja. Darbas kas antrą savaitę, atlyginimas 1300 Lt. Tel. 8 699 97315. UAB „Lavisos koncernas“ reikalingi: elektrokrautuvo vairuotojas, krauti prekes į lentynas ir krovėjo. Tel.: 8 37 765038, 8 650 77527 (nuo 9 – 18 val.).

Saugos ir garso sistemų centras “Laverna” ieško automobilių saugos sistemų montuotojų. Atlyginimas nuo 2000 Lt. CV siųsti: servisas@laverna.lt. telefonas pasiteiravimui 8 686 33335. Įmonei, užsiimančiai didmenine ir mažmenine prekyba automobilių atsarginėmis dalimis (kėbulo dalys, žibintai) reikalingi sandėlio darbuotojai. Darbo pobūdis: prekių iškrovimas - pakrovimas, sandėliavimas. Darbas Kaune. Tel. : 8 37 310077, 8 655 60025. Skubių siuntų tarnybai Kaune reikalingi sandėlio darbuotojai. Darbas naktimis nuo 17 val., tik darbo dienomis. Tel.: 8 670 93813, 8 600 81121, 8 37 40 88 00; el.paštas: zivile@unipak.lt. Įmonei, tiekiančiai mineralinį vandenį ir gaiviuosius gėrimus, reikalingas krovėjas mokantis dirbti elektrokaru. Tel.: 8 37 352566, 8 678 42882, 8 677 85137. uabrita@ takas.lt; info@uabrita.lt. UAB„Stokchek“ siūlo pagrindinį ar papildomą darbą naktimis jauname kolektyve. Grafikas derinamas su kiekvienu individualiai. Darbuotojus apmokome. Kreiptis: 8 37 208681; 8 659 50305. Baldų furnitūra prekiaujanti įmonė ieško parduotuvės vadybininkų. CV siųsti el. p. cv@jakuta.lt. Tel. 8 37 363454. Reikalingas (-a) specialistas duonos–pyrago gaminius kepti, darbas Airijoje. Tel. 353857458612.

Mokslas
„B“ kategorijos vairavimo kursai miesto centre . KALĖDINĖS NUOLAIDOS. Vairavimo mokykla "Sėkmės vairas". J. Jablonskio g. 21 (prie senamiesčio fontano). www.sekmesvairas@gmail.com, tel.: 8 37 206783 , 8 610 49380.

Daugiau informacijos apie paskelbtus objektus rasite nekilnojamojo turto portale www. aruodas.lt, atlikę paiešką pagal skelbimo numerį.

Paslaugos
Lengvųjų automobilių APSAUGOS SISTEMŲ MONTAVIMAS. Signalizacijos, slapukai, imobilaizeriai ir kt. Nuo paprastų iki sudėtingiausių. Kokybiškai ir pigiai. Tel. 8 641 25800. Vienviečiu autovežiu parvežame sugedusius automobilius Kaune ir Lietuvoje. Dirbame be poilsio dienų. Tel. 8 687 71344, 8 652 82423. Naujiena. Geriausia Lietuvoje. Profesionalus vonių restauravimas kliento namuose. Be dulkių. Garantija 5 m. Įvairūs atspalviai. Tel.: 8 677 44322, 8 671 94194. "EKSPRESO" SKALBYKLA. Taupantiems laiką ir pinigus! A.Purėno g. 20, Kaunas (KTU studentų miestelyje). Tel.: 8 37 764585, 8 620 19707. Profesionalaus valymo įmonė tekia paslaugas: valymas po statybų, remonto. Butų generalinis valymas, Teikia kasdieninį ir periodinį ofisų valymą, pastatų priežiūrą. Tel.: 8 682 70386, 8 684 23885.

Butas Kauno m., Ašigalio g. 34 m2, 1 k., 4a/5, 1984 m. 163 000 Lt; +370 65084277 Aruodas.lt Nr: 1-246293 Butas Kauno m., Savanorių pr. 61 m2, 3 k., 1a/5, 1973 m. 289 000 Lt; +370 65084277 Aruodas.lt Nr: 1-246272 Sodyba Kaišiadorių r., Putriškių k. sklypas 50 a 125 000 Lt; +370 60138211 Aruodas.lt Nr: 9-17833
Skelbimai įdėti iš didžiausio nekilnojamojo turto portalo www.aruodas.lt kuriame rasite dar daugiau nekilnojamojo turto skelbimų. Jeigu norite, kad Jūsų skelbimas atsirastų čia, užsisakykite paslaugą "15 minučių" už specialią kainą.

Įmonė projektuoja ir gamina nestandartinius baldus. Prekiauja integruojama buitine technika. Pjauna, kantuoja plokštes pagal individualius išmatavimus. Dizainerio paslaugos – nemokamos. Tel.: 8 677 88851, 8 37 295556. Senelius, neįgaliuosius, vienišus ir apleistus žmones globoja ir slaugo pensionatas "Gerumo namai" priimame ir iš kitų miestų, ir asmenis turinčius vaikų. Adresas: Medekšinės g. 17, Romainiai, Kaunas tel.: 8 37 38 46 99; 867747949; 867557940, 24 autobusas. VIDINĖS DURYS. Didelis asortimentas, spalvų ir raštų įvairovė, montavimo darbai. Suteikiama garantija. Konsultacija. Tel. 8 678 53714. SKALBYKLA. Pūkų, plunksnų valymas. Cheminis valymas. Paimame ir pristatome į vietą. Sudarome sutartis su įmonėmis. Mus rasite: V.Krėvės pr. 14 B, Kaunas. Tel. 8 37 312613.

