You are on page 1of 11

每日教学计划

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu/Hari/Tarikh 5/ 星期一 / 18/4/2021


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 4.20
1.00 p.m.- 4:50
2.00 2:00 p.m./ 华文
3:00 数学

3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 单元一 100 以内的整数


第一单元-新的开始
3.1.1 应用铅笔在田字格上书写基本笔画和正楷,感受
2.1.1
1.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理
通过比较讲述数量。
解句子、段落篇章的内容。 运笔正确,坐姿端正,做
汉字的形体美。要求执笔和
在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran 2.1.2
到笔画和
i. 阅读教材,培养语感。能展开想象,初步体验文
笔顺正确,字的间架结构匀称,字体端正整
凭直觉比较物体的多或少。
章表达的情感,领会其教育意义。并能感受语言的优
洁。
美,培养爱阅读的习惯。
在教学活动后,学生能够:
1. 进行看图找差别的游戏。
4. Objektif Pembelajaran i.2. 在田字格上书写五个汉字
引导学生用“数量相等”“数量不相等”“多
5. Aktiviti PdP 在教学活动后,学生能够:
于”“少于”“比⋯⋯多”“比⋯⋯少”来讲
4. Objektif Pembelajaran i.1. 在老师的指导下完成活动本第
述物体的多少。
引起动机。 2 页。
3. 讲解字形和笔画。
2. 建立通过比较两组物体的排列位置来比较多或
5. Aktiviti PdP 1. 少的方法。
3. 引起动机。
书空。
4.
2. 灌输爱护环境意识,认识到环境可持续发展的
4. 范读课文。
试写在田字格黑板。
5. Aktiviti PdP 5. 重要性。
3. 各自习写及个别指导。
引导学生进行想象。
5. 不必强求学生是否用数目来表示确实的数量。
4. 教师总结。
6. 识字教学。
6.
5. 通过第 5 页的“一站通”来复习和巩固所学技
朗读课文,鼓励背诵。
6. 能。
教师总结。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值、学习如何学习
7. 确认学生掌握技能,不能的则进行辅助活动,
6.1 Ilmu/Nilai 责任感 能的则尝试进行增广活动。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值
6.2 EMK/KB/BCB
6. Pengisian Kurikulum 联想与联系、信息与通讯技术
团结、环境永续
6.1 Ilmu/Nilai
MATA7.PELAJARAN BAHASA MELAYU 责任感 KELAS 2H (__ orang murid)
Bahan Bantu Mengajar
6.1 Ilmu/Nilai 演示文稿
责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
8. Penilaian
TARIKH/6.2HARI PdP/Pentaksiran
EMK/KB/BCB PdP
Minggu 5 (20/04/2022) Isnin 观察、口头问答
联想与联系、信息与通讯技术、应用
MASA 4.50 HINGGA 5.50 petang
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
TEMA Tema
7. Bahan Bantu Mengajar2: Rakan dan Jiran 演示文稿 TAJUK Unit 4 Mari Berkawan (Kawan Baik Saya)
8.
9. Penilaian
Refleksi
KEMAHIRAN PdP/Pentaksiran
☐Bertutur ☐ PdP 观察、口头问答
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdPMendengar ☐ Membaca
观察 ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa

9. Refleksi
STANDARD 1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut;
9. Refleksi
PEMBELAJARAN (ii) ayat tunggal

OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. memberikan respon terhadap soalan yang diberi dengan betul.

1. Murid meneliti gambar dan maklumat yang diberi.


AKTIVITI 2. Murid dengar dan menjawab soalan berdasakan maklumat yang diberi.
PENGAJARAN DAN 3. Murid memahami maklumat melalui penerangan guru.
PEMUDAHCARAAN 4. Minta murid membuat simulasi.
(PdPc) 5. Murid menjawab soalan dalam buku aktiviti.
6. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
Pengukuhan: Murid memberikan respon terhadap soalan yang diberi dengan betul.
Pemulihan : Murid memberi respons dengan bimbingan guru.
☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
BAHAN BANTU ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
MENGAJAR (BBM) ☐ Lain-lain: Peta I-Think

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik


PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan


KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :
☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi
KEMAHIRAN beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
BERFIKIR /ABAD 21 ☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)

TARIKH/ HARI Minggu 5 (19/04/2022) Selasa MASA 1.00 HINGGA 2.00 petang
TEMA Tema 2: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 4 Mari Berkawan (Terima Kasih, Kawan)
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa

STANDARD 2.1.2 Membaca dan memahami;


