You are on page 1of 3

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN

Minggu 25
Hari Jumaat Tarikh 20/7/2018
Masa 10.20 - 11.20 pagi Kelas 6C Bil / 34 orang
Murid
Subjek Sejarah Tema KEMAKMURAN NEGARA KITA
Tajuk TAJUK 12: Standard 12.1 Sukan Kebanggaan
PENCAPAIAN DAN Kandungan Negara
KEBANGGAAN
NEGARA
Standard Pembelajaran 12.1.1 Membincangkan peranan sukan sebagai alat perpaduan dan
keharmonian kaum.
12.1.2 Menyatakan pencapaian Malaysia dalam bidang sukan di peringkat
kebangsaan dan antarabangsa.
Nilai Kenegaraan K12.1.5 Menjelaskan kepentingan penglibatan pelbagai kaum mengharumkan
nama negara dalam bidang sukan.
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Membincangkan peranan sukan sebagai alat perpaduan dan keharmonian
kaum.
Aktiviti PDP Konsep (Buku Teks: 145- 151 )
1) Murid meneliti gambar.
2) Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3) Bimbing murid memahami peranan sukan sebagai alat perpaduan dan
keharmonian kaum
4) Bimbing murid memahami pencapaian gemilang Negara dalam bidang
sukan bola sepak
5) Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
6) Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Bahan Bantu Belajar buku teks, buku aktiviti
Nilai Moral Taat setia
Dimensi Perkongsian Nilai
Kewarganegaraan Elemen Asas Sejarah
KPS Nilai Murni
ENT / TMK
Penilaian PDP Lisan
Refleksi 32/34 ________ orang murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
3/34 ________ orang murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan
guru.
Catatan
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
Minggu 25
Hari Khamis Tarikh 19/7/2018
Masa 8.00 - 9.00 pagi Kelas 6A Bil Murid / 34 orang
Subjek Bahasa Melayu Tema TEMA 7 : INDAHNYA WARISAN KITA

Unit 20 M/s 11 Warisan Berharga Tajuk Tetamu dari Planet Zefira


8
Kemahiran Kemahiran Mendengar dan Bertutur
Standard Kandungan 4.3 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan dengan kreatif
melalui lakonan secara didik hibur.
Standard Pembelajaran 4.3.1 Mengujarkan dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul, dan jelas,
bahasa yang indah serta bahasa badan yang kreatif melalui lakonan.
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
a) Mengujarkan dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul, dan jelas,
bahasa yang indah serta bahasa badan yang kreatif melalui lakonan.
Kebolehan Aras sederhana
Aktiviti PDP 1) Murid membaca dialog dan melakonkannya mengikut kecenderungan murid
secara verbal linguistic dan naturalist. Learning Modalities ( Gaya
Persembahan )
2) Murid mengujarkan dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul. (verbal
linguistic)
3) Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
4) Murid salin dialog di buku tulis.
Bahan Bantu Belajar Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.
Sistem Tatabahasa Kata Majmuk Kata Sendi
Bahasa Rampai Tanda Baca
bahasa
Kosa kata Asing, budaya, juadah
Pengisian Ilmu Kesenian
Kurikulm Nilai Moral Menghargai warisan
EMK Patriotisme
KBAT/ Mereka cipta
ITHINK
PAK 21 Perwatakan
Penilaian PDP Buku latihan
Refleksi 33 orang murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
1 orang murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Catatan

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN


Minggu 25
Hari Jumaat Tarikh 20/7/2018
Masa 10.20 - 11.20 pagi Kelas 6C Bil / 34
Murid orang
Subjek Pendidikan Seni Visual Modul 1 Menggambar
Alam Semula Jadi atau Objek Buatan Unit Unit 3: Renjisan dan Percikan
Tema
Manusia
Gabungan Teknik Stensilan + Capan
1.1.1 Unsur Seni
Standard Pembelajaran
1.1.2 Prinsip Rekaan
Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat:-
Objektif Pembelajaran 1. Mengetahui bahasa seni visual serta dapat mengaplikasi dalam penghasilan
karya.
2. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam karya menggambar.
3. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media, proses serta teknik dalam
menghasilkan renjisan
a) 1. Guru menunjukkan contoh renjisan dan percikan, stensilan dan capan.
b) 2. Guru meminta murid menyatakan bahasa seni visual yang ada pada contoh
renjisan dan percikan, stensilan dan capan.
Aktiviti
c) 3. Guru menunjuk cara menghasilkan corak renjisan dan percikan.
d) 4. Guru menunjuk cara menghasilkan renjisan dan percikan dengan gabungan
aktiviti stensilan dan capan.
Kebolehan aras tinggi
ABM buku teks, buku aktiviti
Alat - alatan yang sesuai
-kertas lukisan, pensel warna, oil pastel, kertas warna, gam atau bahan lain yang
Bahan
sesuai
Nilai Moral Bersyukur
EMK / CCE Kreatif dan Inovasi
Penilaian TP 3
34 murid dapat mencapai standard yang
Refleksi
ditetapkan.
Catatan

You might also like