You are on page 1of 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS TAHUN 5 SIGMA

TARIKH / HARI /
10 Julai 2023 MINGGU 15 MASA 1110-1210
MINGGU ISNIN

KEHADIRAN / 17 KEMAHIRAN MEMBACA

TEMA SAYANGI MALAYSIA

TAJUK PERTANDINGAN VIDEO PATRIOTIK


STANDARD 2.2 Membaca, memahami, dan menaakul bahan multimedia.
KANDUNGAN

STANDARD 2.2.1 Membaca dan memahami maklumat berdasarkan bahan multimedia untuk
PEMBELAJARAN membuat pertimbangan dan keputusan

OBJEKTIF
Pada akhir pembelajaran, murid-murid dapat:
PEMBELAJARAN 1. Membaca dan memahami maklumat poster untuk membuat pertimbangan dan
keputusan dengan betul.
Murid dapat:
KRITERIA KEJAYAAN 1. Membaca dan memahami maklumat poster untuk membuat 2/4 pertimbangan
dan keputusan dengan betul.
SET INDUKSI
1. Murid menyanyikan lagu patriotik bersama guru. Guru mengaitkan aktiviti dengan tajuk pada hari
ini.

LANGKAH 1:
2. Murid membaca maklumat yang terdapat di dalam poster secara mekanis
3. Guru memilih beberapa orang murid secara rawak untuk membaca maklumat
4. Guru mengemukakan beberapa soalan berkaitan dialog yang dibaca oleh murid.
5. Secara berpasangan, guru meminta murid untuk berbincang dan memilih tajuk yang sesuai
AKTIVITI PENGAJARAN
DAN PEMBELAJARAN
berdasarkan bahan.
6. Latihan Pengukuhan : memberikan pertimbangan berdasarkan perbincangan
Latihan Pemulihan : Bimbingan membaca ayat. Mudah.
7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman

PENUTUP

8. Guru dan murid membuat refleksi sesi PdPc dan mengimbas kembali apa yang telah dipelajari hari
ini.
9. Guru memberi penghargaan kepada murid-murid di atas perhatian sepanjang PdPc dijalankan

REFLEKSI / IMPAK : PdPc ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus
…………………………………………………………………………………….. ☐ Program Sekolah
…….……………………………………………………………………………….. ☐ Guru Pengiring
…………………………………………………………………………………….. ☐ Aktiviti Luar
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit
……………………………………………………………………………………..
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am
…………………………………………………………………………………….. ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas

You might also like