You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 1 HARI KELAS
Ahad
TAJUK GERAK GIMNAS
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan
sokongan.
2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kawalan badan dan sokongan.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik toe-tug walk secara individu dan
pergerakan lipan secara berkumpulan.
2.1.1 Menerangkan cara mengekalkan imbangan dalam imbangan
dinamik toe-tug walk secara
5.2.2 Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan yakin.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan tiga imbangan dinamik toe-tug walk 1. Melakukan __ daripada tiga langkah imbangan
secara individu secara berterusan. dinamik toe-tug walk secara individu secara
2. Menerangkan tiga cara mengekalkan imbangan berterusan.
dalam imbangan dinamik toe-tug walk secara 2. Menerangkan __ daripada tiga cara mengekalkan
individu dan pergerakan lipan secara imbangan dalam imbangan dinamik toe-tug walk
berkumpulan. secara individu.
3. Melakukan __ daripada dua pergerakan
3. Melakukan dua pergerakan berkemahiran dengan
berkemahiran dengan yakin
yakin.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang gimnastik
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid membaca teks dan memahami gambar. 6. Murid diberi peluang untuk mencuba pergerakan
2. Murid menjalankan sesi perbincangan mengenai toe-tug walk.
poster di muka surat satu. 7. Murid melakukan cubaan toe-tug walk sebanyak
3. Murid akan melihat pergerakan Toe-Tug Walk dari tiga kali sebelum pertandingan dimulai.
imbasan kod QR. 8. Kumpulan yang paling cepat dan dapat
4. Murid memberi tumpuan terhadap penerangan berterusan berjalan dalam keadaan toe-tug walk
mengenai cara mengekalkan imbangan dalam memenangi pertandingan. Games (Permainan)
imbangan dinamik toe-tug walk secara individu 9. Murid menerangkan cara mereka mengekalkan
dalam kumpulan. keseimbangan dalam pergerakan.
5. Murid akan dibahagikan kepada beberapa
kumpulan kecil. Quadrat Activity (Aktiviti
Berempat)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang gimnastik dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 001-003 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Quadrat Activity (Aktiviti PAK-21 Games
Berempat) (Permainan)
KBAT Mengapplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

EMK : ILMU - EMK : NILAI Kerjasama


LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 1 HARI KELAS
Ahad
TAJUK GERAK GIMNAS
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan
sokongan.
2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kawalan badan dan sokongan.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik toe-tug walk secara individu dan
PEMBELAJARAN
pergerakan lipan secara berkumpulan.
2.1.1 Menerangkan cara mengekalkan imbangan dalam imbangan
dinamik toe-tug walk secara
5.2.2 Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan yakin.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan tiga imbangan pergerakan lipan 1. Melakukan __ daripada tiga langkah
secara berkumpulan. pergerakan lipan secara berkumpulan.
2. Menerangkan tiga cara mengekalkan 2. Menerangkan __ daripada tiga cara
imbangan dalam pergerakan lipan secara mengekalkan pergerakan lipan secara
berkumpulan. berkumpulan.
3. Melakukan dua pergerakan berkemahiran 3. Melakukan __ daripada dua pergerakan
dengan yakin berkemahiran dengan yakin
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang gimnastik


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid melihat gambar dan memahami teks 5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan
yang ada pada halaman 1 hingga 3. kecil.
2. Murid diberi masa untuk berbincang mengenai 6. Murid mencuba aktiviti pergerakan lipan
poster di muka surat satu. sebanyak dua kali.
3. Murid menonton pergerakan Pergerakan Lipan 7. Murid mencuba melakukan dalam
dari imbasan kod QR. Pelayaran ICT pertandingan.
4. Murid diberi penerangan mengenai cara 8. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
mengekalkan imbangan dalam imbangan menerangkan cara mereka mengekalkan
dinamik toe-tug walk secara individu dan keseimbangan dalam pergerakan. Salad Bowl
pergerakan lipan secara berkumpulan. (Mangkuk Sayur)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang gimnastik dengan bimbingan guru.


KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 001-003 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Internet Surfing (Pelayaran PAK-21 Salad Bowl
ICT) (Mangkuk Sayur)
KBAT Mengapplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU - EMK : NILAI Kerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM

You might also like