You are on page 1of 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Minggu / Hari / Tarikh : M2 / Isnin / 8.1.2018


Kelas / Masa / MP : Tahun 2 / 7.30 – 8.00 / PJ
Tema / Tajuk / SP : Konsep pergerakan / Kesedaran ruang / Unit 1
Standard Kandungan : 1.1.1 Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan
2.1.1 Membezakan pergerakan mengikut ruang
5.1.2 Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
Objektif pembelajaran : Objektif 1 : Berjalan dan lari anak dalam kawasan yang telah
ditetapkan
Objektif 2 : Bergerak dalam kawasan berhalangan mengikut stesen
yang telah ditetapkan
Aktiviti PDP : *Aktiviti memanaskan badan
* Aktiviti objektif 1 dengan murid menggunakan kon (berkumpulan)
*Aktiviti objektif 2 dengan murid menggunakan kon, gelung dan kayu
(Individu)
*Aktiviti menyejukkan badan
*Merumus isi pelajaran
Pengisian Kurikulum:
*Ilmu/ Nilai : Anggaran / Kerjasama
* EMK/ KB / BCB : Matematik / Kreativiti
Bahan Bantu Mengajar : Gelung, Kon, Kayu
Penilaian PDP / Pentaksiran Boleh meneroka pelbagai pergerakan perlahan dan pantas (TP 1)
PDP :
Refleksi / Impak dan kerja
rumah :

Minggu / Hari / Tarikh : M2 / Isnin / 8.1.2018


Kelas / Masa / MP : Tahun 4 / 8.30 – 9.30 / BM
Tema / Tajuk / SP : Aktiviti keluarga / Berkhemah di Laman Idaman / 5.1
Standard Kandungan : 5.1.3 Memahami dan menggunakan kata ganti nama tunjuk dengan
betul mengikut konteks
Objektif pembelajaran : Objektif 1 : Menggunakan kata ganti nama tunjuk yang menunjukkan
sesuatu yang dekat (ini,sini) dan jauh (itu,sana)
Objektif 2 : Membina ayat menggunakan kata ganti nama tunjuk
yang menunjukkan sesuatu yang dekat dan jauh
Aktiviti PDP : *Soalan teka-teki
* Aktiviti objektif 1 dengan murid menggunakan kad imbasan
(berkumpulan)
*Aktiviti objektif 2 dengan murid membina ayat di dalam buku tulis
(individu) (Penilaian)
*Merumus isi pelajaran
Pengisian Kurikulum:
*Ilmu/ Nilai : Menulis / Kerjasama
* EMK/ KB / BCB : Pendidikan Alam Sekitar / Menjana idea
Bahan Bantu Mengajar : Kad imbasan
Penilaian PDP / Pentaksiran Menulis untuk menyampaikan maklumat dengan menggunakan
PDP : bahasa yang santun; menghasilkan kerangka dan penulisan kreatif
dengan betul pada tahap sesuai. (TP 3)
Refleksi / Impak dan kerja
rumah :
Minggu / Hari / Tarikh : M2 / Isnin / 8.1.2018
Kelas / Masa / MP : Tahun 2 / 9.30 – 10.00 / Pendidikan Kesihatan
Tema / Tajuk / SP : Kesihatan Fizikal / Kesihatan diri dan reproduktif / 1.1
Standard Kandungan : 1.1.5 Menyatakan kepentingan rehat dan tidur yang mencukupi
untuk pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang sihat
Objektif pembelajaran : Objektif 1 : Menyenaraikan 2 daripada kepentingan rehat dan tidur
yang cukup untuk perkembangan fizikal
Objektif 2 : Melukis gambar muka bagi menunjukkan fizikal yang
mendapat rehat cukup serta fizikal yang tidak mendapat rehat
mencukupi
Aktiviti PDP : *Mempamerkan 2 gambar muka yang berlainan mimic muka
* Aktiviti objektif 1 dengan murid menggunakan kad imbasan
(berkumpulan)
*Aktiviti objektif 2 dengan murid melukis gambar muka di dalam
buku latihan(Individu)
*Aktiviti pengukuhan pada lembaran kertas (Penilaian)
*Merumus isi pelajaran
Pengisian Kurikulum:
*Ilmu/ Nilai : Bertutur / Kerjasama
* EMK/ KB / BCB : Matematik / Menjana idea
Bahan Bantu Mengajar : Gambar
Penilaian PDP / Pentaksiran Menerangkan keperluan rehat dan tidur yang mencukupi.
PDP : (TP 2)
Refleksi / Impak dan kerja
rumah :

Minggu / Hari / Tarikh : M2 / Isnin / 8.1.2018


Kelas / Masa / MP : Tahun 4 / 12.30 – 1.30 / TMK
Tema / Tajuk / SP : Dunia komputer / Komputer dan fungsinya / 1.0
Standard Kandungan : 1.1 Menyatakan maksud komputer
1.2 Mengenal dan menyenaraikan jenis komputer
Objektif pembelajaran : Objektif 1 : Memberikan pendapat tentang maksud komputer pada
pandangan murid dengan betul
Objektif 2 : Menyenaraikan jenis-jenis komputer dengan betul
Aktiviti PDP : *Menayangkan video tentang perubahan komputer
* Aktiviti objektif 1 dengan murid memberikan pendapat tentang
komputer (individu)
*Aktiviti objektif 2 dengan murid menggunakan kad imbasan
(berkumpulan)
*Aktiviti pengukuhan pada lembaran kertas (Penilaian)
*Merumus isi pelajaran
Pengisian Kurikulum:
*Ilmu/ Nilai : Bertutur / Kerjasama
* EMK/ KB / BCB : Bahasa Melayu / Mencirikan
Bahan Bantu Mengajar : Video, kad imbasan
Penilaian PDP / Pentaksiran Menyatakan jenis komputer dan bahagian-bahagian penting komputer. (TP 1)
PDP :
Refleksi / Impak dan kerja
rumah :

You might also like