You are on page 1of 15

RINGKASAN SERAHAN DAN PENILAIAN KENDIRI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA : MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN
MINGGU : KE-37

BIL
BIL SUBJEK KELAS MASA CATATAN
HADIR
ISNIN 8-Nov-21
1 MATEMATIK 2C 10.30 – 11.30 AM /20 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK TH3B 12.00 – 1.00 PM 9/ PDPC berjalan lancar
3 MATEMATIK TH4 1.00 – 1.30 PM /18 PDPC berjalan lancar
4 MATEMATIK 4A 3.30 – 4.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
SELASA 9-Nov-21
1 MATEMATIK TH4 11.00 – 12.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK TH3A 12.00 – 1.00 PM /27 PDPC berjalan lancar
RABU 10-Nov-21
1 MATEMATIK 2C 10.00 – 10.30 AM /20 PDPC berjalan lancar
2 KIMIA 5 STEM 11.00 – 12.30 PM /16 PDPC berjalan lancar
3 MATEMATIK TH3A 12.00 – 1.00 PM /27 PDPC berjalan lancar
4 MATEMATIK 4A 3.00 – 4.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
KHAMIS 11-Nov-21
1 MATEMATIK 4A 11.30 – 12.30 PM /25 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK TH3B 3.00 – 4.00 PM /27 PDPC berjalan lancar
JUMAAT 12-Nov-21
1 MATEMATIK 2C 10.00 – 11.00 AM /20 PDPC berjalan lancar
2 KIMIA 5 STEM 11.00 – 12.30 PM /16 PDPC berjalan lancar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2C MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Monday, November 8, 2021 MASA 10.30-11.30
TOPIK UTAMA LAJU PECUTAN
9.1 LAJU
SUB-TOPIK
9.2 PECUTAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
1. Menerangkan maksud laju sebagai suatu kadar yang melibatkan jarak dan masa.
2. Memerihalkan perbezaan antara laju seragam dengan laju tak seragam
OBJEKTIF
3. Melaksanakan pengiraan yang melibatkan laju dan laju purata termasuk penukaran
PEMBELAJARAN /
unit.
KRITERIA
4. Menerangkan maksud pecutan dan nyahpecutan sebagai suatu kadar yang
KEJAYAAN
melibatkan laju dan masa.
5. Melaksanakan pengiraan yang melibatkan pecutan termasuk penukaran unit
6. Menyelesaikan masalah yang melibatkan pecutan.
AKTIVITI 1. Guru membentangkan maksud pengiraan melibatkan laju dan pecutan
PEMBELAJARAN & 2. Pelajar diberi tugasan menyelesaikan masalah melibatkan laju dan pecutan pada
PEMUDAHCARAAN buku galus
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 3B MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Monday, November 8, 2021 MASA 12.00-1.00
TOPIK UTAMA SUDUT & TANGEN BAGI BULATAN

SUB-TOPIK 6.4 TANGEN DAN SUDUT PADA BULATAN


OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menyelesaikan masalah yang melibatkan tangen kepada bulatan.
KRITERIA
2. Menyelesaikan masalah yang melibatkan sudut dan tangen bagi bulatan.
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru membentangkan 4 jenis tangen sepunya bagi 2 bulatan
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar cuba menyelesaikan masalah menilaikan sudut serta tangen bagi bulatan
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 4 MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Monday, November 8, 2021 MASA 1.00-1.30
TOPIK UTAMA KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEHUBAH

SUB-TOPIK 6.2 SISTEM KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEH UBAH


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
KRITERIA 1. Menulis ketaksamaan linear berdasarkan situasi
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru memberikan contoh situasi
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar cuba menulis ketaksamaan linear dengan mencari kata kunci dalam soalan
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Monday, November 8, 2021 MASA 3.30-4.00
TOPIK UTAMA GRAF JARAK MASA

SUB-TOPIK 7.1 GRAF JARAK MASA


OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Melukis graf apabila diberi serta tidak diberi jadual nilai
KRITERIA
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Guru memberikan contoh situasi apabila melukis graf bila jadual nilai diberi serta
PEMBELAJARAN & melukis graf apabila persamaan diberi
PEMUDAHCARAAN 2. Pelajar cuba memahami 2 jenis soalan melibatkan melukis graf jarak masa
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 4 MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Tuesday, November 9, 2021 MASA 11.00-12.00
TOPIK UTAMA KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEHUBAH

SUB-TOPIK 6.2 SISTEM KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEH UBAH


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1. Menentukan rantau
KRITERIA 2. Melorekkan rantau
KEJAYAAN 3. Menyelesaikan masalah melibatkan 2 ketaksamaan linear
1. Guru memberikan contoh dalam menentukan rantau dan melorekkan rantau
AKTIVITI
dengan 2 kaedah berbeza
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar cuba menyelesaikan masalah dengan menerbitkan ketaksamaan
PEMUDAHCARAAN
berdasarkan gambar rajah dinyatakan
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 3A MINGGU KE-37
HARI / TARIKH Tuesday, November 9, 2021 MASA 12.00-1.00
TOPIK UTAMA SUDUT & TANGEN BAGI BULATAN

SUB-TOPIK 6.4 TANGEN DAN SUDUT PADA BULATAN


OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
4. Menyelesaikan masalah yang melibatkan tangen kepada bulatan.
KRITERIA
5. Menyelesaikan masalah yang melibatkan sudut dan tangen bagi bulatan.
KEJAYAAN
AKTIVITI
3. Guru membentangkan 4 jenis tangen sepunya bagi 2 bulatan
PEMBELAJARAN &
4. Pelajar cuba menyelesaikan masalah menilaikan sudut serta tangen bagi bulatan
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2C MINGGU KE-37


Wednesday, November 10,
HARI / TARIKH MASA 10.00-10.30
2021
TOPIK UTAMA LAJU PECUTAN
9.1 LAJU
SUB-TOPIK
9.2 PECUTAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
1. Menerangkan maksud laju sebagai suatu kadar yang melibatkan jarak dan masa.
2. Memerihalkan perbezaan antara laju seragam dengan laju tak seragam
OBJEKTIF
3. Melaksanakan pengiraan yang melibatkan laju dan laju purata termasuk penukaran
PEMBELAJARAN /
unit.
KRITERIA
4. Menerangkan maksud pecutan dan nyahpecutan sebagai suatu kadar yang
KEJAYAAN
melibatkan laju dan masa.
5. Melaksanakan pengiraan yang melibatkan pecutan termasuk penukaran unit
6. Menyelesaikan masalah yang melibatkan pecutan.
AKTIVITI
1. Guru membincangkan tugasan menyelesaikan masalah melibatkan laju dan
PEMBELAJARAN &
pecutan pada buku galus
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz  Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN KIMIA KELAS TING 2C MINGGU KE-37


Wednesday, November 10,
HARI / TARIKH MASA 11.00-12.00
2021
TOPIK UTAMA KESEIMBANGAN REDOKS

SUB-TOPIK Faktor-faktor yang Mempengaruhi Elektrolisis Larutan Akueus


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF
1. Menerangkan kesan Kepekatan Ion dalam Larutan Terhadap Pemilihan Ion 1B
PEMBELAJARAN /
untuk Dinyahcas
KRITERIA
2. Menerangkan kesan Jenis Elektrod Terhadap Pemilihan Ion untuk Dinyahcas
KEJAYAAN
3. membandingkan Sel Kimia dan Sel Elektrolisis
1. Guru menerihalkan dan menerangkan kesan kepekatan serta jenis elektrod
AKTIVITI
mempengaruhi pemilihan ion untuk dinyahcaskan
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar melakukan banding beza terhadap sel kimia dan sel elektrolisis
PEMUDAHCARAAN
menggunakan peta buih berganda
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok  Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz  Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 16 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 3A MINGGU KE-37


Wednesday, November 10,
HARI / TARIKH MASA 12.00-1.00
2021
TOPIK UTAMA PELAN & DONGAKAN

SUB-TOPIK 7.1 UNJURAN ORTOGON


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
KRITERIA 1. Melukis unjuran ortogon.
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru membentangkan maksud unjuran ortogon beserta gambar rajah contoh
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar diminta melukis unjuran ortogon bagi suatu objek
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-37


Wednesday, November 10,
HARI / TARIKH MASA 3.00-4.00
2021
TOPIK UTAMA GRAF JARAK MASA