Perka

Grožis, sveikata
Osteoporozės (kaulų retėjimo liga) gydymui ir profilaktikai: kaulų tankio matavimas rentgeniniu "Dexa" aparatu. Tiriame stuburą ir šlaunikaulio galvutę. Tyrimo rezultatai tinka kompensuojamam osteoporozės gydymui skirti. Išankstinė registracija klinikoje, Bažnyčios g. 19, tel.: 8 37 321439, 8 686 40440, www. terramedica.lt.

Pranešimai
Radėjų sąžinei! Gruodžio 16 d. prarasta rankinė su dokumentais, išduotais: Valdui Žukauskui ir Antanui Laurynui. Taip pat piniginė ir asmens tapatybės kortelė išduota Valdui Žukauskui. Radusiems premija ir telefonas „Nokia 6310i“, Tel. 8 626 16818.

Sparčiausiai Lietuvoje augantis vienintelis nemokamas dienraštis „15min“ Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje priims į savo komandą

REKLAMOS PROJEKTŲ VADYBININKĄ
Reikalavimai: » Konkuruojantis ir siekiantis pardavimo tikslų » Įpratęs prie didelio užimtumo ir greičio » Orientuotas į rezultatą » Orientuotas į klientą ir jo reklamos veiksmingumą » Linkęs bendradarbiauti » Greitai besimokantis » Kūrybingas ir iniciatyvus » Komunikabilus » Sugebantis valdyti kritines situacijas ir daryti greitus sprendimus » Atsakingas ir kruopštus Darbo pobūdis: » Aktyvi naujų klientų paieška » Gerų santykių su esamais klientais palaikymas » Darbo rezultatų ataskaitos ruošimas » Duomenų bazės naudojimas ir priežiūra » Reklamos rinkos ir konkurentų stebėjimas Mes siūlome: » Patrauklų atlyginimą » Darbo rezultatus atitinkančius paskatinimus » Darbą linksmoje, kūrybingoje ir „pažaliavusioje“ komandoje

"15min" dienoraštis www.blogas.lt/15min

Tapk kraujo donoru!

CV ir motyvacinį laišką siųskite reklama@15min.lt „temos“ eilutėje nurodydami „CV - Reklamos projektų vadybininkas“

12

sportas

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

"Žalgiris" ropščiasi į Eurolygos TOP 16
ULEB Eurolygos turnyre Lietuvos krepšininkų vedami klubai šventė pergales, o Kauno "Žalgiris" žengė dar vieną mažą žingsnelį TOP 16 turnyro link, kuriame grumsis šešiolika pajėgiausių Europos klubų.
Kauniečiai A grupės turnyre iškovojo pirmąją pergalę išvykoje šiame Eurolygos sezone - jie Lenkijoje 85:80 nugalėjo grupės autsaiderę Tomo Pačėso treniruojamą Sopoto "Prokom Trefl". Pergalę lėmė puikiai sužaistas trečiasis kėlinys, kuris buvo laimėtas 28:13. Lenkams nepavyko sustabdyti tolimosios "Žalgirio" artilerijos - kuri per visą mačą pataikė 13 iš 26 tritaškių. Penktąją pergalę iškovojęs "Žalgiris" įsitvirtino penktojoje A grupės vietoje. Penktąją pergalę iškovojo ir ketvirtojoje pozicijoje esantis Pirėjo "Olympiacos" klubas su Arvydu Macijausku. Graikų klubas namuose 113:80 sutriuškino Liublijanos "Union Olimpija" penketuką iš Slovėnijos. A.Macijauskas nugalėtojams pelnė 18 taškų. Slovėnų ekipa su trimis laimėjimais liko šešta ir nuo "Žalgirio" atsilieka jau dviejomis pergalėmis. Grupėje pirmauja aštuntąją pergalę šventęs Maskvos CSKA klubas, svečiuose 69:66 privertęs pasiduoti antroje vie-

SAVAITGALIS
PENKTADIENIS
Rankinis (Lietuvos vyrų čempionatas) 17:00 "Lūšis-Sanistal" – Šiaulių "Universitetas", LVA sporto salė. 18:30 “Granitas-Karys” – Panevėžio “VikingMalt”, LVA sporto salė.

EIKITE

ŠEŠTADIENIS
Salės futbolas 11:00 “Rodiklis” - Kazlų Rūdos SC, VDA sporto salė.

"Chelsea" nurungė "Liverpool" ekipą
Paskutiniuoju Anglijos futbolo lygos taurės (League Cup) turnyro pusfinalio dalyviu tapo taurės savininkas Londono "Chelsea" klubas, namuose 2:0 nugalėjęs "Liverpool" vienuolikę.
Po įvartį nugalėtojams pelnė Frankas Lampardas (59 min.) ir Andrejus Ševčenka (90 min.). Rungtynes svečiai baigė nepilnos sudėties, nes 60-tą minutę iš aikštės buvo pašalintas Peteris Crouchas. Anksčiau vietas turnyro pusfinalyje užsitikrino "Everton", "Tottenham Hotspur" bei Londono "Arsenal" komandos. Praėjusiame sezone Anglijos futbolo lygos taurės turnyro fi nale "Chelsea" klubas 2:1 įveikė "Arsenal" futbolininkus.

