You are on page 1of 16

perkataan

KVKVK
Hasil Pembelajaran
Kumpulan Sayang Kumpulan Baik
Murid dapat baca Murid dapat baca
dan tulis sekurang- dan tulis sekurang-
kurangnya 3 kurangnya 4
daripada 5 daripada 5
perkataan. perkataan.
Set induksi
• Nyanyi lagu : “ Lompat Si Katak
Lompat”
Langkah 1
a) Baca perkataan berdasarkan
gambar dalam Peta Bulatan.

b) Baca perkataan berdasarkan


gambar: Bermain di taman permainan.
katak
lebah
siput
Perkataan
KVKVK
pokok
semut

Literasi Bahasa Malaysia


semut
pokok siput
lebah

katak
Langkah 2
a) Didik hibur: Lengkapkan puzzle,
padan gambar dengan perkataan.
Baca perkataan.
Langkah 2
b) KBAT: Lengkapkan Peta Bulatan
dengan kad gambar dan kad
perkataan. Baca perkataan.
Langkah 3
a) Pembelajaran kooperatif: Padankan
suku-suku kata untuk menjadi
perkataan.
Langkah 3
b)Latihan dan perbincangan
Kumpulan Baik:
Tulis perkataan berdasarkan gambar.
Kumpulan Sayang:
Lengkapkan perkataan dengan suku
kata awalan atau akhiran.
Nama: ______________________( ) Tarikh:______________
Arahan: Lengkapkan perkataan. Markah:____________

ka_ _ _

le_ _ h
_ _ put
Perkataan
KVKVK
_ _ kok
se_ _ _

Literasi Bahasa Malaysia


Nama: _____________________( ) Tarikh:______________
Arahan: Tulis perkataan berdasarkan gambar. Markah:____________

_____

_____
_____
Perkataan
KVKVK
_____
_____

Literasi Bahasa Malaysia


Penutup
a) Baca semula perkataan secara
individu.
b) Permainan puzzle.
Bagus!
RPH
Kelas: 2B Tarikh: 3-5-2018 Masa: 7:20 am – 8:20 am
Tema: Aktiviti di taman. Unit: Kemahiran 11: Perkataan KV + KVK
Standard Kandungan: 11.1 Membaca perkataan. 11.2 Membina perkataan.
Standard Pembelajaran :
11.1.1 Menyebut nama benda dalam gambar yang ditunjukkan oleh guru.
11.2.1 Memadankan suku - suku kata untuk membina perkataan.
Objektif Pembelajaran: Murid Kumpulan Baik dapat membaca sekurang-kurangnya 4 daripada
5 perkataan; murid Kumpulan Sayang pula dapat membaca sekurang-kurangnya 3 perkataan.
Aktiviti Pengajaran & Pembelajaran:
Waktu pertama:
1. Nyanyi lagu: " Lompat Si Katak Lompat".
2. Baca perkataan berdasarkan gambar.
3. Didik hibur: Lengkapkan puzzle, cari kad perkataan berdasarkan puzzle.
4. KBAT: Lengkapkan Peta Bulatan dengan kad gambar dan perkataan.
5. Pembelajaran Kooperatif: Membina perkataan dari kad-kad suka kata.
6. Latihan Kumpulan Baik: Tulis perkataan berdasarkan gambar.
Latihan Kumpulan Sayang: Isi suku kata awalan / akhiran.
7. Perbincangan.
Waktu kedua:
8. Penilaian: Murid membaca perkataan secara individu.
Pengisian Kurikulum: Menghubung kait Nilai: Disiplin EMK: Muzik
BBM: puzzle, kad gambar, kad suku kata, kad perkataan, papan putih, tack-it, bunga (mata),
hadiah kecil dan smiley. Peta IThink: Peta Bulatan
Impak/ Refleksi: ____ orang diberi bimbingan

You might also like