You are on page 1of 4

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN

Minggu 21
Hari Isnin Tarikh 4/6/2018
Masa 7.30 - 8.30 pagi Kelas 5A Bil / 34 orang
Murid
Subjek Sejarah Tema KEDAULATAN NEGARA
Tajuk TAJUK 6: WARISAN Standard 8.1 Institusi Yang diPertuan
NEGARA KITA Kandungan Agong
Standard Pembelajaran 8.1.1 Menyatakan Yang di-Pertuan Agong sebagai institusi ketua negara
Malaysia.
8.1.2 Menyatakan cara pelantikan Yang di- Pertuan Agong.
Nilai Kenegaraan K8.1.5 Menyatakan kepentingan menghargai Yang di-Pertuan Agong sebagai
lambang perpaduan.
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Menyatakan Yang di-Pertuan Agong sebagai institusi ketua negara
Malaysia.
2. Menyatakan cara pelantikan Yang di-Pertuan Agong.
Aktiviti PDP Konsep (Buku Teks: 85-87)
1. Murid meneliti gambar dan tajuk-tajuk akhbar dan menceritakan apa yang
mereka tahu tentang Yang di-Pertuan Agong.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid memahami kedudukan Yang di-Pertuan Agong sebagai Ketua
Utama Negara.
4. Murid memahami adat istiadat pertabalan Yang di-Pertuan Agong sebagai
Ketua Utama Negara.
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Bahan Bantu Belajar buku teks, buku aktiviti
Nilai Moral Taat setia
Dimensi Tanggungjawab Warganegara
Kewarganegaraan Mencari Sumber
KPS Nilai Murni
ENT / TMK
Penilaian PDP Lisan
Refleksi ________ orang murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
________ orang murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Catatan
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
Minggu 21
Hari Isnin Tarikh 4/6/2018
Masa 9.00 - 10.00 pagi Kelas 6C Bil Murid / 34 orang
Subjek Bahasa Melayu Tema TEMA 6: SEMANGAT CINTA AKAN NEGARA

Unit 17 M/s 95 Budi yang Baik Tajuk Hormati Bendera Kita


Dikenang Jua
Kemahiran Kemahiran Mendengar dan Bertutur
Standard Kandungan 1.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap sesuatu arahan, soalan,
dan pesanan yang didengar dengan betul.
Standard Pembelajaran 1.3.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap ayat tanya
dengan betul.
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
a) Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap ayat tanya
dengan betul.
Kebolehan Aras sederhana
Aktiviti PDP 1) Murid mengenal pasti maklumat yang terdapat dalam bahan
2) Wakil murid tiap kumpulan perlu berjalan mengumpulkan maklumat yang
telah ditampal di bahagian dinding kelas. Galery Walk (Lawatan ke geleri)
3) Murid akan bincangkan maklumat yang diperolehi dalam kumpulan dan
memberikan respon terhadap ayat tanya dengan betul
4) Murid mendengar penerangan dan penilaian guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
5) Murid membuat latihan di buku tulis.
Bahan Bantu Belajar Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.
Sistem Tatabahasa Kata Tugas Kata Nafi
Bahasa Rampai Simpulan Bahasa
bahasa
Kosa kata Kibar, condong, premis, simulasi
Pengisian Ilmu Sejarah
Kurikulm Nilai Moral Patriotisme
EMK Bahasa
KBAT/ Menghubung kait
ITHINK
PAK 21 Komunikasi
Penilaian PDP Buku latihan
Refleksi orang murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
orang murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
Minggu 21
Hari Isnin Tarikh 4/6/2018
Masa 1.00 - 2.00 pagi Kelas 6A Bil Murid / 34 orang
Subjek Bahasa Melayu Tema TEMA 6: SEMANGAT CINTA AKAN NEGARA

Unit 17 M/s 95 Budi yang Baik Tajuk Hormati Bendera Kita


Dikenang Jua
Kemahiran Kemahiran Mendengar dan Bertutur
Standard Kandungan 1.3 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap sesuatu arahan, soalan,
dan pesanan yang didengar dengan betul.
Standard Pembelajaran 1.3.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap ayat tanya
dengan betul.
Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
a) Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap ayat tanya
dengan betul.
Kebolehan Aras sederhana
Aktiviti PDP 1) Murid mengenal pasti maklumat yang terdapat dalam bahan
2) Wakil murid tiap kumpulan perlu berjalan mengumpulkan maklumat yang
telah ditampal di bahagian dinding kelas. Galery Walk (Lawatan ke geleri)
3) Murid akan bincangkan maklumat yang diperolehi dalam kumpulan dan
memberikan respon terhadap ayat tanya dengan betul
4) Murid mendengar penerangan dan penilaian guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
5) Murid membuat latihan di buku tulis.
Bahan Bantu Belajar Lembaran kerja, alat tulis, buku teks.
Sistem Tatabahasa Kata Tugas Kata Nafi
Bahasa Rampai Simpulan Bahasa
bahasa
Kosa kata Kibar, condong, premis, simulasi
Pengisian Ilmu Sejarah
Kurikulm Nilai Moral Patriotisme
EMK Bahasa
KBAT/ Menghubung kait
ITHINK
PAK 21 Komunikasi
Penilaian PDP Buku latihan
Refleksi orang murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
orang murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Catatan

You might also like