Patekę į mirtininkais pramintą grupę "Žalgirio" krepšininkai kol kas užtikrintai patenka į pirmąjį penketuką, kurio komandoms garantuojama vieta TOP 16 turnyre. AFP/Scanpix nuotr.

toje esančią Sienos "Montepaschi" iš Italijos, kurio garbę gina Kšyštofas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs R.Šiškauskas pelnė 18 taškų. R.Kaukėnas pelnė 9 taškus, o K.Lavrinovičiaus sąskaitoje - 6 taškai. Sienos krepšininkai liko su šešiomis pergalėmis.

Kitas rungtynes Kauno krepšininkai jau sausio 3 dieną žais su Sienos "Montepaschi", o Kaune svečiuosis K.Lavrinovičius ir R.Kaukėnas. Aštuntąją pergalę iškovojo C grupės lyderis bei Eurolygos nugalėtojo titulą ginantis Atėnų "Panathinaikos" klubas. Graikus į priekį vedė Šarūnas Jasikevičius. Jis pelnė 21 tašką,

o "Panathinaikos" svečiuose 72:58 įveikė grupės autsaiderę Bambergo "Brose Baskets" ekipą iš Vokietijos. B grupės rungtynėse 11 Mindaugo Katelyno taškų neišgelbėjo Milano "Armani Jeans" komandos iš Italijos nuo pralaimėjimo 73:76 namuose prieš Stambulo "Efes Pilsen" klubą iš Turkijos.

Antrasis krepšinio titanų mūšis
Vincas Grigas
v.grigas@15min.lt

Po antrojo "Chelsea" įvarčio "Liverpool" vartininkas Charles Itandje pats atsidūrė vartuose. AFP/Scanpix nuotr.

Rytoj Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniuje "Lietuvos rytas" priims savo amžiną varžovą Kauno "Žalgirį".
Šį sezoną santykius dvi stipriausios Lietuvos komandos aiškinsis antrą kartą. Pirmą kartą ekipos susitiko lapkričio pabaigoje Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse. Tąkart Kau-

no sporto halėje vykusias rungtynes 80:72 laimėjo "Žalgiris". Įdomus faktas, kad dėl Eurolygos kovų prieš pirmąjį komandų susirėmimą "Žalgiris" turėjo viena diena poilsio mažiau. Šį kartą atvirkščiai. Kauniečių Eurolygos rungtynės vyko trečiadienį, o "Lietuvos ryto" - vakar. "Po susitikimo Izraelyje su "Maccabi" grįšime tik penktadienį po pietų apie trečią valandą, o jau kitą dieną laukia rungtynės su "Žalgiriu". Galbūt pasidarysime rytinę treniruotę, didelio pasiruošimo nebus", prieš išvyką į Eurolygos susitikimą Izraelyje sakė "Lietuvos

ryto" vyriausiojo trenerio asistentas Arvydas Gronskis. Tuo tarpu "Žalgirio" vyriausiasis treneris Rimantas Grigas abejojo, ar jo ekipai bus apčiuopiamos naudos turint viena diena daugiau poilsio negu "Lietuvos rytui". "Pastaruoju metu beveik neturime poilsio. Praeitą ketvirtadienį žaidėme Eurolygos rungtynes, savaitgalį buvo dvi BBL varžybos. Jau antradienį reikėjo vykti į Lenkiją. Įtemptas grafikas, kai žaidi per savaitę tris rungtynes, todėl lieka tik smulkus pasiruo-

šimas kitoms varžyboms", - pastebėjo R.Grigas. Anot "Lietuvos ryto" vyr. trenerio asistento, abi komandos vieną kitą gerai pažįsta, nelikę kažkokių paslapčių. "Aišku, reikėtų daugiau dėmesio skirti, bet kai trūksta laiko yra kaip yra. Jei ir būtų mėnuo pasiruošti, vis tiek pritrūktume vienos dienos", - sakė A.Gronskis. Abu treneriai sutaria, kad Lietuvos krepšinio mėgėjų laukia kieta kova - juk tiek vieni, tiek kiti nori tapti reguliariojo LKL sezono nugalėtojais.

Verda įtemptos NKL kovos
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse pergalę iškovojo šeimininkai.
Į septintąją vietą pakilo Vilniaus "KM-SSK-Perlo" klubas, namuose 73:69 įveikęs vienus autsaiderių Tauragės "Bremenos-KTU-Žalvario" krepšininkus. Kitame mače Pakruojo "Meresta" 83:74 privertė pasiduoti ketvirtojoje pozicijoje esančią Utenos "Juventus LKSK" ekipą. Septyniolikos komandų turnyre pirmauja Prienų "Rūdupio" (37 tšk.) klubas, lenkiantis Palangos "Naglio-Adakrio" (36 tšk.) ir NKL čempionės Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" (35 taškai) komandas.

"Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" komandos šiame sezone LKL pirmenybėse santykius aiškinsis pirmąjį kartą. E.Ovčarenko nuotr.

Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

Užsk. Nr. 78543

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

sportas

13

Liejo nesėkmių prakaitą
NBA čempionate žemai nuleidę galvas aikštę paliko abu žaidę lietuviai - Žydrūnas Ilgauskas ir Darius Songaila.
Klivlendo "Cavaliers" klubas išvykoje 90:108 pralaimėjo Niujorko "Knicks" krepšininkams, o Ž.Ilgauskas per 19 minučių įmetė 7 taškus. Daugiau nei trečdalį visų "Cavaliers" taškų - 32 - pelnė LeBronas Jamesas. Praėjusio sezono Rytų konferencijos čempionai "Cavaliers" krepšininkai su 11 pergalių ir 15 nesėkmių šiame sezone kol kas užima aštuntąją vietą. D.Songaila šį sezoną rezultatyviu žaidimu kol kas negali nudžiuginti savo gerbėjų. Mače su Čikagos "Bulls" jis tepelnė 2 taškus, o jo atstovaujamas Vašingtono "Wizards" klubas patyrė nesėkmę - 84:95. Sėkmingiausiai "Wizards" gretose žaidusio Carono Butlerio sąskaitoje - trigubas dublis: 29 taškai, 11 atkovotų kamuolių bei 10 rezultatyvių perdavimų. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Benas Gordonas (22 tšk.). Vašingtono klubas su 13 pergalių ir 11 nesėkmių Rytų konferencijoje lenkia "Cavaliers" krepšininkus ir užima penktąją vietą. Pirmąjį pralaimėjimą po dvylikos pergalių iš eilės savo arenoje patyrė absoliutus čempionato lyderis Bostono "Celtics" (20 pergalių ir 3 pralaimėjimai) klubas. "Celtics" namuose 85:87 pripažino Rytų konferencijos Centrinio pogrupio lyderės Detroito "Pistons" (18 pergalių ir 7 pralaimėjimai) ekipos pranašumą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Chauncey Billupsas (28 tšk.), o pralaimėjusiųjų gretose pasižymėjo 26 taškus įmetęs Kevinas Garnettas.
Pernai Rytų konferencijos čempionu tapusiam Ž.Ilgauskui šiemet sunkiai sekasi rinkti pergales. AFP/Scanpix nuotr.

E.Šulčiūtė palieka TEO

Vilniaus TEO moterų krepšinio komandoje neberungtyniaus viena iš ekipos lyderių Eglė Šulčiūtė (nuotr.). "Čia yra jos iniciatyva, ji nepatenkinta, kad nežaidžia 25 minučių. Eurolygoje jai trūksta vienos minutės", - Delfi vakar aiškino treneris. Tačiau šios minutės, pasak trenerio, krepšininkei pristigo pačiai atsisakius žaisti vienose rungtynėse. "Matyt, tai buvo jau numatyta, turbūt ji nusprendė išeiti anksčiau, gal turi geresnių pasiūlymų", - svarstė A. Paulauskas. Strategas sakė, kad kol kas pamaina E.Šulčūtei nenumatyta. TEO puolėja šį sezoną per šešerias Eurolygos rungtynes vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 24 minutes, pelnydavo po 11 taškų ir atkovodavo po 2,8 kamuolio. Krepšininkė žaidžia Lietuvos nacionalinėje moterų krepšinio rinktinėje.

"FBK Kauno" gynėjas - Senegalo rinktinės sąraše

Puslapis parengtas pagal BNS, Ivartis.lt ir "15min" inf. LT nuotr.

Kauno "FBK Kaunas" gynėjas Pascalis Mendy (nuotr.) gali dalyvauti kitų metų pradžioje vyksiančiame Afrikos Nacijų taurės futbolo turnyre. Senegalo rinktinės vyriausiasis treneris lenkas Henrykas Kasperczakas nusprendė įtraukti žaidėją į išplėstinį komandos, kuri ruošis turnyrui, sąrašą. Finalinis 16 komandų Afrikos čempionato turnyras vyks sausio 20 - vasario 10 dienomis Ganoje.

