You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU :08 HARI : AHAD


TARIKH : 16/2/2020

Mata
Pelajaran Tajuk / Objektif / Aktiviti Pengajaran Catatan
Tingkatan
Masa

BAB 1
SEJARAH KBAT :
5 Takwa TAJUK : KEMUNCULAN DAN PERKEMBANGAN Menilai
NASIONALISME SEHINGGA PERANG DUNIA KEDUA - Kesan perubahan sistem
9.30-10.10 pentadbiran
SUBTAJUK : 1.3 Nasionalisme di Asia tenggara BBB:
 Buku Teks Sejarah Tingkatan5
1.3.1 faktor kemunculan nasionalisme
 Gambar
1.3.2 Perkembangan nasionalisme
 Lembaran tugasan
Rujukan:
 BukuTeks

Peta I think:
 Peta buih: pelajar
 Filipina  Menyenaraikan faktor
 Indonesia mencetuskan nasionalisme
 Indochian
EMK:
 Burma  Nilai Murni
 Thailand
 NILAI:
 Bertolak ansur
TMK:
 Frog VLE
-THINK/Abad 21:
OBJEKTIF PEMBELAJARAN :

Pada akhir pengajaran dan pemudahcaraan, pelajar dapat:


Peta i think
1.Menyatakan takrif nasionalisme
2.Menyenaraikan faktor yang mencetuskan nasionalisme
3.Menghuraikan faktor yang mencetuskan nasionalisme
4 Membincangkan perkembangan nasionalisme

AKTIVITI PEMBELAJARAN :

 Perbincangan berkumpulan:
 Menghuraikan faktor mencetuskan nasionalisme

 Pengurusan grafik
 Membandingkan perkembanagan nasionalisem
tahap pertama dan kedua

Tandakan (✔) padaruanganberkenaan


PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
UTP : Amali / Eksperimen -
Projek -
Pembentangan /
Ujian -
Peperiksaan -
Latihan / KerjaRumah -
LembaranKerja /
 Negara kita tanggungjawab kita.
Pemerhatian -
 Sedia bertanggungjawab mempertahan negara.
Kuiz /
Lisan /
Tugasan -
Lain-lain (Nyatakan : ) -

Konsep / Istilah:

 Nasionalisme
REFLEKSI : p dan p lancar, 30/30 orang pelajar telah
berjaya menjelaskan takrif nasionalisme dan
menyatakan satu persatu faktor yang mencetuskan
nasionalisme. Pelajar dapar memberi perkaitan dengan
jelas dan terperinci berkaitan kemunculan golongan
intelektual dengan perkembangan nasionalisme yang
berlaku

You might also like