You are on page 1of 9

每日教学计划

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


1.1.Minggu/Hari/Tarikh
Minggu/Hari/Tarikh 9/星期二 / 9/ 17/5/2022
星期二 / 17/5/2022
2.2.Kelas/Masa/Mata
Kelas/Masa/Matapelajaran
pelajaran 1U / 3.20 p.m.- 3:50 p.m.-
1U / 5.20 p.m./ 6:20
华文 p.m./ 华文
3.3.Tema/Tajuk Standard Pembelajaran
Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第三单元 :我爱我的家 第三单元 :我爱我的家 :(一) 笑声回来了 :(二) 星星 (想想说说)
2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理解句子、段落
2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理解
篇章的内容。 句子、 段落篇章的内容。
3.1.1 应用铅笔在田字格上书写基本笔画和正楷,感受汉字的形体美。
2.1.2 阅读教材,培养语感。能展开想象,初步体验文章
要求执笔和 表达的情感,领会其教育意义。并能感受语言的优美,培
运笔正确,坐姿端正,做到笔画和笔顺正确,字的间架结
构匀称,字体端正整洁。 养爱阅读的习惯。
2.2.1 朗读教材,感悟其内容。做到语音正确,字句完
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU 在教学活动后,学生能够: 整,语速、语调适当。 KELAS 2H (__ orang murid)
4. Objektif
TARIKH/ Minggu 9 (17/05/2022) i. Selasa
Pembelajaran
HARI 认识课文中的汉字。MASA 1.00 HINGGA 2.00 petang
ii. 学生能够正确地写生字。
在教学活动后,学生能够:
TEMA Tema 2: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 6 Bekerjasama (Cantiknya Pasu)
4. Objektif Pembelajaran i. 认识课文中的汉字。
1. 教师展示本课生字卡,令学生尝试讲出偏旁部首名称和结构。
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa
ii. 正确地朗读童诗。
2. 教师讲解有关生字的笔画和笔顺,并要求学生在田字板上习写生
STANDARD 2.1.1 Membaca dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai;
5. Aktiviti PdP 字。 1. 引起动机:播放星星的图片
PEMBELAJARAN (iv) petikan 3. 教师巡视班上的学生写字,并提醒学生注意容易写错的地方。
2. 学生跟随着教师朗诵诗歌一遍。
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid4. dapat:
学生把所学的生字写进活动本。 3. 教师讲解文中生字的意思
5. Aktiviti PdP
PEMBELAJARAN 1. membaca petikan dengan sebutanyang
5. 教师总结。 betul dan intonasi yang sesuai.
4. 教师引导同学回答老师的提问。
6. Pengisian Kurikulum1. Murid membaca perkataan
道德价值 pada kad imbasan
5. 教师总结。 dengan kuat.
AKTIVITI
6.6.1
Pengisian 2.
KurikulumBimbing murid membaca petikan dengan sebutan
道德价值、学习如何学习 dan intonasi yang sesuai.
Ilmu/Nilai 责任感
PENGAJARAN DAN 3. Murid mendengar penerangan dan fahami.
6.1EMK/KB/BCB
6.2 Ilmu/Nilai 联想与联系、信息与通讯技术 责任感
PEMUDAHCARAAN 4. Murid menjawab soalan yang ditanya oleh guru.
6.2
7. Bahan EMK/KB/BCB
(PdPc)Bantu Mengajar
5. Murid menyelesaikan 演示文稿
latihan pada 联想与联系、信息与通讯技术
buku aktiviti.
8.7.Penilaian
Bahan Bantu Mengajar
6. Murid menjawab
PdP/Pentaksiran PdP soalan
活动本 yang 演示文稿
dikemukakan oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 活动本练习、口头问答
9. Refleksi Pengukuhan: Murid membaca perkataan dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
9. Refleksi Pemulihan : Murid membaca perkataan dengan bimbingan guru.
BAHAN BANTU ☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
MENGAJAR (BBM) ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
☐ Lain-lain: Peta I-Think
KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik
PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