14

pramogos
ASTROLOGĖS PATARIMAS

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Geros nuotaikos metas
Valdemara astrologe@15min.lt
Gruodžio 21-oji. Šį penktadienį kuo daugiau galvokite apie artėjančias poilsio dienas, apie tikrą atsipalaidavimą. Pasistenkite pragyventi šią dieną nepakėlę balso. Tinkama diena vamzdynams išsivalyti. Ypač naudinga išgerti švaraus vandens bent stiklinę ryte tik atsikėlus. Pasistenkite nesudaužyti jokio indo. Vienas iš laimingų dienos skaičių – 20, o vienas iš laimingų akmenukų – baltasis nefritas, padedantis priartinti reikalingas gyvenimo pertvarkas. Gruodžio 22-oji. Šį šeštadienį Saulė jau keliauja Ožiaragio ženklu. Ir Jupiteris (karalių žvaigždė) taip pat jau Ožiaragio ženkle. Šią dieną lengva sudaryti gerą įspūdį, tinka tvarkyti piniginius reikalus. Tinka remontuoti ir tvarkyti namus. Rengtis labiausiai tinka baltos ir geltonos spalvos drabužiais, o papuošalas tinkamiausias su serdoliku, kuris sutvirtina mintis, sprendimus ir priartina turtus. Labiausiai seksis tiems, kurių nosis su kuprele ir plaukai žvilga auksu. Gruodžio 23-ioji. Šis sekmadienis tinkamas apsivalymams, poilsiui pirtyje ir kosmetinėms procedūroms. Mėgstami kremai ypač bus veiklūs: gražins, jaunins ir stangrins jūsų odą. Tinkamas laikas apgalvoti savo norus ir siekiamybes bent mėnesiui į priekį. Tačiau tai sudėtinga diena tiems, kurie tvarkys nekilnojamojo turto reikalus. Jeigu turite paveldėtą papuošalą su briliantu, nors ir visai mažyčiu, pasipuoškite šį sekmadienį. Vienas iš laimingų dienos skaičių – 64. Jei šią dieną kažkas užkris jums ant galvos – ruoškitės permainoms. Labiausiai seksis ypatingai liesiems, turintiems dailias rankas ir greitą reakciją. Gruodžio 24-oji. Pirmadienis puikiai tinkamas keliauti pas artimuosius, apsilankyti šventovėje. Kad ir kokie patiekalai būtų rekomenduojami astrologiškai, šios dienos vakaras turi savus stebuklinguosius patiekalus apie kuriuos mąstome tikriausiai visus metus. Jei šią dieną vėjas atlapos jūsų namų langą ar duris – tai turto ir naujų kokybiškų pažinčių ženklas. Sektis turi visiems, kurie stengiasi ir dėl savęs, ir dėl šalia esančių. O labiausiai seksis – ugniaskruosčiams šviesiaplaukiams optimistams. Tik nesusinervinkite, jei vakarui paruošti drabužiai kažkokiu būdu susigadins. Svarbiausia – išsaugokite ramybę ir laukimą. Gruodžio 25-oji. Šią gražią dieną skirkite tik poilsiui ir gerai nuotaikai. Kad ir kiek vaišių ant jūsų stalo rasis, raskite vietos ir jūros kopūstams. Rekomenduojami pilkai žali drabužiai ir kas nors labai peršviečiama. Jei iš jūsų rankų iškris indas su vandeniu ir suduš – ne už ilgo laukite piniginės gerovės. Laimingas dienos akmenukas – akvamarinas, atskleidžiantis visas apgaules ir padedantis suvokti slaptus sumanymus. Gruodžio 26-ąją pasistenkite, kad neliktų vietos nei liūdesiui, nei tinguliui. Ir vis gi – tai dovanų diena. Prisiminkite savo vaikystę, mokslo metus, pasikvieskite svečių ar patys eikite į svečius ir kuo daugiau valgykite. Ypač tinka valgyti chalvą ir apvalius pyragėlius su varške. Rekomenduojama rengtis ryškios spalvos drabužiais ir puoštis papuošalais su avantiurinu, pritraukiančiu tuos, kuriuos mylite. Tik saugokite raktus. Gruodžio 27-oji. Šis ketvirtadienis puiki diena brangenybėms pirkti. Nedrumskite niekieno ramybės. Pasistenkite kuo mažiau kalbėti. Rekomenduojama valgyti želė ir gerti kuo daugiau kisieliaus. Jei naktį sapnavote, kad skraidėte – įgausite naujų jėgų. Sėkmę neš šią dieną gautas ar nusipirktas kalendorius su balta pelėda. Laimingas dienos akmenukas – mėnulio akmuo, žinantis amžinosios meilės paslaptį. Valdemara konsultuoja "Voratinklių perluose": J.Jasinskio g. 12, Vilnius. Tel. (8 5) 249 74 62. Mob. (8 671) 514 20.

Scenoje pokštus krės Batuotas katinas

Miuziklo "Batuotas katinas" kūrybinė komanda šiuo metu įnirtingai šlifuoja būsimą spektaklį ir žada žiūrovams nepamirštamą reginį. J.Kalinsko nuotr.

Dovilė Filmanavičiūtė
d.filmanaviciute@15min.lt

Šventinį Kalėdų vakarą ne tik mažus, bet ir didelius nudžiugins šelmiškas Batuotas katinas.
Linksmo miuziklo apie šį pasakų herojų repeticijos jau eina į pabaigą, o premjera įvyks gruodžio 26, 27, 28 dienomis sostinės Utenos pramogų arenoje. Originalaus miuziklo "Batuotas katinas" režisierius Kęstutis Jakštas jau dabar žada nustebinti įspūdingu reginiu. Pasak spektaklio libreto autorės Kristinos Stančienės, menininko sprendimai scenoje turėtų tiesiog priblokšti žiūrovus. "Išduoti visų paslapčių negaliu, bet bus daug pirotechnikos, kaskadininkų ir kitų netradicinio teatro elementų. Repeticijų salėje jaučiame didelį pakylėjimą.

Visi labai džiaugiasi šiuo darbu. Aišku, dar turime kelias dienas galutiniams apšlifavimams, bet žiūrovai pamatys viską, kas geriausia", - sakė K.Stančienė. Dviejų veiksmų muzikiniame spektaklyje dalyvaus daugiau nei šimtas atlikėjų. Pagrindinius vaidmenis atliks tokie garsūs lietuvių atlikėjai kaip Deivis, Vladas Kovaliovas, Giedrius Arbačiauskas, Tomas Žaibus, Egidijus Dauskurdis, Akvilė Garbenčiūtė, Aldona Vilutytė. Kartu su profesionaliais dainininkais ir aktoriais, "Batuotame katine" pasirodys ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, vadovaujami aktoriaus ir režisieriaus Vlado Bagdono. Miuzikle gyvai gros sostinės Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos simfoninis orkestras, kuriam diriguos Modestas Pitrėnas. Jauniesiems muzikantams talkins Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos bigbendas.

