You are on page 1of 2

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:SAINS Isnin

Tarikh 27 Februari 2017

Masa 1030-1130

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Ciri Benda Hidup


Kandungan/
Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran 3.1.1.

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


1. Menyatakan sekurangnya 3 daripada 5 ciri benda hidup
dengan betul.

Elemen Merentas kreativiti, kemahiran berfikir


Kurikulum

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diterangkan dengan 5 ciri benda hidup.


2. Murid ditunjukkan dengan gambar kapal terbang dan seekor burung,
3. Murid diminta menyatakan apa yang boleh dibuat oleh kedua-dua gambar tersebut.
4. Guru membina peta buih berganda daripada jawapan murid.
5. Guru menukar gambar kepada belon dan katak dan meminta murid menyatakan
perkara yang boleh dilakukan oleh 2 gambar tersebut.
6. Murid bersama guru membuat kesimpulan berkenaan 2 perkara tadi.
7. Murid menyelesaikan buku aktiviti.
8. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

[Type the company


name]
Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek: SAINS Khamis

Tarikh 2 Mac 2017

Masa 910-940

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Benda hidup dan benda bukan hidup


Kandungan/
Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran 3.1.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


1. Menyatakan sekurangnya 2 haiwan yang bersaiz besar
dan 2 haiwan yang bersaiz kecil.

Elemen Merentas Kemahiran berfikir


Kurikulum

ABM buku teks,

Aktiviti PdP

1. Murid ditunjukkan dengan gambar haiwan.


2. Murid diminta menyusun gambar tersebut secara menaik dan menurun bagi saiz
badan haiwan tersebut.
3. Murid menyusun saiz bagi tumbuhan yang diminta oleh guru.
4. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms 16..
5. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

[Type the company


name]

You might also like