1. Minggu/Hari/Tarikh
ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ 星期二
9/ Kelestarian
/ Global
17/5/2022☐ TMK ☐ Kesihatan dan
☐ Sains & Teknologi
KURIKULUM (EMK)
2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 4.20 p.m.- 5:20 ☐
☐ Patriotisme Nilai Murni
p.m./ 道德 Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran
☐ Membanding 第二单元- 善良 (助人小天使)
☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi
beza ☐Menginterprestasi
KEMAHIRAN 2.1 列出自身善良的行为☐Mencipta ☐ Meramal
BERFIKIR /ABAD 21 ☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
在教学活动后,学生能够:
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis
4. Objektif Pembelajaran i. 说出自身善良到方法。
PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan
FORMATIF ☐ Hasil Kerja 1.教师引导学生观察图片并说出图意。
☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek
2.教师说明善良是关注自己和他人感受与福利,真诚地给予协助和精
5. Aktiviti PdP 神上的援助。
3.学生列出自身善良的行为。
REFLEKSI
4.教师引导学生说出总结。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值
6.1 Ilmu/Nilai 责任感
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
7. Bahan Bantu Mengajar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas 演示文稿 ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)

TARIKH/ HARI Minggu 9 (18/05/2022) Rabu MASA 1.00 HINGGA 2.00 petang
TEMA Tema 2: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 6 Bekerjasama(Saling Membantu)
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa
STANDARD 3.1.1 Menulis secara mekanis; (iv) petikan
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. menulis petikan dengan cara yang betul secara latih tubi.

1. Murid membaca petikan dengan kuat.


AKTIVITI 2. Murid mendengar penerangan dan fahami.
PENGAJARAN DAN 3. Murid beraksi sambil membaca petikan dengan sebutan yang betul.
PEMUDAHCARAAN 4. Murid menulis petikan yang terdapat pada buku aktiviti.
(PdPc) 5. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
Pengukuhan: Murid menulis petikan dengan cara yang betul.
Pemulihan : Murid menulis petikan dengan cara yang betul di bawah bimbingan guru.
☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
BAHAN BANTU ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
MENGAJAR (BBM) ☐ Lain-lain: Peta I-Think

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik


PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan


KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :
☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi
KEMAHIRAN beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
BERFIKIR /ABAD 21 ☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar


1. CATATAN ☐ Cuti Bencana/Cuti Khas
Minggu/Hari/Tarikh 9/ 星期三 ☐ /Cuti Peristiwa / Cuti Umum
18/5/2022 ☐ Aktiviti Luar

2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 3.50 p.m.- 4:50 p.m./ 华文


3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第三单元 :我爱我的家 :(二) 星星
2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理解句子、段落
篇章的内容。
3.1.1 应用铅笔在田字格上书写基本笔画和正楷,感受汉字的形体
美。要求执笔和 运笔正确,坐姿端正,做到笔画和笔顺正确,字的
间架结构匀称,字体端正整洁。

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 认识课文中的汉字。
ii. 正确地写生字。
1. 教师展示本课生字卡,让学生试读出字卡,教师纠正。
2. 老师讲解字形:偏旁部首、结构、笔顺和笔画。
5. Aktiviti PdP 3. 教师指示学生在田字板上习写生字。
4. 教师随堂纠正。
5. 学生书写生字及完成活动本的练习。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值、学习如何学习
6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 生字簿

9. Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)

TARIKH/ HARI Minggu 9 (18/05/2022) Rabu MASA 5.20 HINGGA 5.50 petang
TEMA Tema 2: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 6 Bekerjasama ( Amalan Murni)
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa

STANDARD 4.2.1 Melafazkan dan mengenal pasti ciri-ciri pantun;  


PEMBELAJARAN (i) pembayang dan maksud

OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. malafazkan pantun dengan intonasi yang betul.

1. Set induksi.
AKTIVITI 2. Murid melafazkan pantun dengan bimbingan guru.
PENGAJARAN DAN 3. Murid memahami ciri-ciri pantun dengan penerangan guru.
PEMUDAHCARAAN 4. Minta murid mengenal pasti pembayang dan maksud pantun.
(PdPc) 5. Murid membuat latihan pada buku aktiviti.
6. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
Pengukuhan: Murid berpantun dengan sebutan dan intonasi yang betul.
Pemulihan : Murid berpantun dengan bimbingan guru.
☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
BAHAN BANTU ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
MENGAJAR (BBM) ☐ Lain-lain: Peta I-Think

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik


PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan


KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :

KEMAHIRAN ☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi


BERFIKIR /ABAD 21 beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar

1. Minggu/Hari/Tarikh 9/ 星期三 / 18/5/2022


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 5.50 p.m.- 6:20 p.m./ 华文
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第三单元 :我爱我的家 :(二) 星星 (读读说说)
2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理解句子、段落
篇章的内容
5.1.2 认识汉字的笔画、部首、偏旁和结构,掌握汉字的笔顺规则。
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 学生能够认识课文中的汉字。
ii. 学生能够了解字义(“女“,“木”、“扌“ 的部首)。
1. 教师让学生读出教师所写在白板上的词语。
2. 教师提问学生这些字词的部首的名称及其相同的地方,并举出例
5. Aktiviti PdP 字。
3. 教师让学生学习其他部首,学生完成活动本练习。
4. 教师做总结。

6. Pengisian Kurikulum 道德价值


6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi

1. Minggu/Hari/Tarikh 9/ 星期四 / 19/5/2022


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 1.00 p.m.- 1:00 p.m./ 道德
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第二单元- 善良(助人小天使)
2.1 列出自身善良的行为

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 说出自身善良的方法。
1. 引起动机。
2. 教师引导学生进行组别活动。
5. Aktiviti PdP 3. 学生两人一组,然后看图讨论助人的重要性,如减轻教师的负
担、邻居有人关怀和陪伴,心中感到温暖。
4. 教师总结。

6. Pengisian Kurikulum 道德价值


6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)


TARIKH/ HARI Minggu 9 (19/05/2022) KHAMIS MASA 2.00 HINGGA 3.00 petang
TEMA Tema 2: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 6 Bekerjasama( Tahun 2 Mawar)
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa

STANDARD 5.1.3 Memahami dan mengenal pasti penggunaan kata adjektif mengikut konteks.
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

PEMBELAJARAN (i) sifat / keadaan


1. Minggu/Hari/Tarikh 9/ 星期四 / 19/5/2022
2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 3.20 p.m.- 4:20 p.m./ 数学
OBJEKTIF Pada akhir PdPc,
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran murid dapat: 数与运算 / 1:100 以内的整数
PEMBELAJARAN 1.  Mengisi sekurang-kurangnya 1.6 tiga
数位 tempat kosong dengan menggunakan kata adjektif yang
betul. 1.6.1 讲述任何数目的数位和数值。
1. Murid membaca dan mengenal pasti kata adjektif dalam petikan.
AKTIVITI 2. Murid mendengar penerangan guru.
4. Objektif Pembelajaran 在教学活动后,学生能够:
PENGAJARAN DAN 3. Murid cuba memberi kata adjektif i. sifatan/keadaan yang lain secara berkumpulan.
正确讲述任何数目的数位和数值。
PEMUDAHCARAAN 4. Murid melengkapkan ayat dengan kata adjektif
1. 学生数出数目。 yang betul.
(PdPc) 5. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh
2. 学生认识数位和数值。guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
5. Aktiviti PdP ini. 3. 学生说出有关数目的数位和数值。
Pengukuhan: Murid melengkapkan sekurang-kurangnya
4. 学生完成课业。 dua ayat dengan kata adjektif yang betul.
Pemulihan : Murid mengisi tempat kosong 5. 教师总结。 adjektif dengan betul.
tentang kata
BAHAN BANTU ☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
6. Pengisian Kurikulum
☐ Internet
-
☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
MENGAJAR (BBM)
6.1 Ilmu/Nilai 责任感 ☐ Lain-lain: Peta I-Think
KECERDASAN
6.2 EMK/KB/BCB☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme
联想与联系、信息与通讯技术 ☐ Kontekstual ☐ Muzik
PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
ELEMEN8. MERENTAS
Penilaian PdP/Pentaksiran
☐ Bahasa PdP 观察、口头问答
☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan
KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
9. Refleksi ☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :
☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi
KEMAHIRAN beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
BERFIKIR /ABAD 21 ☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)