Nebūk abejingas – pradėk nuo savęs!
Atsiųsk savo patarimą ar idėją, kuri padėtų išsaugoti mūsų gamtą ir aplinką. Geriausi pasiūlymai bus išspausdinti dienraštyje „15min“, o jų autoriai laimės specialius projekto prizus.
Parašyk mums adresu konkursai@15min.lt ir laimėk marškinėlius!

Šios dienos patarimas:
Mažus vaikus galima išmokyti kaupti makulatūrą, o ją pridavus už gautus pinigus nupirkti vaikams skanumynų...
Vilma

IŠDYKUSI VAIKYSTĖ

Kate persikraustė pas princą Williamą
Sklando gandai, kad Didžiosios Britanijos princo Williamo mylimoji Kate Middleton slapta jau gyvena karališkoje rezidencijoje. Pasak šaltinių, 25erių mergina pastaruoju metu vis dažniau lankosi rezidencijoje "Clarence House" ir elgiasi ten kaip savo namuose. "Londono rezidencijos darbuotojams buvo duotas nurodymas ją įleisti, o raktus nuo savo buto Čelsyje K.Middleton atidavė savo jaunesniajai seseriai Pippai.Tai aiškus įrodymas, jog princas Williamas ir Kate pamiršo apie visus buvusius nesutarimus", - sakė karališkajai šeimai artimas šaltinis. Vakar Didžiajame Vindzoro parke vykusios medžioklės metu kelis kartus buvo pastebėta, kaip Kate ir princas Williamas apsikabina ir bučiuojasi. Mergina dėvėjo rudą kailinę kepurę ir beveik visą laiką šypsojosi. Ši paukščių medžioklė buvo kalėdinė dovana Williamui nuo jo močiutės - karalienės Elizabeth II.

Vardas - Deimas. Amžius - 1,5 mėnesio. Išdykusi vaikystė - pirmųjų švenčių belaukiant. Turite nuostabią savo mažylės ar mažylio nuotrauką? Atsiųskite ją mūsų rubrikai "Išdykusi vaikystė". Nurodykite mažylio amžių, vardą bei kur fotografuota. Nuotrauka negali būti montažas. Kokybiškas nuotraukas siųskite: mazylis@15min.lt. Pamatyti visą albumą galima: www.15min.lt/mazylis.

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

pramogos
KINO PREMJEROS
Kodas: lobiai. Paslapčių knyga
Žanras | Nuotykiai Režisierius | Jonas Turteltaubas [72 %]

15

M.Schumacheris - aktoriaus kailyje
Septynis kartus pasaulio "Formulės-1" čempionas Michaelis Schumacheris paragavo aktoriaus duonos. Garsusis vokietis nusifilmavo naujajame prancūzų vaidybiniame filme "Asteriksas Olimpinėse žaidynėse".
38-erių lenktynininkui atiteko Šumikso, Senovės Romos kovinio vežimo važnyčiotojo, vaidmuo. Scena, kurioje vaidina M.Schumacheris, trunka septynias minutes, o ją nufilmuoti prireikė daugiau nei mėnesio. Kartu su M.Schumacheriu fi lme pasirodys ir "Ferrari" komandos vadas - Jeanas Todtas. Jis vaidins komandos vadovą ir fi lme, tik šįsyk techninę pagalbą teiks ne greitiesiems bolidams, o ištaigingiems kovos vežimams. Abi "Ferrari" komandos įžymybės vilkės raudonos spalvos drabužiais. Jie taip pat pranešė, kad gautus honorarus paaukos labdaros organizacijoms. Šio fi lmo biudžetas siekia beveik 270 milijonų litų. Tai yra absoliutus rekordas europietiškų fi lmų industrijoje. Juostos premjera bus pristatyta Prancūzijoje, tai įvyks sausio 30 dieną. M.Schumacheris šį sezoną "Formulės-1" trasoje nepasirodė, tačiau su "Ferrari" komanda jis neatsisveikino. Buvęs "Formulės-1" lenktynininkas komandoje dirbo konsultantu.
M.Schumacherio gerbėjai galės įvertinti aktorinį lenktynininko talentą. Juostoje "Asteriksas Olimpinėse žaidynėse" grimas vokietį pakeitė neatpažįstamai. AFP/Scanpix nuotr.

Siužetas Bendžaminas Fraklinas Geitsas stengiasi atskleisti paslaptis, gaubiančias Abraomo Linkolno nužudymą. Paaiškėja, kad prie prezidento nužudymo gali būti prisidėjęs ir Bendžamino proproprosenelis. Ką sako kritikai? "Sakyčiau, į šio naujojo Indianos Džonso vardą ir pavardę jau sukištas kažkoks kodas... Kam patiko, tam patiks, kas nematė - gal ir Žygimantas, "Maxi Panelė" tiks..."

Likimo ironija, arba laimingų Naujų!
Žanras | Komedija Režisierius | Timuras Bekmambetovas [64 %] Siužetas Jau spėjo prabėgti dešimtmečiai, tačiau jie nepamiršo vienas kito. Pamiršti neleidžia ir vaikai, kuriems likimas leido taip pat netikėtai susitikti. Ką sako kritikai? "Filmą pažiūrės pirmosios dalies gerbėjai, tačiau iki laukiamo Obuolys.lt efekto yra per toli."
Rubriką pristato Kino kritikų įvertinimus sistemina portalas www.obuolys.lt.
Kritikų nuomonę atspindi simboliai: GRAUŽTUKAS ir OBUOLYS. Jei bendras kritikų įvertinimų vidurkis nesiekia 60 %, filmas bus vertinamas GRAUŽTUKU.

