You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 4
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 1 KELAS
HARI Ahad
TAJUK SAYANGI DIRI
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
reproduktif
STANDARD 1.1.1 Menyatakan maksud akil baligh.
PEMBELAJARAN
1.1.2 Membincangkan dan memerihal perubahan fizikal lelaki serta
perempuan apabila akil baligh.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat:
dapat: 1. Murid menyatakan __ daripada dua maksud
1. Menyatakan dua maksud akil baligh. akil baligh.
2. Membincangkan dan memerihal dua 2. Murid membincangkan dan memerihal __
perubahan fizikal lelaki serta perempuan daripada dua perubahan fizikal lelaki serta
apabila akil baligh. perempuan apabila akil baligh.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang akil baligh.


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid membaca dan menganalisis teks dan 5. Murid mengadakan perbincangan dengan
gambar. kumpulan lain mengenai hasil perbincangan.
2. Murid menjalankan perbincangan gambar di 6. Murid memberi perhatian terhadap
muka surat 75. penerangan guru mengenai akil baligh.
3. Murid menjalankan simulasi dengan 7. Murid mendengar penerangan guru
membentuk kumpulan kecil. mengenai ihtilam dan manarke.
4. Murid mengadakan sesi sumbang saran dan 8. Murid menyenaraikan contoh ihtilan dan
menulis dan menyebut perkataan berkaitan manarke yang mereka tahu dengan
dengan PEERS mengikut pengalaman menggunakan peta minda. Mind Map (Peta
mereka. Brainstorming (Sumbangsaran) Minda)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang akil baligh dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 075-077 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Brainstorming PAK-21 Mind Map (Peta
(Sumbangsaran) Minda)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM

You might also like