You are on page 1of 7

SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MENTOK, 24000 KEMAMAN, TERENGGANU.

PROGRAM TRANSFORMASI SEKOLAH (TS25)

Lesson Plan/ Rancangan Mengajar


Mata Pelajaran: Tema : Nombor dan Operasi Kelas: 6 Delima Minggu : 1
Matematik Tajuk: Nombor dan Operasi Masa : 8:45 – 9:45 Tarikh: 01 Januari 2019
Hari : Selasa

Kod Standard Pembelajaran: 1.1, 1.2 Nilai Murni: Rajin Pautan Merentas Kurikulum:

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran murid dapat aplikasikan 1. Murid dapat mewakilkan penggunaan kalkulator bagi
sebarang nombor dan mengenalpasti nombor perdana. menyelesaikan pengiraan termasuk pembundaran dan
pola nombor.
2. Murid dapat mengenalpasti nombor perdana.

Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber: Buku Teks

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Set Induksi
🎓 Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang
Murid ditunjukkan kalkulator dan sesi perbincangan penggunaan diingini.
kalkulator.
🎓 Murid-murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dengan ____ daripadanya mencapai
Aktiviti Utama target.

1. Murid secara berkumpulan diminta menyenaraikan sebanyak mungkin 📚 ___ daripada___ murid-murid tidak menguasai
penggunaan kalkulator dan lokasi penggunaan. hasil pembelajaran.
2. Wakil kumpulan menampal di setiap penjuru dinding dan secara
bergilir kumpulan yang lain bergerak membaca hasil kumpulan yang 📚 ___ daripada___murid-murid tidak mencapai
objektif pengajaran.
lain.
3. Guru memberikan penerangan nombor perdana.
📖 Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. dengan jayanya.

Penutup 📖 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam


aktiviti P&P kerana kesuntukan masa.
1. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Lembaran kerja.
📖 P&P ditangguhkan kerana menghadiri program
luar kelas.

📒 Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula


kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran.

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MENTOK, 24000 KEMAMAN, TERENGGANU.
PROGRAM TRANSFORMASI SEKOLAH (TS25)

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran: Tema : Gimnastik Asas Kelas: 5 Delima Minggu : 1
Pendidikan Jasmani Tajuk: Lombol Kangkang Masa : 8:15 – 8:45 Tarikh : 2 JAN 2019
Hari : Rabu
Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
1.1.1, 2.1.1, 5.1.1 Bermotivasi Kreativiti

Aspirasi Murid

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / / / / /
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


1. Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan dengan lakuan
Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan yang betul
kemahiran Lombol Kangkang dan pendaratan dengan 2. Berkebolehan mengaplikasi konsep hambur dan pendaratan
dalam pergerakan
lakuan yang betul.
3. Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan
Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber:
Lombol Gelung rotan

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Set Induksi
🎓 Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang
Murid memanaskan badan. diingini.

🎓 Murid-murid dapat menguasai objektif


pembelajaran dengan ____ daripadanya mencapai
Aktiviti Utama target.

1. Murid diberikan penerangan permainan hambur dan pendaratan. 📚 ___ daripada___ murid-murid tidak menguasai
2. Murid mengaplikasikan konsep hambur dan pendaratan dalam hasil pembelajaran.
pergerakan.
📚 ___ daripada___murid-murid tidak mencapai
objektif pengajaran.

📖 Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P


dengan jayanya.

Penutup 📖 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam


aktiviti P&P kerana kesuntukan masa.
1. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

📖 P&P ditangguhkan kerana menghadiri program


luar kelas.

📒 Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula


kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran.

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MENTOK, 24000 KEMAMAN, TERENGGANU.
PROGRAM TRANSFORMASI SEKOLAH (TS25)

Lesson Plan/ Rancangan Mengajar


Mata Pelajaran: Tema : Nombor dan Operasi Kelas: 6 Delima Minggu : 1
Matematik Tajuk: Nombor dan Operasi Masa : 9:45 – 10:45 Tarikh: 02 Januari 2019
Hari : Rabu

Kod Standard Pembelajaran: 1.3 Nilai Murni: Rajin Pautan Merentas Kurikulum:

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran murid dapat menyatakan 1. Murid dapat membaca, menyebut dan menulis sebarang
nombor hingga tujuh digit dalam perpuluhan juta dan nombor hingga tujuh digit dalam perpuluhan juta yang
pecahan juta. melibatkan situasi harian.
2. Murid dapat menukar nombor dalam perpuluhan juta
kepada nombor bulat dan sebaliknya.

Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber: Buku Teks, kad manila

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Set Induksi
🎓 Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang
Murid akan sambut nombor yang dilambungkan dan murid menyebut diingini.
nombor tersebut.
🎓 Murid-murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dengan ____ daripadanya mencapai
Aktiviti Utama target.

1. Penerangan daripada guru pembelajaran yang berlaku dan aktiviti 📚 ___ daripada___ murid-murid tidak menguasai
yang akan dijalankan. hasil pembelajaran.
2. Murid secara berkumpulan diminta menggabungkan nombor dan
penukaran nombor dalam juta. 📚 ___ daripada___murid-murid tidak mencapai
objektif pengajaran.
3. Wakil kumpulan menampal di setiap penjuru dinding dan secara
bergilir kumpulan yang lain bergerak membaca hasil kumpulan yang
📖 Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P
lain. dengan jayanya.
4. Guru memberikan penerangan hasil aktiviti yang dijalankan.
📖 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam
Penutup aktiviti P&P kerana kesuntukan masa.

1. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.


2. Lembaran kerja. 📖 P&P ditangguhkan kerana menghadiri program
luar kelas.

📒 Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula


kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran.

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MENTOK, 24000 KEMAMAN, TERENGGANU.
PROGRAM TRANSFORMASI SEKOLAH (TS25)

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran: Tema : Kesedaran Fizikal Kelas: 6 Delima Minggu : 1
Pendidikan Kesihatan Tajuk: Kesihatan diri reproduktif Masa : 1:15 – 1:45 Tarikh : 2 JAN 2019
Hari : Rabu
Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
1.1.1, 1.1.2 Bermotivasi Kreativiti

Aspirasi Murid

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / / / / /
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran murid dapat mengenalpasti 1. Menganalisis perubahan fizikal lelaki dan perempuan ke
perubahan fizikal jantina masing-masing. alam remaja.
2. Memahami perubahan diri sebagai remaja lelaki dan
perempuan untuk diterima serta dihargai.

Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber:


Reproduktif Buku Teks

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Set Induksi
🎓 Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang
Edarkan kad bacian. diingini.

🎓 Murid-murid dapat menguasai objektif


pembelajaran dengan ____ daripadanya mencapai
Aktiviti Utama target.

1. Isi dan lengkapkan kad bancian secara berpasangan mengikut 📚 ___ daripada___ murid-murid tidak menguasai
jantina yang sama. hasil pembelajaran.
2. Tukar maklumat dengan pasangan yang lain mengikut jantina
yang sama. 📚 ___ daripada___murid-murid tidak mencapai
objektif pengajaran.
3. Edarkan lembaran kerja mengenai penilaian kendiri dan masalah
yang dialami.
📖 Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P
dengan jayanya.

Penutup 📖 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam


aktiviti P&P kerana kesuntukan masa.
1. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

📖 P&P ditangguhkan kerana menghadiri program


luar kelas.

📒 Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula


kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran.

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MENTOK, 24000 KEMAMAN, TERENGGANU.
PROGRAM TRANSFORMASI SEKOLAH (TS25)

Lesson Plan/ Rancangan Mengajar


Mata Pelajaran: Tema : Nombor dan Operasi Kelas: 5 Nilam Minggu : 1
Matematik Tajuk: Nombor dan Operasi Masa : 7:45 – 8:45 Tarikh: 03 Januari 2019
Hari : Khamis

Kod Standard Pembelajaran: 1.1 Nilai Murni: Rajin Pautan Merentas Kurikulum:

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Pada akhir pembelajaran murid dapat menyatakan 1. Murid dapat membaca, menyebut dan menulis sebarang
sebarang nombor hingga 1 000 000. nombor hingga 1 000 000 yang diberi dalam perkataan
dan angka.

Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber: Buku Teks, kad manila

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Set Induksi
🎓 Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang
Murid akan sambut nombor yang dilambungkan dan murid menyebut diingini.
nombor tersebut.
🎓 Murid-murid dapat menguasai objektif
pembelajaran dengan ____ daripadanya mencapai
Aktiviti Utama target.