PEMBELAJARAN (ii) ayat

OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. membaca sekurang-kurangnya dua daripada lima perkataan dengan sebutan dan intonasi
yang sesuai.
1. Murid membaca perkataan pada kad imbasan dengan kuat.
AKTIVITI 2. Bimbing murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
PENGAJARAN DAN 3. Murid mendengar penerangan dan fahami.
PEMUDAHCARAAN 4. Murid menjawab soalan yang ditanya oleh guru.
(PdPc) 5. Murid menyelesaikan latihan pada buku aktiviti.
6. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
Pengukuhan: Murid membaca perkataan dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.
Pemulihan : Murid membaca perkataan dengan bimbingan guru.
☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
BAHAN BANTU ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
MENGAJAR (BBM) ☐ Lain-lain: Peta I-Think

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik


PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan


KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :

KEMAHIRAN ☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi


BERFIKIR /ABAD 21 beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

REFLEKSI
1. Minggu/Hari/Tarikh 5/ 星期二 / 19/4/2021
2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 5.20
3.20 p.m.- 6:20
4.20 3:50 p.m./ 华文
5:20 道德
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
3. Tema/Tajuk Standard
CATATAN Pembelajaran
☐ Mesyuarat 第一单元-
☐ 我的宗教信仰
新的开始(二)早操
Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar
3.1.1
2.1.1
1.1 说出自身的宗教信仰
应用铅笔在田字格上书写基本笔画和正楷,感受
理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理
解句子、段落篇章的内容。 运笔正确,坐姿端正,做
汉字的形体美。要求执笔和
2.1.2 阅读教材,培养语感。能展开想象,初步体验文
到笔画和 笔顺正确,字的间架结构匀称,字体端正整
在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran 章表达的情感,领会其教育意义。并能感受语言的优
洁。i. 说出自身的宗教信仰。
美,培养爱阅读的习惯。
在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i.1. 在田字格上书写五个汉字
教师播放视频。
在教学活动后,学生能够:
2. 教师引导学生说出各自的宗教或信仰。
4. Aktiviti
5. ObjektifPdP
Pembelajaran i.1.
3. 在老师的指导下完成活动本第
教师向学生宗教和信仰的区别。
引起动机。 3 页。
4. 讲解字形和笔画。
2. 教师向学生强调宗教的教导。
5. Aktiviti PdP 1. 书空。
5.
3. 引起动机。
教师总结。
2. 试写在田字格。
4. 范读课文。
5. Aktiviti PdP 3. 各自习写及个别指导。
5. 引导学生进行想象。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值教师总结。
4.
6. 识字教学。
5. 朗读课文,鼓励背诵。
6.1 Ilmu/Nilai 责任感 6. 教师总结。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值、学习如何学习
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
6.1 Ilmu/Nilai 责任感
7. Bahan Bantu
6. Pengisian Mengajar
Kurikulum 演示文稿
道德价值
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP
6.1 Ilmu/Nilai 观察、口头问答
责任感
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
8.
9. Penilaian
Refleksi PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
8.
9. Penilaian
Refleksi PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)

TARIKH/ HARI Minggu 3 (20/04/2022) Rabu MASA 1.00 HINGGA 2.00 petang
TEMA Tema 2: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 4 Mari Berkawan(Kawan Sekolah)
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa

STANDARD 3.2.1 Membina dan menulis;


PEMBELAJARAN (ii) frasa

OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. menulis petikan dengan cara yang betul secara latih tubi.

1. Murid membaca petikan dengan kuat.


AKTIVITI 2. Murid mendengar penerangan dan fahami.
PENGAJARAN DAN 3. Murid beraksi sambil membaca petikan dengan sebutan yang betul.
PEMUDAHCARAAN 4. Murid menulis petikan yang terdapat pada buku aktiviti.
(PdPc) 5. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
Pengukuhan: Murid menulis perkataan berdasarkan gambar dengan betul..
Pemulihan : Murid mengisi tempat kosong dengan betul.
☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
BAHAN BANTU ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
MENGAJAR (BBM) ☐ Lain-lain: Peta I-Think
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik


1. Minggu/Hari/Tarikh
PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik 5/ 星期三 / 20/4/2021
2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 3.50 p.m.- 4:50 p.m./ 华文
ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan
KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – 第一单元-
lain : 新的开始(一) 上学了&(二)早操
3.1.1 应用铅笔在田字格上书写基本笔画和正楷,感受
KEMAHIRAN ☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi
汉字的形体美。要求执笔和 运笔正确,坐姿端正,做
BERFIKIR /ABAD 21 beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
到笔画和 笔顺正确,字的间架结构匀称,字体端正整
☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta
洁。 ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus 5.1.2 认识汉字的笔画、部首、偏旁和结构,掌握汉字
☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai 的笔顺规则。☐Menaakul ☐ Mensintesis
在教学活动后,学生能够:
PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatiani. ☐ Lisan ☐ Tugasan
正确地说出“来”字的笔顺和笔画名称。
4. Objektif Pembelajaran
FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek
1. 引起动机。
2. 以“汉神”范写。
REFLEKSI
5. Aktiviti PdP 3. 书空。
4. 在小白板上习写。
5. 说出笔画名称。
6. 教师总结。
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
6. Pengisian Kurikulum
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas 道德价值、学习如何学习
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar
6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)


