You are on page 1of 15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN


7.40&
1M
6 Selasa 26/4/2022 9.30 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.2 Tulis Nombor

1.2.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.


STANDARD i) Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam
PEMBELAJARAN perkataan.
ii) Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


1. Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan.
PEMBELAJARAN 2. Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000.

KRITERIA 1. Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan.
KEJAYAAN 2. Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000.

Mari tulis nombor (Buku teks – Muka surat 6 – 7)


1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
AKTIVITI pelajaran.
2. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan dengan betul. (PAK21)
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 3 – 4)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
9.30&
1N
6 Selasa 26/4/2022 12.00 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.2 Tulis Nombor

1.2.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.


STANDARD i) Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam
PEMBELAJARAN perkataan.
ii) Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


1. Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan.
PEMBELAJARAN 2. Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000.

KRITERIA 1. Menulis sebarang nombor hingga 1000 apabila diberi nombor itu dalam perkataan.
KEJAYAAN 2. Menulis dalam perkataan sebarang nombor hingga 1000.

Mari tulis nombor (Buku teks – Muka surat 6 – 7)


1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
AKTIVITI pelajaran.
2. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan dengan betul. (PAK21)
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 3 – 4)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL
TARIKH 26/4/2022
KELAS 1M
NILAI UNIT 1: KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN
TAJUK KENALI ALAM DAN AGAMA KITA
MASA
STANDARD 1.1, 1.3
PEMBELAJARAN
PENAKULAN MORAL 1.1 , 1.3
PERASAAN MORAL
PERLAKUAN MORAL
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
SET INDUKSI 1. Guru mengetuai sesi menarik nafas seperti dalam
Pendidikan Jasmani.
2. Guru mengaitkan dengan pelajaran hari ini iaitu udara
adalah ciptaan Tuhan.
AKTIVITI 1. Guru membimbing murid melihat buku teks m/s 3.
2. Murid mengenalpasti yang mana ciptaan Tuhan dan yang
mana bukan.
3. Murid mewarna ciptaan Tuhan.
4. Seterusnya guru menunjukkan gambar rumah ibadat dan
kad perkataan agama.
5. Murid diminta memadankan.
6. Guru mengedarkan salinan m/s 3 dan murid menggunting,
memadan dan menampal di buku tulis.
PENUTUP Guru dan murid merumus pelajaran hari ini
- Ciptaan Tuhan dan bukan
EMK Kreatif/ inovatif – menjana idea
BAHAN BANTU Buku teks, salinan m/s 3, kad rumah ibadat dan kad perkataan
MENGAJAR agama
PENILAIAN PnP Aktiviti 3 dan aktiviti 6
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
9.30-
2V
7 Rabu 27/4/2022 10.30 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Nilai Nombor.

STANDARD 1.1.2 Menentukan Nilai Nombor Hingga 1 000.


i) Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.
PEMBELAJARAN ii) Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.
PEMBELAJARAN 2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

KRITERIA 1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.


KEJAYAAN 2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

Bilang Nilai Nombor (Buku teks – Muka surat 8 – 12)


1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
AKTIVITI pelajaran.
2. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dan dengan bimbingan guru. (PAK21)
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 5 – 6)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /


______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL


TARIKH 27/4/2022
KELAS 1M
NILAI UNIT 2: BAIK HATI
TAJUK BAIK HATI AMALAN SAYA
MASA 11-12
STANDARD 2.1, 2.2, 2.4
PEMBELAJARAN
PENAKULAN MORAL 2.1, 2.2
PERASAAN MORAL 2.4
PERLAKUAN MORAL
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
SET INDUKSI 1. Guru menanya murid siapa yang boleh membantu guru
mengangkat meja ke tepi. Guru memuji murid yang rela
hati membantu.
2. Guru mengaitkan dengan pelajaran hari ini iaitu baik hati
AKTIVITI 1. Guru membimbing murid memahami gambar di buku teks
m/s 6.
2. Guru bersoal jawab dengan murid berpandukan buku teks
m/s 6.
3. Guru mencatat jawapan murid di papan tulis.
4. Guru membimbing murid menyebutkan semula catatan
tadi.
5. Guru membimbing murid melipat dan menggunting kertas
untuk mendapatkan simbol hati menggunakan kertas
warna merah.
6. Guru membimbing murid menulis perkataan “SAYA BAIK
HATI” di tengah – tengah kertas ‘hati” tadi.
7. Murid meletakkan kertas tersebut di dada dan beramai –
ramai melaungkan ‘SAYA BAIK HATI’.
PENUTUP Guru dan murid merumus pelajaran hari ini
- sikap baik hati Ranjit Singh
EMK Kreatif/ inovatif – menjana idea
BAHAN BANTU Buku teks, kertas warna
MENGAJAR
PENILAIAN PnP Lisan (aktiviti 2)
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
7.40&
1M
7 Khamis 28/4/2022 10.00 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Nilai Nombor.

STANDARD 1.1.2 Menentukan Nilai Nombor Hingga 1 000.


i) Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.
PEMBELAJARAN ii) Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.
PEMBELAJARAN 2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

KRITERIA 1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.


KEJAYAAN 2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

Bilang Nilai Nombor (Buku teks – Muka surat 8 – 12)


1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
AKTIVITI pelajaran.
2. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dan dengan bimbingan guru. (PAK21)
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 5 – 6)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /


______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
11.30
1N
7 Khamis 28/4/2022 -1.00 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.1 Nilai Nombor.

STANDARD 1.1.2 Menentukan Nilai Nombor Hingga 1 000.


i) Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.
PEMBELAJARAN ii) Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.
PEMBELAJARAN 2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

KRITERIA 1. Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi.


KEJAYAAN 2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor.

Bilang Nilai Nombor (Buku teks – Muka surat 8 – 12)


1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
AKTIVITI pelajaran.
2. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dan dengan bimbingan guru. (PAK21)
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 5 – 6)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
7.40-
2J
7 Jumaat 29/4/2022 9.10 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.4 Menentukan nilai tempat bagi sebarang nombor.


1.4.1 Menyatakan Nilai Tempat dan Nilai Digit Sebarang Nombor:
STANDARD i) Menamakan nilai tempat bagi setiap digit dalam sebarang nombor hingga 1 000.
ii) Menyatakan nilai digit bagi sebarang nombor hingga 1 000.
PEMBELAJARAN iii) Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor dengan
menggunakan abakus 4:1.
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
OBJEKTIF 1. Menamakan nilai tempat bagi setiap digit dalam sebarang nombor hingga 1 000.
2. Menyatakan nilai digit bagi sebarang nombor hingga 1 000.
PEMBELAJARAN 3. Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor dengan menggunakan
abakus 4:1.
KRITERIA 1. Menamakan nilai tempat bagi setiap digit dalam sebarang nombor hingga 1 000.
KEJAYAAN 2. Menyatakan nilai digit bagi sebarang nombor hingga 1 000.

Nilai tempat dan nilai digit (Buku teks – Muka surat 13 – 15)
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
AKTIVITI 2. Murid memahami nilai tempat dengan menggunakan dekak-dekak dan carta nilai
tempat. (PAK21)
PDPC 3. Murid memahani nilai digit dengan menggunakan dekak-dekak. (PAK21)
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 7 – 8)
(KBAT)
5. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN 4 PENTAKSIRAN/ Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL


TARIKH 29/4/2022
KELAS 1M
NILAI UNIT 2: BAIK HATI
TAJUK TANYA SAMA KAKAK
MASA 9.30-10.30
STANDARD 2.1, 2.3, 2.4
PEMBELAJARAN
PENAKULAN MORAL 2.1, 2.3
PERASAAN MORAL 2.4
PERLAKUAN MORAL
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
SET INDUKSI 1. Guru menerangkan maksud nilai baik hati.
2. Guru mengaitkan dengan pelajaran hari ini iaitu Tanya
Sama Kakak.
AKTIVITI 1. Guru memperdengarkan lagu TANYA SAMA POKOK.
2. Guru meminta murid menyanyi bersama.
3. Guru membimbing murid membaca senikata di buku teks
m/s 7.
4. Murid menyanyi mengikut rentak lagu TANYA SAMA
POKOK dengan bimbingan guru.
5. Guru bersoal jawab dengan murid berpandukan soalan –
soalan di buku teks m/s 7.
6. Lembaran kerja.
PENUTUP Guru dan murid merumus pelajaran hari ini
- sikap baik hati adik kepada kakak.
EMK Kreatif/ inovatif – menjana idea
BAHAN BANTU Buku teks, lagu TANYA SAMA POKOK
MENGAJAR
PENILAIAN PnP Lisan (aktiviti 5), lembaran kerja
REFLEKSI
CUTI SEMPENA HARI RAYA AIDILFITRI
2-6 MEI 2022
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
7.40-
2V
9 Isnin 9/5/2022 8.40 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.

STANDARD 1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1 000


PEMBELAJARAN iii) Membandingkan nilai dua nombor.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


PEMBELAJARAN 1. Membandingkan nilai dua nombor.

KRITERIA
1. Membandingkan nilai dua nombor.
KEJAYAAN

Banding Nombor (Buku teks – Muka surat 18 – 19)


1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
AKTIVITI 2. Murid Membandingkan nilai dua nombor. (PAK21)
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 12 –
13)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN
KEHADIRAN : /

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
9.30&
2J
9 Isnin 9/5/2022 12.00 Matematik
60 minit

BIDANG TAJUK / UNIT

NOMBOR DAN OPERASI 1.0 NOMBOR HINGGA 1 000

STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.

STANDARD 1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1 000


PEMBELAJARAN iii) Membandingkan nilai dua nombor.

OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid akan dapat :


PEMBELAJARAN 1. Membandingkan nilai dua nombor.

KRITERIA
1. Membandingkan nilai dua nombor.
KEJAYAAN

Banding Nombor (Buku teks – Muka surat 18 – 19)


1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
AKTIVITI 2. Murid Membandingkan nilai dua nombor. (PAK21)
PDPC 3. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 12 –
13)
(KBAT)
4. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming
AKTIVITI PAK-21 Recap Group (Mengulangi / mengingat semula)
(Sumbangsaran)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN/
4 Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
(PBS) PENILAIAN

KEHADIRAN : /

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana _________.

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL


TARIKH 9/5/2022
KELAS 1M
NILAI UNIT 2: BAIK HATI
TAJUK BANTU DENGAN IKHLAS
MASA 11-12
STANDARD 2.2, 2.4
PEMBELAJARAN
PENAKULAN MORAL 2.2
PERASAAN MORAL 2.4
PERLAKUAN MORAL
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
SET INDUKSI 1. Guru memperlihatkan gambar/ video tentang Taman
Permainan.
2. Guru mengaitkan dengan pelajaran hari ini iaitu nilai Baik
Hati.
AKTIVITI 1. Guru membimbing murid melihat dan memahami gambar
di buku teks m/s 8.
2. Guru meminta murid menyatakan apakah yang berlaku.
3. Guru mengulas dan memantapkan jawapan murid.
4. Guru memperlihatkan gambar situasi dan meminta murid
menyatakan pula respon mereka terhadap gambar.
5. Murid diminta menyatakan perasaan mereka apabila dapat
bersikap baik hati.
6. Lembaran kerja.
PENUTUP Guru dan murid merumus pelajaran hari ini
- sikap baik hati adik kepada kakak.
EMK Kreatif/ inovatif – menjana idea
BAHAN BANTU Buku teks, gambar taman permainan atau video.
MENGAJAR
PENILAIAN PnP Lisan (aktiviti 2, 3 dan 5), lembaran kerja
REFLEKSI

You might also like