1. Penerangan daripada guru pembelajaran yang berlaku dan aktiviti 📚 ___ daripada___ murid-murid tidak menguasai
yang akan dijalankan. hasil pembelajaran.
2. Murid secara berkumpulan diminta menggabungkan nombor dan
Perkataan. 📚 ___ daripada___murid-murid tidak mencapai
objektif pengajaran.
3. Wakil kumpulan menampal di setiap penjuru dinding dan secara
bergilir kumpulan yang lain bergerak membaca hasil kumpulan yang
📖 Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P
lain. dengan jayanya.
4. Guru memberikan penerangan hasil aktiviti yang dijalankan.
📖 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam
Penutup aktiviti P&P kerana kesuntukan masa.

Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.


Lembaran kerja. 📖 P&P ditangguhkan kerana menghadiri program
luar kelas.

📒 Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula


kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran.

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MENTOK, 24000 KEMAMAN, TERENGGANU.
PROGRAM TRANSFORMASI SEKOLAH (TS25)

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran: Tema : Gimnastik Asas Kelas: 5 Delima Minggu : 1
Pendidikan Jasmani Tajuk: Lombol Kangkang Masa : 8:45 – 9:15 Tarikh : 3 JAN 2019
Hari : Khamis
Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
1.1.1, 2.1.1, 5.1.1 Bermotivasi Kreativiti

Aspirasi Murid

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / / / / /
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


1. Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan dengan lakuan
Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan yang betul
kemahiran Lombol Kangkang dan pendaratan dengan 2. Berkebolehan mengaplikasi konsep hambur dan pendaratan
dalam pergerakan
lakuan yang betul.
3. Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan
Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber:
Lombol Gelung rotan

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Set Induksi
🎓 Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang
Murid memanaskan badan. diingini.

🎓 Murid-murid dapat menguasai objektif


pembelajaran dengan ____ daripadanya mencapai
Aktiviti Utama target.

1. Murid diberikan penerangan permainan hambur dan pendaratan. 📚 ___ daripada___ murid-murid tidak menguasai
2. Murid mengaplikasikan konsep hambur dan pendaratan dalam hasil pembelajaran.
pergerakan.
📚 ___ daripada___murid-murid tidak mencapai
objektif pengajaran.

📖 Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P


dengan jayanya.

Penutup 📖 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam


aktiviti P&P kerana kesuntukan masa.
Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
📖 P&P ditangguhkan kerana menghadiri program
luar kelas.

📒 Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula


kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran.

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT MENTOK, 24000 KEMAMAN, TERENGGANU.
PROGRAM TRANSFORMASI SEKOLAH (TS25)

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran: Tema : Gimnastik Asas Kelas: 6 Delima Minggu : 1
Pendidikan Jasmani Tajuk: Hambur dan mendarat Masa : 9:15 – 9:45 Tarikh : 3 JAN 2019
Hari : Khamis
Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Pautan Merentas Kurikulum:
1.1.1, 2.1.1, 5.1.1 Bermotivasi Kreativiti

Aspirasi Murid

Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


Pengetahuan / / / / /
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


1. Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan dengan lakuan
Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan yang betul
kemahiran Lombol Kangkang dan pendaratan dengan 2. Berkebolehan mengaplikasi konsep hambur dan pendaratan
dalam pergerakan
lakuan yang betul.
3. Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan
Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber:
Lombol Gelung rotan

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


Set Induksi
🎓 Sesi P&P telah mencapai objektif/target yang
Murid memanaskan badan. diingini.

🎓 Murid-murid dapat menguasai objektif


pembelajaran dengan ____ daripadanya mencapai
Aktiviti Utama target.

3. Murid diberikan penerangan permainan hambur dan pendaratan. 📚 ___ daripada___ murid-murid tidak menguasai
4. Murid mengaplikasikan konsep hambur dan pendaratan dalam hasil pembelajaran.
pergerakan.
📚 ___ daripada___murid-murid tidak mencapai
objektif pengajaran.

📖 Murid-murid telah menyertai aktiviti P&P


dengan jayanya.

Penutup 📖 Sebahagian murid-murid tidak terlibat dalam


aktiviti P&P kerana kesuntukan masa.
Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
📖 P&P ditangguhkan kerana menghadiri program
luar kelas.

📒 Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula


kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran.

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

You might also like