You are on page 1of 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:Cik Tan Jia Yi


学期 / Penggal: 周次 / Minggu: 日期 / Tarikh:
29-08-2022 ( 星期一 / Isnin)
Kelas:
Tema:
4-Sehati Sejiwa     
Unit:
11.1-Hidup Bermasyarakat Peta i-Think:

3W S.Kandungan.:
1.1-Mendengar dan memberikan respons. -
Masa:
S.Pembelajaran :
1.1.2-Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap;(i)suruhan dan permintaan BBM:

08:45
(ii)silaan dan larangan 1.Buku Teks

10:15
Praujian:
Soal jawab guru Aspirasi
Subjek:
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Murid:

B. MELAYU
1.memberikan respons yang sesuai terhadap silaan dan larangan
Pengetahuan
2.mengujarkan dialog dengan sebutan yang betul
Bil Murid: Tahap PBS:

24 PAK-21:
Berasaskan Murid TP4
Aktiviti PAK-21:
Be The Expert
Aras
Kemahiran 6K:
Komunikasi
Pemikiran:

Aktiviti PdP: 1.Murid meneliti gambar dan membaca dialog secara mentalis.

Menilai
2.Murid berbincang secara berpasangan untuk memberikan respons terhadap silaan dan
larangan.

3.Murid berbincang dalam kumpulan untuk membuat persembahan simulasi.

4.Murid melakukan persembahan simulasi secara berkumpulan.

5.Murid memberikan respons untuk dialog dalam buku aktiviti.


P. Kurikulum:
Kontekstual- Menghubungkaitkan
Nilai:
Semangat kemasyarakatan
EMK:
Nilai Murni
Penilaian P&P:
Kuiz
Pascaujian:
Soal jawab guru
Impak/Refleksi:
22 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan. 2 orang murid yang tidak mencapai
objektif diberi bimbingan khas.
班级:
单元:
14-童年是一首歌      课题:
14.1-童年的问好 思维图:
2S
内容标准 :
3.1-应用铅笔写字,感受汉字的形体美。 做到笔画和笔顺正确,字的间架结构 匀称, -
时间:
字体规范,工整美观,有一定 的速度,并养成良好的写字习惯。 教具:
11:35
学习标准 :
3.1.1-应用铅笔在田字格上书写正楷,感受汉字的形体美。要求执笔和运笔正确,坐姿 1.练习簿
-

端正,做到笔画和笔顺正 确,字的间架结构匀称,字体端正整 洁。 2.课本


01:05

科目:
前测:
游戏 学生愿景:

华文 双语能力
学习目标: 在本堂结束后,学生能够:

1. 运用正确的笔画和笔顺,写出至少6个间架结构匀称及端正整洁的生字。
学生人数:
表现标准:

26 TP1
21世纪学习法:
以学生为中心
21世纪课堂活动:
4's Brainstorming 思维技能:

6种'K'元素:
沟通 理解
教学步骤:
1.教师提问学生作为导入识字教学。
2.学生通过直观法及举例法认识课文中的生字新词。
3.学生念出生字正确的读音,说出含义,生字的部首、偏旁及笔画。
4. 学生读一读例句,尝试口头造句及说出构词。
5.教师提问学生,学生轮流作答。
6.学生以书空法习写生字,说出生字的结构和笔画。
7.学生习写活动本中的生字。
8.学生轮流念出所学的生字新词。
9.教师总结。
跨课程元素:
学习如何学习
教学评估:
学生作业
后测:
课业
Impak/反思:
23位学生能够掌握技能,3 位学生课后跟进。
Telah Disahkan Oleh Guru Besar
(PN. LIUM EE MOY)

You might also like