You are on page 1of 7

RINGKASAN SERAHAN DAN PENILAIAN KENDIRI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN- PKP ( RPH )


NAMA : MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN
MINGGU : KE-8
_____________________________________________________________________________

BIL
BIL SUBJEK KELAS MASA CATATAN
HADIR
ISNIN 08-Mar-21
1 KIMIA 5STEM 10.30 – 11.30 AM 15/15 Pembelajaran berjalan lancar
2 MATEMATIK TH3B 3.30 – 4.30 PM 20/20 Pembelajaran berjalan lancar
RABU 10-Mar-21
1 MATEMATIK 4A 9.00 – 10.00 AM 19/25 Pembelajaran online berjalan lancar
2 MATEMATIK 2B 10.30 – 11.30 AM 16/17 Pembelajaran online berjalan lancar
3 MATEMATIK TH4 3.30 – 4.30 PM 15/17 Pembelajaran berjalan lancar
KHAMIS 11-Mar-21
1 KIMIA 5STEM 10.30 – 11.30 PM 15/15 Pembelajaran berjalan lancar
2 MATEMATIK TH3A 2.30 – 3.30 PM 24/28 Pembelajaran berjalan lancar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN KIMIA KELAS TING 5 ST MINGGU KE-8

HARI / TARIKH Monday, March 8, 2021 MASA 10.30-11.30

TOPIK UTAMA TERMOKIMIA

SUB-TOPIK TINDAK BALAS EKSOTERMIK & TINDAK BALAS ENDOTERMIK


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF 1. Menyatakan maksud tindak balas eksotermik dan endotermik
PEMBELAJARAN / 2. Mengenalpasti tindak balas eksotermik dan endotermik
KRITERIA 3. Memberikan contoh tindak balas eksotermik dan endotermik
KEJAYAAN 4. Membina gambar rajah aras tenaga tindak balas eksotermik dan endotermik

AKTIVITI
1. Guru menghuraikan perbandingan antara tindak balas eksotermik dan endotermik
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar melukis gambar rajah aras tenaga bagi tindak balas eksotermik dan
PEMUDAHCARAA
endotermik
N
☐ Buku Teks  Edaran / Lembaran Kerja ☐ Modul Subjek
ABM / BBM
☐ Buku Rujukan / Kerja  Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

 Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan  Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
 Nilai Murni ☐ TMK ( ICT )  Kelestarian Global
 Sains & Teknologi  Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi ☐ Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC ☐ Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

15 / 15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan
/ 15 orang pelajar tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
T/ Hadir :
REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TH3B MINGGU KE-8

HARI / TARIKH Monday, March 8, 2021 MASA 3.30-4.30

TOPIK UTAMA INDEKS

SUB-TOPIK INDEKS NEGATIF


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1
1. Menentusahkan a0=1 dan a-n= 𝑛
KRITERIA 𝑎
KEJAYAAN
AKTIVITI
1
PEMBELAJARAN & 1. Guru menulis contoh pelbagai melibatkan indeks negative a-n= 𝑛
𝑎
PEMUDAHCARAA 2. Pelajar melakukan latihan indeks negatif
N
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja ☐ Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

 Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan  Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
 Nilai Murni ☐ TMK ( ICT )  Kelestarian Global
 Sains & Teknologi  Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi ☐ Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
☐ Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

20 / 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan
/ 20 orang pelajar tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
T/ Hadir :
REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH PDPR-PKP )

NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 4A MINGGU KE-8

HARI / TARIKH Wednesday, March 10, 2021 MASA 9.00-10.00

TOPIK UTAMA FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAM SATU PEMBOLEH UBAH

SUB-TOPIK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK

PENGISIAN PDPC-PKP :
PENGISIAN PDPC 1. Pelajar dapat:
• Menyelesaikan masalah berdasarkan fungsi kuadratik

