You are on page 1of 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Mata Pelajaran: Bahasa Melayu

2. Tahun: 1 Mars

3. Bilangan Murid: 5 orang


4. Tarikh: 13 Januari 2020
5. Hari: Isnin
6. Masa: 9.40 a.m – 10.10 a.m

7. Tema: Kemahiran Mendengar


8. Tajuk: Dunia Haiwan

Danney Iman Afiq


Nama Murid
Roub Khairie

9. Standard Kandungan :
1.1 Mendengar, mengajuk dan mengecam pelbagai bunyi.
10. Standard Pembelajaran :
1.1.1 Mendengar, mengajuk dan mengecam pelbagai bunyi seperti
i. Suara atau perlakuan manusia

11. Objektif Pembelajaran :


Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
I. Mengajuk dan mengecam 3 daripada 5 bunyi berdasarkan video yang
ditayangkan oleh guru.
12. Elemen Merentas Kurikulum :
 Nilai Murni : Kerjasama
13. Elemen Terapi : Pertuturan
14. Penggabungjalinan Kemahiran : Bahasa Melayu
15. Pengetahuan Sedia Ada : Murid pernah mendengar bunyi haiwan seperti kucing.
16. BBB / Resos : Video, Topeng haiwan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Langkah/
Isi Pelajaran Aktiviti PDPC Catatan
Masa
Tontonan Video 1. Guru menayangkan video BBB
kepada murid o Video
2. Murid bersoal jawab EMK
dengan guru berdasarkan o Nilai : Kerajinan
video. STRATEGI PDPC
o Pendekatan
Set Induksi
berpusatkan
(5 Minit)
bahan
ELEMEN TERAPI
o Terapi
Pertuturan

Pengenalan Aktiviti 1 Aktiviti 1 BBB


1. Guru menerangkan kepada o Video
Penerangan topik murid pembelajaran hari ini. EMK
pembelajaran. 2. Guru memberikan contoh o Nilai :Kerjasama
Langkah 1 berkaitan berdasarkan STRATEGI PDPC
(10 Minit) gambar dan video. o Berpusatkan
guru dan bahan
ELEMEN TERAPI
o Pertuturan

Pengenalan Aktiviti 2 Aktiviti 2 BBB


Aktiviti Mengajuk dan 1. Murid ditayangkan video o Powerpoint
mengecam bunyi haiwan oleh guru. EMK
2. Murid diminta untuk o Nilai :
mengajuk dan mengecam Kerjasama,
Langkah 2 bunyi haiwan. Kerajinan
(10 Minit) Pentaksiran (Kriteria STRATEGI PDPC
Kejayaan Murid ) o Berpusatkan
o Murid dapat mengajuk dan bahan
mengecam 3 daripada 5 ELEMEN TERAPI
bunyi haiwan dengan betul. o Pertuturan
Penilaian objektif I
Topeng Haiwan 1. Guru mengedarkan topeng BBB
haiwan kepada murid. o Topeng haiwan
2. Murid diminta untuk EMK
mengajuk bunyi haiwan o Nilai : Kerajinan
berdasarkan topeng haiwan STRATEGI PDPC
Langkah 3 yang diberikan. o Berpusatkan
(5 Minit)
Bahan
ELEMEN TERAPI
o Motor halus,
o Pertuturan

Penutup  Kognitif 1. Guru bersoal jawab dengan BBB


(5 Minit)  Sosial murid mengenai topik o -
pembelajaran pada hari ini. EMK
2. Murid akan diberikan pujian o Nilai : kerjasama
oleh guru atas kerjasama
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

mereka pada pembelajaran STRATEGI PDPC


kali ini. o Berpusatkan
murid
ELEMEN TERAPI
o Pertuturan.

You might also like