SUB-TOPIK 7.1 GRAF JARAK MASA


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1. Mentafsir graf jarak masa
KRITERIA 2. Menyelesaikan masalah melibatkan graf jarak masa
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Guru menerangkan graf jarak masa, bila mana kecerunan adalah laju dan gram
PEMBELAJARAN & mendatar dalam keadaan pegun
PEMUDAHCARAAN 2. Pelajar cuba membincangakn latihan buku teks bersama guru
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-37
HARI / TARIKH Thursday, November 11, 2021 MASA 11.30-12.30
TOPIK UTAMA GRAF LAJU MASA

SUB-TOPIK 7.2 GRAF LAJU MASA


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF 1. Melukis graf laju masa
PEMBELAJARAN / 2. Mengaitkan luas dibawah graf adalah jarak di lalui
KRITERIA 3. Mentafsir graf laju masa
KEJAYAAN 4. Menyelesaikan masalah melibatkan graf laju masa

AKTIVITI 1. Guru menyatakan rumus trapezium, segitiga dan segi empat sebagai revision
PEMBELAJARAN & 2. Guru menunjukkan bagaimana laus dibawah graf adalah jarak yang dilalui
PEMUDAHCARAAN 3. Pelajar cuba menyelesaikan masalah melibatkan graf laju masa
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 3B MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Thursday, November 11, 2021 MASA 3.00-4.00
TOPIK UTAMA PELAN & DONGAKAN

SUB-TOPIK 7.1 UNJURAN ORTOGON


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
KRITERIA 1. Melukis unjuran ortogon.
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru membentangkan maksud unjuran ortogon beserta gambar rajah contoh
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar diminta melukis unjuran ortogon bagi suatu objek
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2C MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Friday, November 12, 2021 MASA 10.00-11.00
TOPIK UTAMA KECERUNAN GARIS LURUS

SUB-TOPIK 10.1 KECERUNAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
1. Memerihalkan kecuraman dan arah kecondongan berdasarkan situasi harian, dan
OBJEKTIF
seterusnya menerangkan maksud kecerunan sebagai nisbah jarak mencancang
PEMBELAJARAN /
kepada jarak mengufuk.
KRITERIA
2. Membuat generalisasi tentang kecerunan garis lurus
KEJAYAAN
3. Menentukan kecerunan suatu garis lurus.
4. Menyelesaikan masalah yang melibatkan kecerunan garis lurus.
1. Guru enerangkan maksud kecerunan
AKTIVITI
2. Pelajar mampu membeza kan jarak mengufuk dan mencancang
PEMBELAJARAN &
3. Pelajar menilaikan kecerunan menggunakan rumus
PEMUDAHCARAAN
4. Pelajar menyelesaikan masalah melibatkan kecerunan garis lurus
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN KIMIA KELAS TING 2C MINGGU KE-37


HARI / TARIKH Friday, November 12, 2021 MASA 11.00-12.30
TOPIK UTAMA KESEIMBANGAN REDOKS
PENYADURAN DAN PENULENAN LOGAM
PENULENAN LOGAM
SUB-TOPIK
PENGEKSTRAKAN LOGAM DARIPADA BIJIHNYA
PENGARATAN BESI
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
1. Menerangkan penyaduran logam secara elektrolisis
OBJEKTIF 2. Menerangkan penulenan logam secara elektrolisis
PEMBELAJARAN / 3. Menjelaskan pengekstrakan logam daripada bijihnya melalui proses elektrolisis.
KRITERIA 4. Menjelaskan pengekstrakan logam daripada bijihnya melalui proses penurunan
KEJAYAAN oleh karbon
5. Menghuraikan proses kakisan logam sebagai tindak balas redoks melalui aktiviti.
6. Mengeksperimen pencegahan pengaratan besi.
1. Guru menerihalkan dan menerangkan penyaduran dan penulenan secara
elektrolisis
AKTIVITI
2. Pelajar mampu menjelaskan pengekstrakan logam melalui proses elektrolisis dan
PEMBELAJARAN &
penurunan karbon
PEMUDAHCARAAN
3. Pelajar mampu menghuraikan kakisan logam melalui tindak balas redoks
4. Pelajar memerihalkan pengaratan besi dan bagimana mengelakkan terjadi
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok  Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz  Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 16 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

You might also like