1. Minggu/Hari/Tarikh 5/ 星期三 / 20/4/2021
TARIKH/ HARI Minggu
2. Kelas/Masa/Mata 5 (20/04/2022)
pelajaran Rabu1U / 5.50 p.m.-MASA 5.20 华文
6:20 p.m./ HINGGA 5.50 petang
TEMA Tema 1: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 4 Mari Berkawan ( Kalau Berkawan)
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa
3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第一单元- 新的开始(一) 上学了&(二)早操
STANDARD 4.2.2 Menyanyikan lagu dengan sebutan
1.1.1yang betul dan intonasi
进行口语交际, yang sesuai serta melakukan aksi
能初步应用礼貌语言,学习与
PEMBELAJARAN mengikut lirik; 人沟通交流。
(ii) melodi lagu rakyat
在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 有礼貌地自我介绍。
OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:
PEMBELAJARAN 1. menyanyi lagu dengan sebutan1. dan引起动机。
intonasi yang betul..
2. 示范自我介绍。
5. Aktiviti PdP 1. Set induksi - gambar anak ayam sambil3.mainkan
引导学生自我介绍。
lagu Anak Ayam
AKTIVITI 2. Murid menyanyikan lagu Anak Ayam 4. 小组活动。
dengan bimbingan.   
PENGAJARAN DAN 3. Murid  membaca lirik lagu pada buku5.teks教师总结。
dan fahami.
PEMUDAHCARAAN 4. Murid menyanyikan lagu dengan bimbingan sambil beraksi.
6. Pengisian Kurikulum
(PdPc) 5. Murid membuat latihan pada buku道德价值
aktiviti.
6.1 Ilmu/Nilai6. Murid menjawab soalan yang dikemukakan
责任感 oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
6.2 EMK/KB/BCBini. 联想与联系、信息与通讯技术
Pengukuhan: Murid menyanyi lagu演示文稿
7. Bahan Bantu Mengajar dengan sebutan dan intonasi yang betul.
Pemulihan : Murid menyanyi lagu dengan bimbingan guru.
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答
☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
BAHAN BANTU ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
9. Refleksi
MENGAJAR (BBM) ☐ Lain-lain: Peta I-Think

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik


PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan


KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :

KEMAHIRAN ☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi


BERFIKIR /ABAD 21 beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu/Hari/Tarikh 5/ 星期四 / 21/4/2021


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 1.00 p.m.- 1:00 p.m./ 道德

3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第一单元-我的宗教信仰 (公民教育:喜悦)


1.2 解释宗教信仰的重要性

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 说出宗教信仰的重要性。

1. 引起动机。
2. 教师让学生说出自己的宗教或信仰。
5. Aktiviti PdP 3. 教师说明宗教教导我们要懂得感恩,并珍惜当
下拥有的一切。
4. 教师和学生讨论宗教信仰的重要性。
5. 教师总结。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值
6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2H (__ orang murid)


TARIKH/ HARI Minggu 5 (21/04/2022) KHAMIS MASA 2.00 HINGGA 3.00 petang
TEMA Tema 1: Rakan dan Jiran TAJUK Unit 4 Mari Berkawan (Merdunya Muzik)
KEMAHIRAN ☐Bertutur ☐ Mendengar ☐ Membaca ☐ Menulis ☐ Seni Bahasa ☐ Tatabahasa

STANDARD 5.1.1 Memahami dan mengenal pasti penggunaan golongan kata mengikut konteks; 
PEMBELAJARAN (iii) kata ganti nama