"15min" pertrauka
ANEKDOTAS
Policininkai sustabdo blondinę už greičio viršijimą ir mandagiai paprašo vairuotojo pažymėjimo. Ji atsako supykusi: - Aš norėčiau, vaikinai, kad jūs susitvarkytumėte savo POLICIJOJE! Tik vakar jūs paėmėte mano pažymėjimą, o šiandien tikitės, kad aš jums jį parodysiu! anekdotai@15min.lt

"15MIN" POLIGONAS

SUDOKU

MANO AUGINTINIS

A N R S E D M A B

Taisyklės: Kiekviename žodyje turi būti panaudota raidė, esanti dėlionės viduryje. Negalima žodyje panaudoti raidės daugiau kartų, negu nurodyta dėlionėje. Galima naudoti raides giminingas duotosioms (jei yra raidė "u", galima ir "ū", "ų", jei yra "s", galima ir "š" ir pan.). Jeigu yra žodis-atsakymas, tai to žodžio dariniai negali būti naudojami (pvz.: jei "geras", tai "geresnis", "geriausias" jau negali būti).

8 4 9 1 4 9 8 6 3 6 7
Lengvas

3 5 6 2 5 8 4 7 2 9 5

1
?

6 4

Šiandien iki 16 val. atsiųsk mažiausiai 15 žodžių-atsakymų el. paštu poligonas@15min.lt ir laimėk filmo „Vilko brolija 2“ DVD.

5

Užsirašyk atsakymus: 1. 2. 3. Vardas - Rulė. Veislė - jūros kiaulytė. Amžius - 2 metai. Mėgsta - lakstyti po kambarius, o dar labiau - agurkus ir baltą duoną. Nemėgsta - svetimų žmonių. Šeimininkė - Danutė. Siųsk savo augintinio CV ir nuotrauką augintinis@15min.lt 4. 5. 6. 7.

8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15.
Pasakos visai šeimai

4 6

8 2

Užpildykite SUDOKU lentelę. Klaustuku pažymėtame langelyje esantį skaičių siųskite SMS žinute numeriu 1351 (žinutės kaina tik 1 Lt, dalyvauti gali visi BITĖS GSM, OMNITEL, TELE2 abonentai). Žinutės langelyje rašykite: 15MIN SUD (gautas skaičius) Vardas Pavardė Miestas. Vienas iš teisingą atsakymą atsiuntusių žmonių burtų tvarka laimės O.Syrovátka knygą "Linksmos pasakos iš rankovės". Vakar ją laimėjo Irena Zabulienė (atsiimti "Vagos" knygyne, PC "Savas", Kaune).

Savaitės laimėtojas bus išrinktas penktadienį burtų keliu.

horoskopai
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

gruodžio 21 dienai
LIŪTAS. Pastarąsias porą dienų bandėte sudėti itin sudėtingą galvosūkį, bet pagaliau, rodos, artėjate prie pabaigos. Nuspręsti, kur eiti toliau, bus kur kas lengviau, nei suvokti, kur buvote iki šiol. MERGELĖ. Nemanykite, kad esate vienas savo kelyje - draugų ir bendraminčių turite pakankamai. Nedarykite pusinių sprendimų - problemas spręskite iš esmės. SVARSTYKLĖS. Galite pasijusti patarėjas visais gyvenimo klausimais - tiek bus norinčių išgirsti jūsų nuomonę ar vertinimą. Jūsų konstruktyvi kritika šiandien daug kam bus labai naudinga. SKORPIONAS. Nesileiskite įpainiojamas į reikalus, kurie jums visai nerūpi. Šiandien nesate veiklos žmogus, ir neverta tokiu apsimesti. Nesirūpinkite, tokia padėtis nesitęs ilgai.
15 kg

AVINAS. Būsite kur kas labiau linkęs bendrauti nei paprastai. Labai lengvai megsis naujos pažintys - tiek dalykinės, tiek asmeninės. Nekelkite labai didelių reikalavimų pokalbiui - ir lengvas paplepėjimas geriau nei tyla. JAUTIS. Nesitikėkite, kad kas nors sugebės skaityti jūsų mintis, net artimiausi žmonės. Jei norite ką nors pranešti, kalbėkite garsiai ir aiškiai. Nešvaistykite pinigų žiniuoniams ir šarlatanams.

DVYNIAI. Aplink dedasi nuostabūs dalykai. Galbūt jums prireiks padidinamojo stiklo, kad juos įžiūrėtumėte, bet reikalas vertas pastangų. Sėkmingai susiklosčiusios aplinkybės gali jus padaryti dienos didvyriu. VĖŽYS. Gali tekti rūpintis darbo ar karjeros reikalais. Ieškantį darbo gali apimti neviltis. Dar kartą gerai pagalvokite, kas iš draugų ar pažįstamų galėtų jums padėti.

ŠAULYS. Gali būti, kad jūsų bilietas - tik į vieną pusę, bet kuriuo atveju drąsiai sakykite "sudie" praeičiai. Esate pakankamai gerai pasiruošęs kelionei, tik praverstų truputėlis daugiau pasitikėjimo savimi. OŽIARAGIS. Laikas susirūpinti asmeniniu gyvenimu. Ar ne per mažai skiriate dėmesio savo partneriui? Gal šiandien grįžkite namo ne tik su duona, bet ir su gėlėmis.

