Professional Documents
Culture Documents
Sprat: 1 Prizemlje
Projektna Povrsina Unutrašnja
Br.oj Naziv temperatura prostorije zapremina
Tun [C] Au [m2] V_ [m3]
1 0.1.Dnevni boravak+Kuhinja 20 25 63.8
2 0.2.Trpezarija 20 7.5 19.1
3 0.3.Ulaz 20 2.5 6.4
4 0.4.Kupatilo 24 4 10.2
Sprat: 2 Sprat
Projektna Povrsina Unutrašnja
Br.oj Naziv temperatura prostorije zapremina
Tun [C] Au [m2] V_ [m3]
5 1.1.Spavaća soba 20 12.2 31.7
6 1.2.Stepenište +Hodnik 20 6.9 17.9
7 1.3. Kupatilo 20 6.8 17.7
8 1.4.Spavaća soba 20 10.9 28.3
Qt=(H1+H2+H3+H4+H5+H6)*(Tun-Tsp)=1724 W
Ventilacioni gubici
Vmin=Nmin*V=0.5*63.75=31.9 m3/h Vinf=2*V*N50*e*eps=2*63.75*4*0.02*1=10.2 m3/h
V_=maks(Vmin,Vinf)=31.9 m3/h
Hv=0.34*V=10.84 W/K Qvent=Hv*(Tun-Tsp)=10.84*(20-(-21))=444 W
Toplota za kompenzaciju prekida grejanja
Qrh = A x Frh =25 x 16=400 W
Qt=(H1+H2+H3+H4+H5+H6)*(Tun-Tsp)=1337 W
Ventilacioni gubici
Vmin=Nmin*V=0.5*19.125=9.6 m3/h Vinf=2*V*N50*e*eps=2*19.125*4*0.02*1=3.1 m3/h
V_=maks(Vmin,Vinf)=9.6 m3/h
Hv=0.34*V=3.25 W/K Qvent=Hv*(Tun-Tsp)=3.25*(20-(-21))=133 W
Toplota za kompenzaciju prekida grejanja
Qrh = A x Frh =7.5 x 6=45 W
Qt=(H1+H2+H3+H4+H5+H6)*(Tun-Tsp)=308 W
Ventilacioni gubici
Vmin=Nmin*V=0.5*6.375=3.2 m3/h Vinf=2*V*N50*e*eps=2*6.375*4*0.02*1=1 m3/h
V_=maks(Vmin,Vinf)=3.2 m3/h
Hv=0.34*V=1.08 W/K Qvent=Hv*(Tun-Tsp)=1.08*(20-(-21))=44 W
Toplota za kompenzaciju prekida grejanja
Qrh = A x Frh =2.5 x 6=15 W
Qt=(H1+H2+H3+H4+H5+H6)*(Tun-Tsp)=330 W
Ventilacioni gubici
Vmin=Nmin*V=1.5*10.2=15.3 m3/h Vinf=2*V*N50*e*eps=2*10.2*4*0.02*1=1.6 m3/h
V_=maks(Vmin,Vinf)=15.3 m3/h
Hv=0.34*V=5.2 W/K Qvent=Hv*(Tun-Tsp)=5.2*(24-(-21))=234 W
Toplota za kompenzaciju prekida grejanja
Qrh = A x Frh =4 x 16=64 W
Qt=(H1+H2+H3+H4+H5+H6)*(Tun-Tsp)=1251 W
Ventilacioni gubici
Vmin=Nmin*V=0.5*31.72=15.9 m3/h Vinf=2*V*N50*e*eps=2*31.72*4*0.02*1=5.1 m3/h
V_=maks(Vmin,Vinf)=15.9 m3/h
Hv=0.34*V=5.39 W/K Qvent=Hv*(Tun-Tsp)=5.39*(20-(-21))=221 W
Toplota za kompenzaciju prekida grejanja
Qrh = A x Frh =12.2 x 16=195 W
Qt=(H1+H2+H3+H4+H5+H6)*(Tun-Tsp)=275 W
Ventilacioni gubici
Vmin=Nmin*V=0.5*17.888=8.9 m3/h Vinf=2*V*N50*e*eps=2*17.888*4*0.02*1=2.9 m3/h
V_=maks(Vmin,Vinf)=8.9 m3/h
Hv=0.34*V=3.04 W/K Qvent=Hv*(Tun-Tsp)=3.04*(20-(-21))=125 W
Toplota za kompenzaciju prekida grejanja
Qrh = A x Frh =6.88 x 16=110 W
Qt=(H1+H2+H3+H4+H5+H6)*(Tun-Tsp)=493 W
Ventilacioni gubici
Vmin=Nmin*V=1.5*17.68=26.5 m3/h Vinf=2*V*N50*e*eps=2*17.68*4*0.02*1=2.8 m3/h
V_=maks(Vmin,Vinf)=26.5 m3/h
Hv=0.34*V=9.02 W/K Qvent=Hv*(Tun-Tsp)=9.02*(20-(-21))=370 W
Toplota za kompenzaciju prekida grejanja
Qrh = A x Frh =6.8 x 16=109 W
Sprat: 2
Sprat
1.4.Spavaća soba 1304 W
I Gubici toplote direktno prema spoljnoj sredini
Ak Uk Ek Ak x Uk x Ek
Oznaka Orij. Dir. Tilt Kom
[m2] [W/m2K] [-] [W/K]
VZ1 S 0 0 8.71 0.34 1.05 3.1
VP5 2 3.52 1.8 1.05 6.7
VZ1 I 90 0 5.24 0.34 1 1.8
VP5 2 3.52 1.8 1 6.3
KK1 HOR 0 90 10.9 0.25 1 2.7
H1 Ukupno direktno napolje SUM(Ak*Uk*Ek) 20.6
II Toplotni mostovi
Psi Lk ek Psi x Lk x ek
Toplotni most Code
[W/mK] [m] [-] [W/K]
VZ1(S): F8 t.most F 0.2 4.4 2 1.8
VZ1(I): F8 t.most F 0.2 3.15 2 1.3
H2 Ukupno direktno napolje od t. m. SUM(Psi*Lk*ek) 3.1
VI Gubici toplote prema prostoru grejanom na različitu temperaturu
fk Ak Uk fk x Ak x Uk
Oznaka Kom
[-] [m2] [W/m2K] [W/K]
UZ -0.098 6.76 1.42 -0.9