OBJEKTIF Pada akhir PdPc, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. Melengkapkan sekurang-kurangnya dua ayat dengan kata ganti nama diri ketiga yang
betul.
1. Murid membaca dan mengenal pasti kata ganti nama diri ketiga dalam ayat.
AKTIVITI 2. Murid mendengar penerangan guru.
PENGAJARAN DAN 3. Murid cuba memberi kata ganti nama diri ketiga yang lain secara berkumpulan.
PEMUDAHCARAAN 4. Murid melengkapkan ayat dengan kata ganti nama diri ketiga yang betul.
(PdPc) 5. Murid menjawab soalan yang dikemukakan oleh guru sebagai rumusan pembelajaran pada hari
ini.
Pengukuhan: Murid melengkapkan sekurang-kurangnya dua ayat dengan kata ganti nama diri
ketiga yang betul.
Pemulihan : Murid mengisi tempat kosong tentang kata ganti nama diri ketiga dengan betul.
☐ Buku teks ☐ Modul ☐ Power point ☐ IQ Board
BAHAN BANTU ☐ Internet ☐ Buku cerita ☐ Model ☐ Gambar / cerita
MENGAJAR (BBM) ☐ Lain-lain: Peta I-Think

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konsruktivisme ☐ Kontekstual ☐ Muzik


PELBAGAI ☐ Verbal Linguistik

ELEMEN MERENTAS ☐ Bahasa ☐ Kelestarian Global ☐ TMK ☐ Kesihatan dan


KURIKULUM (EMK) ☐ Sains & Teknologi ☐ Patriotisme ☐ Nilai Murni Kebersihan
☐ Keusahawanan ☐ ☐ Lain – lain :

KEMAHIRAN ☐ Membanding ☐Mencirikan ☐Menjana Idea ☐ Mengaplikasi


BERFIKIR /ABAD 21 beza ☐Menginterprestasi ☐Mencipta ☐ Meramal
☐ Menghubungkait ☐Mereka cipta ☐Menjelaskan ☐ Membuat kesimpulan
☐ Membuat urutan ☐Merumus ☐Mencirikan ☐ Mengenal pasti
☐ Mengecam ☐ Menilai ☐Menaakul ☐ Mensintesis

PENTAKSIRAN ☐ Lembaran Kerja ☐ Pemerhatian ☐ Lisan ☐ Tugasan


FORMATIF ☐ Hasil Kerja ☐ Kuiz ☐ Drama ☐ Projek

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


CATATAN ☐ Mesyuarat ☐ Program Sekolah ☐ Mengiringi Murid Keluar
☐ Cuti Bencana/Cuti Khas ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Umum ☐ Aktiviti Luar
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu/Hari/Tarikh
1. Minggu/Hari/Tarikh 5/
5/ 星期四
星期四 // 21/4/2022
21/4/2021
2.
2. Kelas/Masa/Mata
Kelas/Masa/Mata pelajaran
pelajaran 1U
1U // 3.20
5.50 p.m.- 4:20 p.m./
p.m.- 6:20 p.m./ 数学
数学

3.
3. Tema/Tajuk
Tema/Tajuk Standard
Standard Pembelajaran
Pembelajaran 数与运算
数与运算 // 1:100
1:100 以内的整数
以内的整数
1.2.1 说出 100 以内的数目:
1.2.1
(i)说出 100 以内的数目:
数出成组物体的数量。
(i) 数出成组物体的数量。
(ii) 说出成组物体所表征的数量。
(ii)确定
1.2.1 说出成组物体所表征的数量。
100 以内的数值:
1.2.1
(i)确定 100 以内的数值:
根据所给予的数目,展示数量。
(i) 根据所给予的数目,展示数量。
(ii) 把成组的物体与相应的数目配对。
(ii)以数字和文字写出数目。
1.3.1 把成组的物体与相应的数目配对。
1.3.1 以数字和文字写出数目。

在教学活动后,学生能够:
在教学活动后,学生能够:
4. Objektif
4. Objektif Pembelajaran
Pembelajaran i.
i. 讲述任何 100
讲述任何 100 以内的数目。
以内的数目
ii.
ii. 确定数值和依据次序正确地排列数目。
确定数值和依据次序正确地排列数目。
1. 出示积木
1. 与学生讨论进行导入。
(从 5 个、4 个、3 个⋯⋯至 0),引导
2. 学生说出积木的个数。
出示几个球或玻璃弹子,引导学生点数数量,培养
5.
5. Aktiviti
Aktiviti PdP
PdP 学生的判断及分析能力。
2. 巩固学生逆序读序数 9 至 0。
3.
3. 巩固学生对
引导学生理解1 –09的意义,书写
序数的认识。0,建立 0 的数
Mata Pelajaran Bahasa Melayu (Pendidikan Sivik)
4. 学生能把两部分物体合起来看,学习按群点数数
感。
4. 量。出示积木(从 6 个、7 个、8 个⋯⋯至 10),引导
Kelas 1U 5. 学生说出积木的个数。
出示任意数目卡,学生能击出相应次数的掌声,或
用手指表示相应数量。
5. 出示数目卡,引导学生在纸上画出相应数量的圆
6. 教师任意报出数目,学生按每次所报的数目取出相
圈。
Tarikh / Masa 21 April 2022 (Khamis) / 4.50-5.20 petang
6. 应数量的球或玻璃弹珠、数目
引导学生理解 10 的意义,书写 10,初步建立十进
卡。
制的基本概念。
Standard Kandungan 3.1 Asas menulis 7. 教师总结。
7. 教师书空这些数目,指示学生跟着做。
8. 教师总结。
6. Pengisian Kurikulum 道德价值
6. Pengisian Kurikulum -
6.1 Ilmu/Nilai
Standard 3.1.1 Menulis perkataan 责任感
secara mekanis
6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
Pembelajaran
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 数目卡、积木
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿
8. Penilaian
Nilai Teras PdP/Pentaksiran PdP
Kegembiraan 观察、口头问答
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答
9. Refleksi
Tajuk Fikirkan Boleh
9. Refleksi

Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran,murid akan dapat;


Pembelajaran 1) Menulis sekurang-kurangnya tiga perkataan dengan betul.

1) Set Induksi.
2) Murid menjawab soalan berkaitan ciri-ciri murid yang berfikiran positif.
Aktiviti 3) Murid menyatakan pengetahuan tentang kelebihan dan kekurangan diri.
4) Murid menghuraikan kepentingan bersikap positif.
5) Murid membuat rumusan melalui bimbingan guru.

Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu/Hari/Tarikh 6/ 星期日 / 24/4/2022


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 2.00 p.m.- 3:00 p.m./ 华文

3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第一单元--新的开始《做早操》


4.3.1 诵读和演绎教材,做到语音正确,语调恰当,
表现生动自然有感情。
在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 有感情地朗读课文

1. 引起动机。
2. 教师范读《做早操》。
5. Aktiviti PdP 3. 学生集体朗读。
4. 分组讨论演绎方式。
5. 进行班级儿歌朗诵比赛。
6. 教师总结。

6. Pengisian Kurikulum 道德价值


6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 课本、演示文稿
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu/Hari/Tarikh 6/ 星期日 / 24/4/2021


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 3.20 p.m.- 4:20 p.m./ 数学

3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 100 以内的整数


1.2.1 说出 100 以内的数目:
(i) 数出成组物体的数量。
(ii) 说出成组物体所表征的数量。
1.2.1 确定 100 以内的数值:
(i) 根据所给予的数目,展示数量。
(ii) 把成组的物体与相应的数目配对。
1.3.1 以数字和文字写出数目。

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 讲述任何 100 以内的数目。
ii. 确定数值和依据次序正确地排列数目。
1. 想一想:从开学到现在,你学会了哪些数学知识?
(学生自由作答)
5. Aktiviti PdP 2. 让学生理解:有 10 个基本的数字,任何数目都是由
它们组成的。
3. 分别拿出 11、12、13 等数目卡,引导学生推导出相
应的数量。
4. 通过活动用积木或其他教室里的物品表示 19 以内的
数目。
5. 初步建议 11 是 10 和 1,12 是 10 和 2 等十进制基本概
念。
6. 引导学生理解 20 是 19 多 1,也是两个十,以及相关
十进制基本概念。
7. 引导学生顺序读数和写数。
6. Pengisian Kurikulum 企业家元素
6.1 Ilmu/Nilai -
6.2 EMK/KB/BCB 应用、分析
7. Bahan Bantu Mengajar 图卡、电脑
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察

9. Refleksi
每日教学计划
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. Minggu/Hari/Tarikh 6/ 星期日 / 24/4/2022


2. Kelas/Masa/Mata pelajaran 1U / 4.20 p.m.- 4:50 p.m./ 华文

3. Tema/Tajuk Standard Pembelajaran 第一单元--新的开始


(一) 上学了&(二)早操
2.1.1 理解教材,能认识教材中的汉字,掌握词语,理
解句子、段落篇章的内容。

在教学活动后,学生能够:
4. Objektif Pembelajaran i. 在老师的引导下完成活动本练习。

1. 引起动机。
2. 教师带领学生复习课文。
5. Aktiviti PdP 3. 学生完成活动本第 6 页。
4. 进行评估。
5. 教师总结。

6. Pengisian Kurikulum 道德价值、学习如何学习


6.1 Ilmu/Nilai 责任感
6.2 EMK/KB/BCB 联想与联系、信息与通讯技术
7. Bahan Bantu Mengajar 演示文稿、字卡汉神书写软件
8. Penilaian PdP/Pentaksiran PdP 观察、口头问答

9. Refleksi

You might also like