☐ Whatsapp
☐ Google Sheet ☐ Skype
☐ Google Classroom
☐ Google Slide ☐ Cisco Webex
Code :
MEDIUM ☐ Google Draw ☐ Youtube
☐ Google Meet
 Zoom ☐ Video
☐ Google Form
☐ Lark Meeting ☐ Lain : liveworksheet
☐ Google Doc

REFLEKSI
19 / 25 orang murid hadir
KEHADIRAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH PDPR-PKP )

NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2B MINGGU KE-8

HARI / TARIKH Wednesday, March 10, 2021 MASA 10.30-11.30

TOPIK UTAMA PEMFAKTORAN & PECAHAN ALGEBRA

SUB-TOPIK 2.2 FAKTORAN

PENGISIAN PDPR-PKP :
1. Pelajar dapat:
PENGISIAN PDPC
• Melakukan faktoran bagu 2 sebutan kuasa dua sempurna dan
kaedah pendaraban silang

☐ Whatsapp
☐ Google Sheet ☐ Skype
☐ Google Classroom
☐ Google Slide ☐ Cisco Webex
Code :
MEDIUM ☐ Google Draw ☐ Youtube
☐ Google Meet
 Zoom ☐ Video
☐ Google Form
☐ Lark Meeting ☐ Lain : liveworksheet
☐ Google Doc

REFLEKSI
16 / 17 orang murid hadir dan diberi tugasan
KEHADIRAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TH4 MINGGU KE-8

HARI / TARIKH Wednesday, March 10, 2021 MASA 3.30-4.30

TOPIK UTAMA FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAM SATU PEMBOLEH UBAH

SUB-TOPIK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
KRITERIA 1. Melakar graf berdasarkan fungsi kuadratik
KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Guru menghuraikan a,b, dan c dalam melakar fungsi kuadratik
PEMUDAHCARAA 2. Pelajar melakukan latihan lakaran graf fungsi kuadratik
N

☐ Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja ☐ Modul Subjek


ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja  Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

 Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan  Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
 Nilai Murni ☐ TMK ( ICT )  Kelestarian Global
 Sains & Teknologi  Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi ☐ Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
☐ Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

15 / 17 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan
2 / 17 orang pelajar tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan T/ Hadir :
REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN KIMIA KELAS TING 5 ST MINGGU KE-8

HARI / TARIKH Thursday, March 11, 2021 MASA 10.30-11.30

TOPIK UTAMA TERMOKIMIA

SUB-TOPIK TINDAK BALAS EKSOTERMIK & TINDAK BALAS ENDOTERMIK


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF
1. Mengenalpasti tindak balas eksotermik dan endotermik
PEMBELAJARAN /
2. Memberikan contoh tindak balas eksotermik dan endotermik
KRITERIA
3. Membina gambar rajah aras tenaga tindak balas eksotermik dan endotermik
KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Guru meminta pelajar melakukan jadual perbandingan antara tindak balas
PEMUDAHCARAA eksotermik dan endotermik
N
☐ Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja ☐ Modul Subjek
ABM / BBM
☐ Buku Rujukan / Kerja  Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

 Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan  Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
 Nilai Murni ☐ TMK ( ICT )  Kelestarian Global
 Sains & Teknologi  Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi ☐ Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
☐ Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

15 / 15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan
/ 15 orang pelajar tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
T/ Hadir :
REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TH3A MINGGU KE-8

HARI / TARIKH Thursday, March 11, 2021 MASA 2.30-3.30

TOPIK UTAMA INDEKS

SUB-TOPIK INDEKS NEGATIF


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1
1. Menentusahkan a0=1 dan a-n= 𝑛
KRITERIA 𝑎
KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Guru menulis contoh pelbagai melibatkan indeks negative a-n=1/an
PEMUDAHCARAA 2. Pelajar melakukan latihan indeks negatif
N
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja ☐ Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja  Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

 Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan  Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
 Nilai Murni ☐ TMK ( ICT )  Kelestarian Global
 Sains & Teknologi  Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi ☐ Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
☐ Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

24 / 28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan
4 / 28 orang pelajar tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan T/ Hadir :
REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

You might also like