You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 2
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 12 HARI Ahad KELAS
TEMA HARI YANG CERIA
TAJUK Sayang Adik Sayang
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Kemahiran mengurus mental dan emosi dalam kehidupan harian. Cara
mengurus perasaan bimbang dan perasaan cemburu.
STANDARD 3.1.1 Menyatakan perasaan bimbang dan cemburu.
PEMBELAJARAN 3.1.2 Mengaplikasi cara mengurus perasaan bimbang dan cemburu
apabila berlaku perubahan dalam kalangan ahli keluarga serta rakan
sebaya
KEMAHIRAN TMK 1.3 Menghasilkan rekaan digital untuk tujuan tertentu.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menyatakan perasaan bimbang dan cemburu
1. Menyatakan perasaan bimbang dan cemburu 2. Mengaplikasi cara mengurus perasaan bimbang
2. Mengaplikasi cara mengurus perasaan bimbang dan cemburu apabila berlaku perubahan dalam
dan cemburu apabila berlaku perubahan dalam kalangan ahli keluarga serta rakan sebaya
kalangan ahli keluarga serta rakan sebaya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang sayang adik sayang. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid menganalisis dan memahami gambar dan situasi yang diberikan. ada murid.
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman mereka terhadap situasi yang diberikan.  Guru Menggunakan
3. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan strategi pembelajaran
4. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang cara mengatasi kolaboratif dan koperatif
perasaan bimbang dan cemburu terhadap rakan yang Berjaya. dengan menerapkan
5. Murid mendengar kepentingan berbaik-baik sesama adik beradik dalam keluarga. PAK21 dan elemen
What Matters (Apa yang Penting) sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menyatakan kepentingan berbaik antara murid dan
sesame adik beradik. memotivasikan murid.
7. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. ( KBAT)  Menilai kefahaman
8. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang murid tentang
menyatakan kepentingan berbaik sesama adik-beradik pembelajaran hari ini
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang sayang adik sayang dengan
bimbingan guru
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 077 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Etika , Empati PAK-21
What Matters (Apa yang Penting)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

You might also like