1. Minggu/Hari/Tarikh
TARIKH/ HARI Minggu 9 (19/05/2022) KHAMIS9/ 星期四 / 19/5/2022 4.50 HINGGA 5.20 petang
MASA
TEMA
2. Temapelajaran
Kelas/Masa/Mata 2: Rakan dan Jiran TAJUKp.m.-Unit
1U / 5.50 p.m./ 数学 Sahabat yang Baik)
6 Bekerjasama(
6:20
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis
数与运算 / 1:100 以内的整数 ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa
1.6 数位
STANDARD 5.1.4 Memahami dan mengenal pasti penggunaan
1.6.1 kata tugas mengikut konteks;
讲述任何数目的数位和数值。
PEMBELAJARAN (ii) kata sendi nama 在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 正确回答任何数目的数位和数值。
1. 教师带领学生复习数位和数值。
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat: 2. 教师带领学生回答活动本练习。
PEMBELAJARAN
5. Aktiviti PdP 1. Mengisi sekurang-kurangnya 3. tiga tempat kosong dengan menggunakan kata sendi nama
学生完成练习。
yang betul. 4. 学生和老师一起讨论练习。
1. Murid membaca dan memahami5.teks.教师总结。
AKTIVITI 2. Murid mendengar penerangan guru.
6. Pengisian Kurikulum 道德价值
PENGAJARAN DAN 3. Murid cuba menyebut kata sendi nama yang terdapat dalam teks.
6.1 Ilmu/Nilai4. Guru menerangkan maksud dan 责任感
PEMUDAHCARAAN penggunaan kata sendi nama dalam teks.
6.2 EMK/KB/BCB
(PdPc) 5. Murid melengkapkan ayat dengan 联想与联系、信息与通讯技术
kata sendi nama yang betul.
6. Murid menjawab soalan yang dikemukakan
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿 oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答
Pengukuhan: Murid melengkapkan sekurang-kurangnya tiga ayat dengan kata sendi nama yang
betul.
9. Refleksi
Pemulihan : Murid mengisi tempat kosong tentang kata sendi nama dengan betul.
BAHAN BANTU ☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
MENGAJAR (BBM) ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
☐ Lain-lain: Peta I-Think
KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik
PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan


KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :

KEMAHIRAN ☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi


BERFIKIR /ABAD 21 beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1. Minggu/Hari/Tarikh 10/ 星期日 / 22/5/2022
2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 2.00 p.m.- 3:00 p.m./ 华文
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第三单元 :我爱我的家 :(二) 星星 (想想说说、读读背背)
2.1.2 阅读教材,培养语感。能展开想象,初步体验文章表达的情
感,领会其教育意义。并能感受语言的优美,培养爱阅读的习惯。
4.2.1 背诵古诗十首,初步理解诗歌的内容,感受语言的优美。

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran 1. 说出自己家庭成员。
2. 背诵 “游子吟”。
1.教师展示一张全家福,并指示学生观察照片。

5. Aktiviti PdP 2. 教师提问学生有关图片里的人物。


3. 教师引导学生说出家人的称呼。教师给予补充。
4. 教师播放古诗,学生聆听后,一起朗读。
5. 教师讲解古诗后,学生背诵古诗一遍。
6. 学生完成活动本练习,教师做总结。

6. Pengisian Kurikulum 道德价值


6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 课本、演示文稿
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu/Hari/Tarikh 10/ 星期日 / 22/5/2022


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 3.20 p.m.- 3:50 p.m./ 数学
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 数与运算 / 1:100 以内的整数
1.6 数位 (复习)
1.6.1 讲述任何数目的数位和数值。

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 正确回答任何数目的数位和数值。
1. 教师带领学生复习数位和数值。
2. 教师分发练习给学生。
5. Aktiviti PdP 3. 学生完成练习。
4. 学生和老师一起讨论练习。
5. 教师总结。
6. Pengisian Kurikulum 企业家元素
6.1 Ilmu/Nilai -
6.2 EMK/KB/BCB 应用、分析
7. Bahan Bantu Mengajar 图卡、电脑
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察

9. Refleksi

1. Minggu/Hari/Tarikh 10/ 星期日 / 22/5/2022


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 4.20 p.m.- 4:50 p.m./ 华文
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第三单元 :我爱我的家 :语文乐园一:我的发现
2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理解句子、段落章
的内容。
在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 正确指出词语。
1.引起动机。

5. Aktiviti PdP 2. 教师展示相同的词语卡,并把搭配的位置对调。


3. 教师引导学生说出该词语的意思,教师加以补充。
4. 教师让学生进行比赛,说出最多类似的词组。
5 教师做总结。

6. Pengisian Kurikulum 道德价值


6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 词卡
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi

You might also like