VANDENIS. Kalbėti vis tą patį ir nesikartoti - didelis menas. Ir akivaizdžius dalykus reikia mokėti pateikti. Jei susikursite tinkamą įvaizdį, šiandien nesunkiai susitarsite dėl svarbaus susitikimo, sudarysite pelningą sandorį. ŽUVYS. Tik jūs pats galite įgyvendinti savo slaptuosius troškimus. Niekas taip gerai jūsų nepažįsta, kaip jūs pats, tad nesitikėkite nerealaus aplinkinių supratingumo.

16

pramogos

2007 gruodžio 21 d., penktadienis

Slapta susituokė Jay Z ir Beyonce
Sklando gandai, kad per nedidelę privačią ceremoniją Paryžiuje susituokė muzikos pasaulio žvaigždės Beyonce Knowles ir Shawnas Carteris - Jay Z.
Kalbama, kad ilgus metus draugavę dainininkai amžiną meilę prisiekė praėjusią savaitę, kai atostogavo romantiškiausiame Europos mieste. Anot tinklalapio "MediaTakeOut.com", apie poros vestuves paskelbė artimas B.Knowles giminaitis. "Taip, tai tiesa. Jay Z ir Beyonce susituokė. Taip pat jie atsisakė apsikeitimo žiedais tradicijos ir vietoj jos ant bevardžių pirštų pasidarė vienodas tatuiruotes su asmeniniu užrašu, nes pamanė, kad tai bus labai mielas gestas", sakė jis. "Dainininkai yra labai laimingi. Jie nenorėjo viso to dėmesio, kuris paprastai juos lydi. Jay Z ir Beyonce tiesiog norėjo intymios ir romantiškos atmosferos. Ceremonija buvo labai graži, bet kartu ir labai paprasta", - teigė prisistatyti nenorėjęs vyriškis.

Dainininkai Jay Z ir Beyonce atostogų Paryžiuje metu vienas kitam prisiekė amžiną meilę.

AFP/Scanpix nuotr.

"Spice Girls" į sceną išėjo su vaikais
Merginų grupė "Spice Girls" publikai pateikė netikėtą siurprizą. Vieno iš grupės koncertų metu, jos į sceną išėjo vedinos savo atžalomis.
Londone vykusį pasirodymą drąsiai galima vadinti šeimyniniu, mat vos suskambėjus grupės hito "Mama" akordams, į sceną bėgo penketuko vaikai. Victoria Beckham, dar vadinama Posh Spice, didžiuodamasi žvelgė, kaip prie grupės prisijungė jos sūnūs Brooklyn, Romeo ir Cruz, pasipuošę juodos spalvos marškinėliais su užrašu "POSH". "Spice Girls" narė Melanie Brown nustebino publiką į šou atsivedusi abi dukras aštuonerių Phoenix Chi ir 8 mėnesių Angel Iris, kurią sūpavo ant rankų dainos metu. Kol salėje skambėjo susižavėję gerbėjų šūksniai, į sceną išėjo ir 4 mėnesių sūnų Beau meiliai apglėbusi Emma Bunton. Vaikų pasirodymo metu trūko tik vieno "spice" vaiko Geri Halliwel dukros, vienerių Bluebell Madonnos. Visiems šešiems vaikams scenoje į ausis buvo įdėti kištukai, o pačius mažiausius koncerto organizatoriai "papuošė" didelėmis salotinėmis ausinėmis, kad tranki mamyčių muzika nepažeistų jų ausų būgnelių. Vaikų dar neturinti 33-ejų Melanie Chisholm, atskleidė taip pat nekantraujanti sukurti šeimą, nors vestuvių puotos su draugu Thomu Starru kelti dar neskuba.

"Spice Girls" nustebino tūkstančius savo gerbėjų, kai scenoje pasirodė su savo atžalomis.

Daily.co.uk nuotr.

Monarchės Elizabeth II rekordas
Karalienė Elizabeth II (nuotr.) vakar tapo seniausia visų laikų Didžiosios Britanijos monarche, pralenkusi savo proprosenelę Viktoriją.
Viktorija mirė 1901-aisiais, nugyvenusi 81 metus ir 243 dienas. Elizabeth II šią ribą peržengė be pompastiškų ceremonijų, praleisdama dieną su savo vyru, princu Philipe'u. Elizabeth II yra antra ilgiausiai gyvenanti monarchė pasaulyje po Tailando karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Per jos valdymo laiką pasikeitė net 11 ministrų pirmininkų. Nors ir sulaukusi garbaus amžiaus, dabartinė Didžiosios Britanijos karalienė nerodo nuovargio ženklų. Praėjusį mėnesį ji su princu Philipe'u lankėsi Ugandoje, kur vyko Britanijos tautų sandraugos vyriausybių vadovų susitikimas, o pernai dalyvavo 425 oficialiose ceremonijose. Didžiosios Britanijos karalienė Viktorija dar kurį laiką išsaugos ilgiausiai valdžiusio monarcho rekordą. 64 metus, kuriuos Viktorija valdė Didžiąją Britaniją ir jos imperiją, Elizabeth II peržengs tik tuo atveju, jei tebebus soste 2015 metų rugsėjo 9 dieną.
Puslapis parengtas pagal BNS ir "15min" inf.

www.nemokekuzspauda.lt

Sign up to vote on this title
UsefulNot useful