You are on page 1of 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Mata Pelajaran: Matematik

2. Tahun: 6 Mercury

3. Bilangan Murid: 7 orang


4. Tarikh: 15 Januari 2020
5. Hari: Rabu
6. Masa: 10.30 a.m – 11.30 a.m

7. Tema: Nombor Bulat Dalam Lingkungan 10 000


8. Tajuk: Nombor Puluh Ribu

Evelyn Fazlee Syahmi


Nama Murid
Nazwana Syahirah Fariz
Zulzami

9. Standard Kandungan :
1.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor.
10. Standard Pembelajaran :
1.2.1 Membilang secara tertib menaik.
.2.2 Membilang secara tertib menurun.

11. Objektif Pembelajaran :


Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
I. Membilang 3 daripada 5 rangkaian nombor secara menaik dengan betul
II. Membilang 3 daripada 5 rangkaian nombor secara menurun dengan betul.
12. Elemen Merentas Kurikulum :
 Nilai Murni : Toleransi
13. Elemen Terapi : Motor halus.
14. Penggabungjalinan Kemahiran : Komunikasi
15. Pengetahuan Sedia Ada : Murid pernah menamakan nombor dalam lingkungan 10
000
16. BBB / Resos : Video, Garis nombor, Lembaran kerja.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Langkah/
Isi Pelajaran Aktiviti PDPC Catatan
Masa
Tontonan Video 1. Guru menayangkan video BBB
kepada murid o Video
2. Murid bersoal jawab EMK
dengan guru berdasarkan o Nilai : Kerajinan
video. STRATEGI PDPC
o Pendekatan
Set Induksi
berpusatkan
(5 Minit)
bahan
ELEMEN TERAPI
o Terapi
Pertuturan

Pengenalan Aktiviti 1 Aktiviti 1 BBB


1. Guru menerangkan kepada o Video
Penerangan topik murid pembelajaran hari ini. EMK
pembelajaran. 2. Guru memberikan contoh o Nilai :Kerjasama
Langkah 1 berkaitan berdasarkan STRATEGI PDPC
(20 Minit) gambar dan video. o Berpusatkan
guru dan bahan
ELEMEN TERAPI
o Pertuturan

Pengenalan Aktiviti Aktiviti 2 BBB


1. Guru menerangkan kepada o Garis nombor.
Melengkapkan sebarang murid mengenai aktiviti. EMK
rangkaian nombor secara 2. Guru menunjukkan o Nilai :
:- demonstrasi kepada murid. Kerjasama,
1. Menaik 3. Murid bergilir-gilir Kerajinan
2. Menurun kehadapan kelas untuk STRATEGI PDPC
Langkah 2
melaksanakan aktiviti o Berpusatkan
(20 Minit)
Pentaksiran (Kriteria bahan
Kejayaan Murid ) ELEMEN TERAPI
o Murid dapat membilang 3 o Pertuturan
daripada 5 nilai nombor Penilaian objektif I
secara menaik dan
menurun

Pemahaman 1. Guru mengedarkan BBB


lembaran kerja kepada o Lembaran Kerja
murid. EMK
2. Murid dibantu oleh guru o Nilai : Kerajinan
untuk melengkapkan STRATEGI PDPC
lembaran kerja. o Berpusatkan
Langkah 3
Pentaksiran (Kriteria Bahan
(10 Minit)
Kejayaan Murid) ELEMEN TERAPI
o Murid dapat menjawab o Motor halus,.
5 daripada 10 soalan Penilaian objektif II
dalam lembaran kerja
dengan betul tanpa
bimbingan guru.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

 Kognitif 1. Guru bersoal jawab dengan BBB


 Sosial murid mengenai topik o -
pembelajaran pada hari ini. EMK
2. Murid akan diberikan pujian o Nilai : kerjasama
Penutup oleh guru atas kerjasama STRATEGI PDPC
(5 Minit) mereka pada pembelajaran o Berpusatkan
kali ini. murid
ELEMEN TERAPI
o Pertuturan.

You might also like